Sugestie: Abonament la DC

Sugestie: Abonament la DC | Autor: boeru

Link direct la acest mesaj

Buna! Vin cu o propunere. Sa nu-mi sariti in cap dar asta e parerea mea. Mie imi place foarte mult DC, chiar am devenit dependenta. Zic sa contribuim si noi la mentinerea acestui site la parametri optimi. Sa facem un abonament la DC - 1 -2 Euro/ luna simbolic nu? Ca se strange ceva la cati membrii sunt. 15/pag x 1460 pag = 21.000 euro/luna la 1 e/luna abonamentul sau 12 e/an. Cred ca s-ar rezolva multe probleme. Hai sa zicem ca nu vor plati toti membrii dar zic ca mare parte isi pot permite. Se va imbunatati astfel site-ul, se pot face multe chestii. Stiu ca nu sunteti organizati ca si persoana juridica, poate va organizati ca sa puteti incasa abonament sau faceti o fundatie poate e mai usor, nu stiu, nu ma pricep. Ce ziceti dragi membrii?


Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Cand a adus Adminu’ vorba de asa ceva, sau un modetor, nu mai tin minte, de indata au inceput sa curga prourile si contrele. Acum, ca vine de la unul dintre noi, nimeni nu zice nimic.
11 de vizualizari si tacere. Vreo 30 cand era subiectul la generale. Si tacere.
Calculul tau nu e bun, fiindca din miile de membri, muuuuult mai putini sunt activi.

Ca sa raspund la intrebare, eu sunt contra. Din diverse motive (s-a mai discutat…)


.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir ętre sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Si eu sint contra... Ca sa platesc cei 12 euro, trebuie sa ma agit mult prea tare, mai bine lipsa .



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna2002 spune:

site ul revistei VIP, are un asemenea sistem de contributzie.., pentru aputea citii amanuntele de la subiecte trebuie sa fi MEMBRU PLATITOR.., nu am analizat in profunzime sistemul, dar PENTRU DETAlii:

http://www.revistavip.net/homepage/

NU STIU CATZI OAMENI PLAtesc o taxa de acces pe site..dar ideea este interesanta..

cat despre mine, daca cei 12 euro se VAD in modul in care merge site ul..sunt de acord sa ii dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

dana asta era ideea... ma asteptam si la pareri contra, dar repet, fiecare cu parerea lui. Eu ma gandeam la un sistem sa dea cine vrea cine nu are sa nu fie restrictionat, nu stiu, era o idee..

Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

eu sunt de acord, dar am si o dorinta-sa mearga site-ul bine; in dupa-amiaza asta a mers destul de rapid, probabil a fost accesat de mai putine persoane.
poate putem contribui la achizitionarea unui nou server?


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Poate ajugem sa achizitionam ceva mai performant. Propozitia incepe cu un "poate". Idei... si mai ales sprijin pentru DC? In fond tot pentru noi-voi.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Site-ul este suport de publicitate, de acolo se scot banuti frumusei.Sunt contra unei plati de tip abonament, aici vin ca in parc,sa mai discut cu mamicile, si la intrare in parc nu platesc nika,nu :)))
Exista in dreapta (sus) paginii linkul "Ajuta", acolo poti sa donezi ceva pt. site, prin pay-pal parca,deci exista posibilitatea. Daca s-ar pune abonament cred ca ar ramane 100 de membri (si e o cifra generoasa)

Mama de Lara Celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

nu sunt de acord. Cine vrea, plateste, dar sa nu fie obligatoriu. Ar fi pacat ca oamenii care viziteaza acest forum, sa se raspandeasca pe la alte forumuri asemanatoare, mai mici, nu?

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Ideea e ca "parcul" sa ramana deschis tuturor si sa plateasca doar cine doreste.eu inteleg prin asta ca forumul va merge mai bine, sincer as prefera sa dau un euro pe luna si sa nu ma mai enervez ca nu se incarca paginile. In "parcul" acesta petrec cel mai mult din timpul de internet si vreau sa fie pus la punct.
p.s.-dar de ieri merge f. bine, s-au facut imbunatatiri sau providerul de net e "vinovatul"?


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput