Dr.Nayel - CF 2 (7)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Salutare, burtici, mamici si bebici!
Stiti cumva cand mai e dr. Nayel de garda? Multumesc!

Anca Micaela, mama Emei Ioana

Poze Ema
Poze Ema2
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;125/st/20050317/n/Ema+Ioana/dt/7/k/c848/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ile spune:

Buna!Sunt pacienta dr.Nayel,am nascut cu el ,prin cezariana,anul acesta in luna mai.As dori si eu ,nr de tel de la cabinetul particular.Eu nu-l mai am decat pe cel de mobil.Aveti idee,Nayel,cat recomanda sa faci pauza intre cezariene?Multumesc si astept un rasp de la voi.Am vazut ca pe forum parerile sunt impartite,de la 6 luni,pana la 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna, as vrea si eu sa fac o programare la dl.dr. imi spuneti si mie unde si un nr de tel. ?

Hai ca am gasit pe forum un nr de telefon de la cabinet parca 777.48.70 dar sun si sun si nu raspunde nimeni..e grasit numarul sau poate schimbat? Va rog sa imi spuneti si unde e cabinetul dansului si nr de telefon corect. Pot merge la el si pentru control chiar daca nu sunt insarcinata, nu?

Pana la urma a raspuns cineva la acel telefon...offff....mi-a explicat cum sa ajung sper sa fie ok si sa ma descurc. Sper sa imi placa de dl dr mai ales ca e prima oara la dansul..
Nu sunt insarcinata si vreau la un control...maine aflu cum e dr Nayel.

pup

Nunta noastra
Nasi de cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele,
As vrea si eu cateva informatii, va rog. Eu o sa nasc natural cu dr. Nayel si ma intereseaza cam cat ati dat voi pentru nastere. Daca puteti sa imi raspundeti aici, pe mail sau pe PM. Nu stiu cam cat ar trebui sa dau pentru o nastere naturala.
Ma mai intereseaza si sa stiu de ce ati avut voi nevoie in spital, pentru voi si pentru bebe, ca vad ca lista de bagaje difera de la un spital la altul.
Multumesc mult de tot
Anda si bebe Mark 37+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

quote:
Originally posted by Anca Micaela

Salutare, burtici, mamici si bebici!
Stiti cumva cand mai e dr. Nayel de garda? Multumesc!

Anca Micaela, mama Emei Ioana

Poze Ema
Poze Ema2
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;125/st/20050317/n/Ema+Ioana/dt/7/k/c848/age.png



Buna Anca,

Am aflat ca va fi de garda pe 25.12 si pe 28.12.

Am reusit si am ajuns aseara la dansul, mi-a facut o impresie buna si mi-a placut ca se ocupa ei de analize acolo (nu stiu daca de toate, dar cele care imi trebuie mie acum), le recolteaza si tot de acolo iei si raspunsul (le fac la medlife). Pare a fi medic bun..sa vedem in continuare.
Oricum ma dojenit intr-o problema dar meritam,altfel mi-a placut de el.

Nunta noastra
Nasi de cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Pisoi, ai PM.
Blanca, imi pare bine ca, in mare, ti-a placut dl. doctor.
Sarbatori fericite si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Blanca000, multumesc frumos! Multa sanatate!

Anca Micaela, mama Emei Ioana

Poze Ema
Poze Ema2
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;125/st/20050317/n/Ema+Ioana/dt/7/k/c848/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

salutare,fetele.in sfarsit am si eu putin putin timp sa stau la calc ,mai ales de cand mi s-a mai vindecat epiziotomia.
am nascut joia trecuta ,pe 15 decembrie chiar de ziua mea de nastere-o fetita scumpa foc de 3380kg,49 cm,si apgar 10,nastere spontana,fara epidurala si fara sa asiste sotul.
au inceput contractiile pe la 12 noaptea,cm din 10 in 10 minute si eu nu vroiam sa cred ca nasc.am mai stat acasa pana la 2 si apoi pt ca ma durea destul de tare am zis sa mergem totusi pana la spital.nu vroiam sa merg acolo degeaba si sa trezesc lumea din somn pt ca totusi credeam ca e doar o pregatire.am ajuns acolo si stupoare:asistentele imi zic ca ma opresc acolo pt ca am deja dilatatie 3.nu-mi venea sa cred.noroc ca luasem la noi bagajul asa mai intr-o doara si mai si radeam ca bleaga la plecarea de acasa.de-as fi stitu eu ce ma astepta....
in fine,am rezistat destul de bine pana la dilatatie 7,de epidurala le tot ziceam si mi-au zis initial sa stau linistita pt ca mi se va face,pe dl dr l-au sunat pe la 4 dim,si nu stiu care a fost ideea initial,dar a fost depasit momentul epiduralei pt ca totul avansa destul de repede,asistentele imi ziceau ca ele nu ar face epidurala,eu ma incapatanam si tot intrebam de dl dr.dar mi-am dat seama ulterior ca totul avea sa fie pe viu pt ca anestezie-ioc.
ma rog,cand a a venit dr a spital la 7 dim a zis ca el a sunat anestezistul dar ca nu a venit si mai multe nu stiu.
oricum a fost fffff greu si dureros, sotul meu nu a mai putut sa stea langa mine pt ca il vedeam cum suferea si el si a asteptat pe hol.adevarul e ca si faceam galagie pt ca nu ma mai puteam controla.ar fi vrut sa fie la expulzie dar dl dr nu l-a mai bagat asa ca nu a vazut in final nimic,si am avut parte la nastere exact de opusul dorintei mele:fara anestezie si fara sot.sincera sa fiu,partea cu sotul nu o regret pt ca ar fi fost greu si pt el,ultima parte fiind cea mai dificila.am nascut la ora 8 dim si afara incepuse sa ninga.am primit cel mai frumos cadou de ziua mea si nu va fi egalat niciodata.
taietura si cusatura nu am simtit-o deloc,deloc,iar acum la 7 zile pot sa stau binisor in fund,ma mai chinui putin si gata,plus hemoroizii astia care au aprut parca din senin.dar trec toate ,si aproape am uitat durerile alea.
iar despre bebe,suntem grasuta ,ne doare burtica si suntem tare agitata,parca si un pic rasfatata,nu prea doarme nopatea fara sa o tii in brate vreo-ora,iar ziua cand adoarme singurica e bine,cand nu,ne plimbam cu ea cate o ora jumate pana face nani.
papa la san exclusiv,ce sa mai suntem dulci rau.
azi am facut o sapatmana.cand mai am timp revin.momentan nici sa mananac nu am timp,noroc ca tati e in concediu,altfel....
va pupacesc si succesc fetelor ce urmeaza sa nasca,iar mamicilor multi pupici.
Sarbatori fericite si numai bucurii!!!!!!!!!!!
Adriana15 si Raissa-Maria!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Adriana, totul e bine cand se termina cu bine. Sa-ti traiasca Raissa si sa te bucuri de ea! Multa sanatate si refacere rapida!
Am gasit ceva asemanari cu povestea mea...tot joi, tot natural, tot plimbari lungi pana sa adoarma...
Va doresc un Craciun plin de caldura sufleteasca si liniste!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

Ati vazut fetelor,...??? ce va ziceam IO.. cu epidurala?? ca vorba aia, nu l am luat de pomana de motz..pe domn' doctor..
Adriana.. sa ti traiasca Raissa.. si bine ca ai scapat cu bine.. !..
Azi e ultima zi cind vin la birou, plec in vacanta.. asha ca va urez la toate un Craciun fericit.. si un an nou Bun de tot.. sa va traiasca bebeutzii si sa fiti fericite..
Crinuta si Chrisdun:PUPICI FOARTE MULTZI.. !!

Mergi la inceput