Si barbatii ficioare ŕi?

Si barbatii ficioare ŕi? | Autor: boubba

Link direct la acest mesaj

Care ii aveti pe acasa ca al meu este foarte tandru dar cand ii ssre mustaru ... fereste-te si inchde gura.Si cum imi spune mai tot timpul scumpul meu viitor sot ,, numai tu stii cum sa ma scoti din toate cele esti experta ! ,,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

si eu am o fecioara acasa! asa cum ai zis si tu e foarte tandru dar si cand se enerveaza... , il las sa zica ce vrea si tac!
la inceput a fost cam greu dar acum am invatat tactica! dupa ce se calmeaza tot el vine la mine si-si cere scuze!
parti pozitive:
- ma ajuta cu toate cele in casa, indiferent ca e vorba de curatenie, spalat haine respectiv vase...
- e super punctual
parti negative: perfectiunea! indiferent ca e vorba de cel mai marunt lucru, sta si bibileste la cate o chestie ore intregi pana e perfect de imi vine cateodata sa-l !
oricum, sa ne traiasca mult si bine fericiti alaturi de noi!


Beatrice

Perseverenta genereaza succesul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Si al meu e in zodia fecioarei da' nu se potriveste cu ce ati spus. O fi de vina ascendentul
Nu prea se enerveaza, punctualitatea? ce e aia?, treburi casnice? nici nu poate fi vorba de asa ceva.
Al meu stie sa faca cumparaturile si alte treburi barbatesti
Oricum e al meu si e bun asa cum e.




kiss

"Dream as if you'll live forever: live as if you'll die tomorrow." - James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micalutza spune:

Si al meu e fecioara si e cel mai bun barbat din lume.
Si subscriu la ce a scris Beatrix inafara de faza cu punctualitatea.La capitolul asta e deficitar rau de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micalutza spune:

Am uitat sa va spun ca eu sunt tot fecioara.Ma refer la zodie,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

quote:
Originally posted by micalutza

Am uitat sa va spun ca eu sunt tot fecioara.Ma refer la zodie,



IDEM!

Cand m-am maritat, mama spunea ca (pt ca sotul meu e tot fecioara), o sa vad eu cum era viata ei cu mine. Inca ma gandesc unoeri la ce o fi vrut sa spuna. Pt ca toti avem calitati si defecte, si, referindu-ma la tema subiectului, uneori sotul meu e o Binecuvantare Cereasca, iar alteori ma intreb cine mi l-o fi scos in cale. Cel mai tare ma deranjeaza ca e foarte incapatanat, si nu-i pot schimba parerea in nici un fel. Dar e un om tare bland, si familist. Merge la lucru, uneori la 300-400 km de casa, si, oricat ar fi drumul de lung, el tot in patul lui, langa nevasta trebuie sa doarma. Si e un tatic excelent. Asa ca, pana la urma toate se compenseaza, nu?



POZICI:
RACHEL, Saturn_2005, Happy birthday,Albert!, Omuletul_meu_drag, Omuletul_meu_drag_2, Omuletul_meu_drag_3, Omuletul_meu_drag_4, Omuletul_meu_drag_5, BABY_LAND

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag



„Dumnezeu să te tină în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui să te îndrume mereu.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Sotul meu tot fecioara, dar eu nu cred in zodii si in potriviri si in caracteristici generale... si recunosc ca ma amuz tare cand aud "de aia face cutare lucru, fiindca e cutare zodie"

Nu dati!

If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Si al meu e Fecioara, il recunosc in descrierea Beatricei, este un foarte bun tatic si sot, este perfectionist cam in orice, ma ajuta la toate in casa, ii place sa repare orice, face bani din orice, face cumparaturile in locul meu si le face foarte bine.
Pot sa-i spun orice, e un om cu care poti sa discuti, iar daca considera ca am dreptate recunoaste.
Ma respecta, il respecta si pe Andrei, ne iubeste si imi place asa cum e!

Catalina & Andrei(3ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

ca tot intrebarea este de barbatii fecioara eu m-am ferit intotdeauna de ei dar viata mi-a scos in cale destui..si nu vreau sa-mi mai aduc aminte mincinosi si intotdeauna in cautarea aventurii k sa ma exprim frumos sa nu le zic cam afemeiati.cred k mai sunt si exceptii dar eu nu am vazut.si la serviciu unde am lucart aveam vreo 5 si toti la fel.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

vezi cait? generalizarile zodiacale sunt de vina

oare numai mie mi se pare caraghios sa se spuna ca barbatii din zodia cutare sunt afemeiati, ceilalti din alta zodie badarani si tot asa?

ii pasa cuiva de zodie cand a gasit barbatul pe care si l-a dorit? sau in functie de zodii ne "programam relatiile"?





If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

quote:
Originally posted by Jocelyn



ii pasa cuiva de zodie cand a gasit barbatul pe care si l-a dorit? sau in functie de zodii ne "programam relatiile"?




Nu ne pasa, ca cica geaman (io adica) cu fecioara (adica sotu') nu merge deloc ... si uite ca merge, sac!;)
Daca tot crezi in zodiac, atunci trebui "bagate in seama" si ascendentul si luna, bla-bla-bla ... si devine deja prea complicat. Asa ca important e sa-l gasesti pe cel potrivit si sa stii imbatranii cu el

Insa trebuie sa recunosc ca al lu' Beatrix e ca al meu ... in afara ca al meu nu se enerveaza deloc (ce ma enerveaza pe mine si mai rau de urlu si mai tare ) si ca al meu nu stie ce-i aia punctualitate ... insa il iert ca nici eu nu stiu :) ... iar bibilitul ma calca si pe mine pe nervi ca, cica gemenii se plictisesc repede :)

Sa ne traiasca!

Irinusha & Cris (03.05.04)

Mergi la inceput