Bebelusi de martie - aprilie 2005 (36)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

coco,nu stiu cu ce frecventa ne citesti,dar daca o faci des,ti-amintesti ca acum vreo saptamana am pus aceeasi intrebare si am primit niste raspunsuri,si am redat si atitudinea internationala(vaccin obligatoriu intre 6-23 luni in SUA,exact cum a spus alessia,doua doze la interval de o luna,cate 1/2 doza de adult,dar bineinteles ca trebuie luate 2 vaccinuri;nu e un capat de tara,nu sunt asa scumpe comparativ cu sanatatea puiutilor).Eu,de exemplu,care alaptez,mi-am facut,e permis,si si-a facut si sotul meu,caci el vine in contact la ora actuala cu multa lume.Alex nu are inca 6 luni si inca nu m-am decis ce fac cu el.
alessia,pupici,dar nu te-am intrebat eu de drama cu wc-ul,ci,mi se pare,ninocikap.
LA MULTI ANI,ca era sa uit,rusine sa-mi fie,sa fii sanatoasa si fericita,mandra de Benny si Sebi!Ma uit si eu la poze.
ancaMicaela,bine ai revenit.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

andira, sarcina de 5-6 saptamani zici? Asta inseamna ca e proiectul a fost facut in Grecia?

Eu si Raducu (22.04.2005)
http://community.webshots.com/user/radu_victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:

Inclin sa fiu de acord cu mamacita din punctul medical al vederii, dar tot nu sunt de acord cu felul in care a pus respectiva d-na doctor problema, prea dur, prea impersonal. Raman la parerea mea ca mai trebuie consultat un medic. E vorba totusi de o sarcina dorita si orice decizie trebuie gandita si gandita din nou. Daca eu as fi insarcinata acum si as hotari sa pastrez sarcina, as trece prin toate testele posibile si imposibile ca sa ma asigur ca bb2 e ok si sanatos. Sunt convinsa ca andira e constienta de riscuri si ca le va lua pe toate in calcul.

Madalina si bebe Sonia
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">Aici poti schimba viata cuiva!

www.babiesonline.com/babies/s/sonia/" target="_blank">Sonia
Sonia 7 luni!
Sonia in vacanta - 6 luni!
Sonia la 5 luni Sonia la 4 luni Botez Sonia pana la 4 luni

www.snugglepie.com/ezb/214953.png" target="_blank">Varsta Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

ligia,te-am priiins;ce faceti?Ce face eczema lui Raducu?
alessia,mortal Benny;o strangere viguroasa de mana de la Alexut,ca vad ca sunt in acelasi club de body buiding

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

ariadna,inclini spre parerea mea?asta da,aprobareOricum,eu nu am spus sa nu mai consulte un medic sau zece,pana il gaseste pe cel care-i confera incredere si siguranta,ci pur si simplu sa observe si o alta fata a problemei,sa nu se supere -ca nu e momentul acum,sa stie ca bb e ok cu tot cu Augmentin si exact sa caute un alt sprijin in aceasta sarcina.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

I-am facut-o scumpului meu sot azi ..i-am zis acum 10 min f serioasa ...auzi azi e ziua mea si tu ca un nesimtit nici o floare nu mi-ai adus...se uita la mine...se uita in calendar ..si imi zice ..mai mama tu cand ai fost la mama mea te-ai oprit cumva si la barul de pe faleza ( unde se fumeaza legal..iarba)....eu nu fumez nici tigari d'apoi ....
Eu zic pai sa iti fie rusine ca lui Benny cand a facut 6 luni i-ai adus cadou si eu cand fac 6 luni nu primesc nici macar un pupic ....si el zice pai cand o fi ziua ta in aprilie iti aiu cadou dar acum ...pai e corect??? Ce daca imbatranim...vrem cadouri la fiecare 6 luni ...hai sa nu zic in fiecare luna..... s-a uitat urat si mi-a dat bani sa imi iau cadou spatamana viitore ..uite cum toti nebunii au noroc

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)


Poze de pitici voinici


"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:

Mamacita

Madalina si bebe Sonia
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">Aici poti schimba viata cuiva!

www.babiesonline.com/babies/s/sonia/" target="_blank">Sonia
Sonia 7 luni!
Sonia in vacanta - 6 luni!
Sonia la 5 luni Sonia la 4 luni Botez Sonia pana la 4 luni

www.snugglepie.com/ezb/214953.png" target="_blank">Varsta Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:

Gata...am plecat ca striga junioara dupa mine! Si vine si tati sa ne scoata la aer BTW, mamacita Ultimul mesaj era o gluma Just to make sure, you got it! Gata am terminat cu sclifoseala! Pe maine! Sa aveti o seara frumoasa!

Madalina si bebe Sonia
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">Aici poti schimba viata cuiva!

www.babiesonline.com/babies/s/sonia/" target="_blank">Sonia
Sonia 7 luni!
Sonia in vacanta - 6 luni!
Sonia la 5 luni Sonia la 4 luni Botez Sonia pana la 4 luni

www.snugglepie.com/ezb/214953.png" target="_blank">Varsta Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Sarut mana ptr urarti fetele ..m-am simtit si eu asa de bine ..ziua mea oficiala e pe 14 Aprilie ..dar eu de ce sa nu serbez si la ...ani si 6 luni?????
Saracii mei copii ce mama au


mamacita ..scuze dar am incurcat borcanele....off ca nu gasesc gozometele ala care isi roteste ochii ...

Fetelor ...nu ma baga-ti in seama ca azi is pusa pe glume si farse ...am inebunit!!!Sau poate m-am oprit la bar si nu mi-am dat seama

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)


Poze de pitici voinici


"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

gata,am ajuns si noi acasa.Am fost la cumaparaturi sa-i iau lui Mircea un trening de stat in casa.Lui nu-i prea place sa se imbrace asa ,dar e musai! Sta si in casa in blugii buni si...ii pateaza cu diverse.imi vine sa ma urc pe pereti! Si,va dati seama...ca am luat gramada de chestii care nu erau in plan.
Rrox merci de explicatii.Ma bucur c- avenit sotul acxasa si sunteti toti.
ariadnabrfelicitari pentru cei 40 cm de tarat.
coco nici eu nu m-am hotarat inca daca ii facem sau nu vaccin.Probabil,iti voi spune dupa un viitor control.
alessia fain banc,merci mult! Si faina faza de primit niste cadouri.Vazut pozele,un scump Benny,cum dormea el pe covor cu bibe langa.
andira zic ca daca nu-ti place dr si atitudinea ei,s-o schimbi. Despre medicamente nu-fi fa probleme. Chiar ascult-o pe mamacita,are dreptate. Cand eu eram insarcinata,o dr mi-a prescris pt DURERI DE SPATE, amitriptilina(care e ceva calmanto-antidepresiv).N-am inteles nici pana astazi de ce a trebuit sa le iau,dar am zis sa merg pe mana ei,ca doar e dr si tare rau ma durea spatele.Ei,am luat pastilele,evident,nestiind ca-s deja insarcinata in primele 2-3 saptamani.Apoi toata sarcina m-am stresat.Am fost din 2 in 2 saptamani la Eco,care mai de care mai performante si scumpe.aM tremurat pana in ziua in care s-a nascut bb.Bineinteles ca totusi,in primele saptamani se merge pe principiul "totul sau nimic" ,asta insa nu m-a convins.Am nascut,e totul mai mult decat in regula. sunt convinsa ca e perfect normal sa-ti faci griji,dar eu iti zic din experienta:incearca sa nu te stresezi prea mult.mai bine bucura=te din plin de aceasta perioada.

Daria si Brien

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Mergi la inceput