Dr.Nayel - CF 2 (7)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Salutare fetele
Eu trebuie sa nasc cu Nayel pe 7 ianuarie si deja m-au apucat angoasele. Ma gandesc la ce e mai rau: daca nu il lasa pe sotul meu cu mine (desi dr. a zis ca da, dar daca e vreun control, ceva?), daca e personalul medical nenorocit si nesimtit si eu trebuie sa stau sa imi fac nervi si sa ma cert cu asistentele pe acolo, daca e nasol la nastere etc. Eu tot ce imi doresc e sa fie sotul cu mine, nu mi-e frica de dureri, ne descurcam noi, mie mi-e frica de incertitudinea in care traim in tara asta, de faptul ca trebuie sa stai stresat de ce se va intampla la spital, de cum va fi personalul medical etc., iar asta iti strica toata bucuria nasterii. Cu epidurala am zis ca fac, dar sa vedem cum va fi travaliul, poate nu va fi nevoie.
Si uite asa sunt de cateva zile, mai am putin si mai urc pe pereti...
Scuze ca mi-am varsat oful....
Anda35+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Pisoi, nu iti fa ganduri negre taman acum! Si pen'ce?! Personalul e ok, n-o sa iti faci nervi. Eu, cel putin, am huzurit ca la hotel. Si am avut si bafta (pe langa nasterea rapida) cu bebelina care nu a plans decat un piculetz, fata de ceilalti doi nou-nascuti din salon.

Nu te framanta de pomana!
Capul sus si sa ne tii la curent!
Multa sanatate tie si lui bb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

Da, Pisoi, nu e momentu' sa ti faci griji tocmai acum cind mai ai asha de putin.. personalu' este chiar Ok in CFR 2, n am auzit inca pe nimeni care a nascut pe acolo sa se plinga de personal, poate doar de asistentele de la neonato. care sint un pik cam tolomace.., dar in rest chiar sint Ok..
Fruntea sus, si lasa gindurile negre, conteaza mult starea de spirit cu care "te apuci" sa nasti..
Cit despre sotz, al meu a stat in camera de travaliu in timp ce io era dupa paravan.. adika pe masa de nasteri.. deci la 2-3 metrii.. o sa fie ca si cum e cu tine..
Iti dorim nastere usoara..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Salutare fetele
Chris si Crissi, saru mana de raspuns , incerc eu sa nu ma panichez, dar nu merge intotdeauna. Acum ca am citit ce ati scris voi, m-am mai linistit. Merci muuult de tot.
Crissi, dar de ce sotul tau a stat dupa paravan? Nu l-au lasat langa tine sau nu ati vrut voi sa asiste la nastere?
Ca eu vreau sa ma tina al meu de mana tot timpul...
Va pupic si va tin la curent.
Anda si bebe Mark 35+


toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare fetele!

Alina si mie mi-ai parut cunoscuta din poze !
Eu am fost internata pe 4 pe la 3 dimineata...asa ca pe 4 eram in salonul 14 in partea din fata a salonului in patul de langa geamul ala despartitor. Stiu ca mai veneau pe la noi proaspete mamici...tu parca te pregateai de plecare.

Ehh... eu am mai stat pana pe 21 iulie....de mi se lungisera urechile si faceam crize de plans in fiecare seara cand imi venea sotul pe la mine....

Bine ca a trecut!
Nasterea la mine a fost super usoara si rapida...pe la 3 dimineata mi s-a rupt apa (cu perfuzii de Gynipral cu tot) si aveam deja dilatatie 4 cm (pana s-a rupt apa am dormit tare linistita...ca bagau aia latocolitice in mine cu sos de diazepam !) si apoi la 4.20 mi s-a nascut printesa...2 kg si 43,5 cm.

Am avut si eu epiziotomie, dar micuta....ca si bebe a avut doar 30cm circumferinta craniului...si am nascut-o cu dilatatie maxima, m-am refacut perfect cam in 3 saptamani.

Hai ca am scris un roman!

Pupici

Irda
si bebe Daria 13 iulie 2005

http://community.webshots.com/user/irdaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

Pisoi.. io n as fi vrut sa stea nici acolo, mi s a parut ca e mult prea aproape.. si oricum , ca sa ai asha o impresie.. am nascut cu Nayel, o asistenta, si o moasa... iar asistenta din 10 in 10 minute mai baga capu' in sala de travaliu si auzeam cum intreaba " va mai e rau?".. intrebarea era ptr. cristi.. care era varza.. iardupa ce am nascut.. mi a fost un pik cam rau.. si o aud iar pe aia " hai ca parca ati nascut amindoi" ca " si sotzului ii e rau"...
Si apoi.. io chiar nu mi am dorit sa stea linga mine in conditiile in care am nascut normal si fara epidurala.. ca nu mi se pare nimik FUN nici ptr. el.. sa stea sa vada cum imi ies ochii din cap..aaa.. si mai bine ca n a fost cu mine ca mai mult ca sigur mi as fi varsatofuu' pe el.. probabil ca se alegea cu niste injuraturi si alte alea.. asha, macar stiu ca mi am varsat nervii pe Nayel,ca el meshterea acolo si tot tipa odata cu mine si mi se parea ca ma tot trage de cevaaa.... pe acolo pe joss...
oricum daca tzi neaparat sa stea cu tine tatikul, ar trebui sa vb. din timp cu Nayel..
Pupici..
AA,, UNDE I CRINUTA? ca p aici vad ca nu mai presteaza..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

mai am putin,dar nu stiu cat.:))
pot sa va spun ca nu mai am rabdare,ma super plictisesc,sotul meu e la serviciu pana seara,asa ca stau pe aici si nu am ce face.semne nu am deloc,nu ma doare nimic desi duminica fac 39 sapt..joi merg la control si nu mai am rabdare sa vad ce zice dl.dr.-cam cat mai am de asteptat?
din cauza nerebdarii nu ma mai gandesc nici la durere,parca nici frica nu-mi mai e...nu stiu de ce sunt asa de anesteziata...:))
acum imi fac probleme doar pt ca am facut un tratament dat de dl.dr. pt streptococul de gr.B,l-am terminat ,plus candidoza asta care nu a vrut sub nici o forma sa treaca,si a ramas stabilit ca voi naste normal cu epidurala,dar ma tot gandesc daca e posibil sa pateasca bebe ceva de la tampeniile mele de acolo....nu stiu,practic asta e cea mai mare grija a mea...in rest,abia astept sa-mi tin bebelina in brate.
cred ca v-am innebunit si nu stiu cat am fost de coerenta,dar mor aici de plictiseala si de singuratate.
va pupic si rugati-va si voi sa nasc mai repede
Adriana15 si bebe 38+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Crissi, hai ca m-ai facut sa rad. Ai mama un talent sa ma binedispui cu mesajele tale.
Totusi, noi cand ne vedem sa facem poze cu Nayel?



Pisoi, eu nu am auzit pe cineva sa se planga de personalul de la CF2. De asistentele de la neonato da, insa de celelalte nu.
Sunt foarte dragute, indiferent daca dai sau nu.
Stai linistita, nu te mai framanta, iar in legatura cu sotul, vorbeste clar cu Nayel despre aceasta problema, sigur va intelege.
El este un sufletist, asa a fost si in cazul meu.

Fetele, chiar mi-ar placea sa ii facem o surpriza, ce ziceti?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Adriana, ai scapat de streptococul B in urma tratementului?
Daca nu sa nu nasti natural.
Nici cu Candida nu e de dorit sa nasti natural, eu nu as naste in nici intr-un caz.
Imi pare rau ca nu se gaseste in Ro Gyno Daktarin, la mine a fost fantastic, am scapat de Candida, eu care, aveam la 2 luni si asta de ani de zile.
Nu mai stiu ce e aia Candida de atunci.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

ce mai faceti fetelor? am intrat si eu sa va salut, ca in ultima vreme n-am avut timp de frecat netul......am probleme cu Andrei, mi-a facut kk cu firisoare de sange, nici acum nu stiu de ce, a urmat spital, consultatii, tratament, schimbat lapticul praf de 2 ori, intai cu milupa NH25, apoi NAN HA, au inceput sa se vada oarece rezultate bune, dar speram in mai bine!!dr. zic ca ar fost o intoleranta la ceva din compozitia milumil, ca el pe asta era, si copro ne-a iesit negativ.
si cand ma gandesc ca mai ieri eram si eu ca fetele astea "mici" cu intrebari si framantari legate de nastere! unde-s vremurile alea?
acum probleme si iar probleme, si sentimentul asta pe care il am cand e bebe bolnavior si cand as da orice numai sa-i fie lui bine! dar ce fericire cand il strangi in brate!!!!chiar uiti de tot si de toate!
succes fetelor care urmeaza sa nasteti!!! o sa fie bine, o sa vedeti!
si fetelor, poate ajungeti si voi anul asta la Nayel, ca de cand va chinuiti!o sa fie surpriza de Craciun!!!
incerc sa va pun niste poze cu flacaul meu, ca sunt tare mandra de el!
mary si bebe Andrei

Mergi la inceput