Recomandati-mi un doctor

Recomandati-mi un doctor | Autor: AdrianaB

Link direct la acest mesaj

Fetelor,

eu astept un al doilea copil. As vrea sa nasc la Filantropia, si ma gandeam ca poate stiti vre-un doctor. As prefera sa-mi urmareasca sarcina de la inceput si sa nasc tot cu el.

Va multumesc.

Adriana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Draga Adriana,

de ce ai ales spitalul Filantropia si nu altul?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Buna
La Filantropia nu cunosc, dar daca vrei iti recomand o dr. f. f. buna la Cantacuzino (maternitatea e curata, proaspat renovata). Parerea mea e ca e mai important dr. decat locul. Daca vrei scrie-mi email: sorana73@yahoo.com

bb Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaB spune:

Si eu sunt de parere ca doctorul este ff.important. M-am gandit la Filantropia pentru ca am nascut fetita acolo, si copilul a avut parte de o ingrijire excelenta, ceea ce n-as putea spune despre mine. Am nascut greu, si cu medicul de garda caci doctorita mea plecase din localitate. Am alergat eu dupa doctor ca sa-mi scoata firele. Stiu ca important e cat dai, dar am dat chiar mai mult decat ne-am putut permite. Si n-a fost decat o nastere obisnuita, dar probabil am judecat gresit.

Filantropia si Giulestiul sunt aproape de mine, daca ma gandesc bine asta e unicul considerent pe care m-am bazat.

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

eu am nascut in aprilie 2002 la filantropia si am fost multumita; intr-adevar copiii sunt f. bine ingrijiti, sunt cursuri pentru viitorii parinti, iar eu am avut norocul sa nasc cu una dintre moasele care tin cursurile; am fost pacienta dr. Peltecu, care este un medic foarte foarte bun, dar si foarte ocupat, iar la nastere nu a fost prezent, insa (fiind seful clinicii de obstetrica si gineco) m-a dat pe mana doctoritei Militaru, de care am fost foarte multumita;
sfat: daca poti sa mai dai 100 sau 150 de mii pe zi cat stai in maternitate, cere loc in unul dintre saloanele cu plata
nastere usoara!

Daniela si bb Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lacramioara spune:

Eu am nascut in iunie 2001 la Sp. Filantropia si am fost fff multumita. Doctorul meu a fost Dr. Pana si pot sa spun ca este un medic foarte bun si f atent. In timpul nasterii spunea bancuri si cinta, ceea ce mi-a placut tare mult. Am avut parte si de o nastere usoara, dar doctorul a fost extraordinar. Si au si moase bune... Nastere usoara, oriunde vei naste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvvi spune:

Eu am nascut la Filantropia., si am fost foarte multumita de ingrijirea excelenta de care se bucura bebelusii, datorita dr. neonatolog d-na Gheorghe (la sectia terapia intensiva nou nascuti).

Am nascut extra usor si frumos cu medicul care mi-a vegheat sarcna d-na doctor Sgarbura, are doctorat in obstetrica si am vazut cand a fost consultata de alti medici in cazuri mai dificile. Insa nu prea primeste gravide "coapte", adica trebuie sa ai cel putin vre-o 9-10 consultatii la ea la cabinet. Daca iti vine sa nasti marti de la 8 pana miercuir ora 8 , sa stii ca e ziua ei de garda si esti pe mani bune.

Asistentele de la ginecologie sunt niste magarite la Filantropia, toaleta fara o cotizatie ti-o face fara betadina sau cu apa rece, sau pur si simplu arunca un jet de apa fara sa spele ca lumea. (Adevarat ca nu sunt toate asa, dar majoritatae)

Nasterea usoara si dupa parearea mea , Filantropia este cea mai buna alegere.

Silvia& Vlad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Si eu am nascut la Filantropia cu doctorul Dumitru Marica, de care am fost foarte multumita. La fel si doctorita neonatolog Gheorghe care mi-a salvate fetele de la moarte. Ti-i recomand pe amandoi cu incredere.

Toate bune!

Mergi la inceput