Dr.Nayel - CF 2 (7)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Andrei la 2 luni

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mary_florin/detail?.dir=4841&.dnm=8c61.jpg&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

mary, sa-ti traiasca Andreiu grasunel!!! Moamaaa da ce de par are pe capsor!!
Meyyy, cu intalneala eu zic s-o lasam balta deocamdata.
Eu sunt mai panicoasa de felul meu, si acum mi-e frica si sa scot fata afara la plimbare, de cand cu epidemia asta de rujeola

Am intrebat pediatra acum vreo 10 zile (cand deja la ziarele urlau ca e epidemie) si desteapta mi-a zis "Nici vorba de epidemie!". Joi, cand i-am facut fetei vaccin, deja vroia sa ma programeze pentru antirujeolic , ca cica a primit "noi informatii" si ca s-a confirmat epidemia. Zau?!

Da' mie, sincer, nu-mi place graba asta cu vaccinarea... inca e prea mititica pentru vaccin, si o sa incerc s-o feresc cat pot de contactul cu alti copilasi.

Sa aveti o duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

mda.. de cind cu epidemia de rujeola io am renuntzat si la plimbarea prin park din w.e.-uri.. sint cam speriata de bombe..
Chiar fetelor, daca ne mai intrebam mult una pe alta " cind mergem la Nayel" s-ar putea sa ajungem cind termina baietzii scoala primara sau cind s-o marita pitika lui Crisdun..?!?!..
hai ca io de pe 15 incolo nu mai am treaba asha incit sint available!!.. deci hotaritzi o zi si mergem sa l vedem..
Pupici multi..
Crinuta? ce face Rayanutzu'???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

Crinuta,am si eu o intrebare pr tine.tu ziceai ca ai scapat de candida cu Gyno Daktarin,nu?sub ce forma se prezinta?ce este?si de unde l-ai adus?ca poate reusesc si eu sa fac rost pt ca nici acum nu mi-a trecut candidoza.si macar dupa ce nasc sa scap de ea.:))
mersic mult de tot.
si inca o intrebare pt fetele care au nascut normal:voua cand a inceput sa vi se lase burtica si la cat timp dupa ati nascut?eu sunt in 39+2 si vad ca nimic,burtica parca tot sus e,si semne deloc,in afara de niste dureri ocazionale si relativ scurte ce se aseamana cu crampele de la menstruatie.ma gandesc si la faptul ca nu-mi voi da seama cand o sa am contractii pt ca nu stiu cum sunt.
si daca depasesc DPN-ul,cat ma mai lasa dl. dr. sa astept?imi provoaca nasterea daca nu apare nimic,sau...ce facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

Crinuta,mai ziceai sa nu nasc natural,dar cand mi-a dat trat. pt. streptococul ala, a zis ca pot naste normal si ca nu mai trebuie sa refac analiza,iar despre candida nu a azis nimic,adica nu ar fi deloc ingrijorat.eu in schimb sunt super stresata si joi cand ma duc la control chiar vreau sa-l intreb serios cum vede el problema,pt ca nu vreau sa pateasca nimic bebelusa mea.chiar nu ma mai intereseaza durerea pe care o voi avea,doar sa stiu eu ca e bebe bine ,sanatos. insa pana joi.....ganduri....
Pupici la mamaici cu bebei sanatosi si frumosi.
Adriana15 si bebeita 39+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

:)) :)) :))ce nebunica sunt. am vrut sa scriu MAMICI nu "mamaici".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Adriana, crampele alea de la menstruatie sunt contractii Numai ca o sa iti dai seama ca a inceput travaliul daca sunt regulate... Cronometrezi si tu! Sau daca o "crampa" dureaza mai mult de cateva secunde. La mine au inceput din 5 in 5 minute, si durau intre 20 si 30 de secunde.

Mie nu mi s-a lasat deloc burtica !! Iar in ce priveste declansarea, am impresia ca se asteapta vreo saptamana si ceva dupa DPN... Cam doua saptamani inainte de DPN si doua saptamani dupa se considera termen.

De intalneala nu mai zic nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Crissi si Crinuta, merci frumos pentru raspunsuri , am vorbit deja cu Nayel si mi-a zis ca il lasa pe tati sa stea cu mine. I-am zis chestia asta de vreo trei ori, la trei controale difertite, cred ca l-am innebunit saracul.
De, nu ma pot abtine sa nu imi fac griji ca stiti voi, pana la Dumnezeu te mananca sfintii, ma gandesc sa nu faca vreo asistenta sau moasa talente pana vine Nayel si sa nu il lase cu mine. Dar mi-am zis ca trebuie sa gandesc pozitiv si asa incerc sa fac. Saptamana viitoare ma duc la Nayel la control si va tin la curent.
Sunt curioasa cum e colul, ca am tot avut contractii nedureroase (Braxton Hicks) in ultimele doua saptamani in fiecare zi. Am inteles ca si astea scurteaza colul. Dar o fi normal sa am in fiecare zi?
Va pupic si merci inca o data .
Adriana, tin pumnii sa fie bine cu nasterea si sa nasti usor.
Anda si bebe Mark 36+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Chris, cand vreti voi mergem. Eu te inteleg ca vrei sa amani.

Pisoi, te inteleg perfect. Apropos de moase, sa vezi ce am patit eu in a doua zi de declansare. Nayel era busy, ori in operatie, ori altceva, iar moasa s-a apucat sa ma mute pe mine in salonul post-operator, pe motiv ca mai erau 2 paciente carora li se facuse clisma si avea nevoie de baia din sala de nasteri.
Buun, la care o intreb eu " dar domnul dr stie"? Mi-a raspuns ceva de genul " o sa ii spun dupa aceea".
Bine, pe mine chiar nu ma deranja, deoarece ce paturi sunt in sala post-operatorie nu mai vezi. Alea din saloane sunt modeste fata de astea, ma rog.
Dupa vreo 20 de min vine sa ma ia inapoi in sala spunandu-mi ca Nayel a facut urat afland ca m-a mutat.
Apoi in sala de nasteri a mai certat-o Nayel pentru chestia asta.
Repet, pe mine nu m-ar fi deranjat nici daca eram in sala post-operatorie, insa, mi-a placut mult atitudinea lui Nayel iar asta a demonstrat-o si a doua zi dupa cezariana cand a lasat instructiuni clare sa fiu mutata in salonul 14.
Intreband-o pe moasa din ziua urmatoare de ce ma muta chiar in ziua operatiei( era seara), mi-a raspuns ca asa i-a spus Nayel, salonul 14 fiind cel mai bun.
Mentionez ca nu am discutat niciodata acest aspect cu el.
Ti-am spus asta ca sa iti dai seama ca el tine mult la pacientele lui.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Crinuta, da, ai dreptate, intr-adevar, din ce ai povestit tu rezulta ca dl. dr. este foarte grijuliu cu pacientele sale, merci mult de tot ca mi-ai povestit chestia asta, m-am mai linistit.
Eu mi-am facut programare pentru miercurea viitoare, sa vedem ce mai face bebelinul si daca exista vreun semn de nastere. Ca am tot avut contractii nedureroase in fiecare zi dar am inteles ca e normal, asa ca nu m-am ingrijorat prea tare.
Va povestesc ce am facut la dl. dr., uf, nu-mi vine sa cred ca mai e asa de putin.
Adriana, ce ai mai facut? Ai nascut? Tin pumnii
Anda si bebe Mark 36+


toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput