Moderarea la umanitare

Moderarea la umanitare | Autor: lu.more

Link direct la acest mesaj

Se modereaza mesajele la Umanitare, stiu.

N-am scris de prea multe ori acolo, dar am asteptat de fiecare data destul de multicel. E foarte bine.

Azi vad ca un moderator sugereaza uneia dintre participantele la discutii sa fie mai atenta ce ton foloseste, ca s-a aprins cam tare, cam asta-i ideea.
E drept ca persoana cu pricina se "aprinsese". Nu discut motivele niciunuia.

Intrebare:
Nu era normal ca moderatrul care a moderat mesajul cu pricina sa nu fi permis publicarea lui, fiindca tonul era nepotrivit?
De sa fie nevoie de o interventie a unui moderator, peste ceva ce s-a moderat deja o data?

Spun asta pentru ca nu e ceea ce vrem sa vedem la Umanitare...

Propunere sau sugestie:
Moderatorul care modereaza un mesaj la umanitare, sa-si puna semnatura: "Moderat de cutare"

Cu bine.






.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir ętre sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

NU!
De cate ori am sters postarea si a aparut moderat de... a venit replica cu nu bagati pumul in gura, de unde sa stim ca era tonul nu stiu cum etc. si apoi se cere transparenta maxima, in special la umanitare.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58070" target="_blank">Cum arata mama mea?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57873" target="_blank">De la inima la inima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Ptiu, ca ma si speriasi!
Ce ti-am facut de strigi asa???

Asa sa fie, voi stiti mai bine...




.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir ętre sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by lu.more

Ptiu, ca ma si speriasi!
Ce ti-am facut de strigi asa???




Ce haioasa esti!

Intr`adevar am citi si eu "discutia" de care ziceai... multi nervi si multa impulsivitate. Dar asa se intampla in viata!....

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput