M-am hotarat ...... adoptie (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu nu ii voi schimba prenumele, asa cum am tot zis, pentru ca in fata lui Dumnezeu poarta numele de la botez. Daca o botezam noi ii alegeam alt nume, dar fiind deja botezata.....

Meme, modifica la link, ai pus dupa http; in loc de :

Asa e bine: http://community.webshots.com/user/danancamm

Acum merg sa savurez pozele

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Azi se implineste fix un an de cand ni s-a schimbat viata .Pe 11 octombrie anul trecut l-am cunoscut pe Andrei ,sufletelul nostru iubit .Cel mai dulce copil din lume ne-a iesit in cale sa ne insenineze viata !


Mama lui Andreiutzu
http://photos.yahoo.com/nicolcorina


Ps:am pus cateva poze ,unele le-ati mai vazut.Am foarte multe da nu prea ma pricep cum sa le pun si sa le ordonez .Sper sa ma dumiresc pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

La multi ani fericiti, Corina !
Si cand ma gandesc ca dintre toate fetele care am inceput pe legea veche tu ai intampinat cele mai multe greutati !
Dar totul e bine cand se sfarseste cu bine!
Sa va traiasca Andrei si sa va aduca numai bucurii !

carmen
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

LA MULTI ANI


sa-ti traiasca Andrei si sa te bucuri de el.
la mamici si bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Multi ani fericiti impreuna Briantis!
Meme, e bestiala fiica-ta cu caciula rosie.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Azi am fost mai fara chef, nici n-am vrut sa scriu ca sa nu mai scad si moralul altora, dar asta e, acum seara scriu pt ca ma bucur ca a mai trecut o zi, si sunt tot mai aproape de Patricia...
Am vorbit cu mai multi oameni din sistem, care mi-au spus ca asta e acum, se merge pe integrarea in familie, nu se prea tine cont daca familia vrea sau nu copilul, am inteles ca daca nu se reuseste reintegrarea pana pe la 3 ani, dupa devin adoptabili. Si cand eu am intrebat daca dupa 3 ani mai au sanse de a fi adoptati, oamenii din sistem ridica din umeri si spun ca asta e ... legea...
a intreb atunci ce sanse am eu s-o gasesc pe Patricia...care copii sub 2 ani ajung totusi adoptabili? ce se va intampla cu toti acesti copii la care pana la urma se va vedea ca legea nu le-a prea folosit?
Asa-i ca pana la urma mai bine va lasam in pace cu gandurile mele pesimiste? Dar azi e marti cu ceasurile ei, si maine-i miercuri, si va fi o zi bunaaaaaaaaa!

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

la toate fetele si baietii.
Nu am mai intrat de mult ca am avut probleme cu netul.
In sfasit am ajuns sa rezolvam cu dosarul cu schimbarea prenumelui.Sotul a fost la interviu la politie si de acoloi-a zis ca in 90 de zile!!!!!! vom primi raspuns sa mergem sa schimbam certificatul.
Aproape am terminat!Mai avem putina rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Tocmai ma speriasem ca oare dece n-a scris nimeni azi, si hop a aparut mesajul de la Asi si m-am mai linistit...Pe unde sunteti si ce faceti?

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Asi, te rog ai putea detalia in ce consta dosarul pentru schimbarea prenumelui. Eu sunt doar in faza anunt monitorul oficial care va aparea undeva in jur de 28 oct. si as vrea sa stiu din timp la ce sa ma astept.

Multumesc!


carmen
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Intai dai anultul la Monitor.Dupa ce trec 30 dezile de la anunt te duci la primarie si depui o cerere si certificat de nastre la ambii soti si de casatorie in copie legalizata,cazier fiscal si judiciar la titularul cererii,copie de pe certificatul de nastere copil, monitorul si o declaratie notariala (costa cam 4-500 mii) ca ambii soti sunt de acord cu schimbarea prenumelui, sentinta in duplicat.Dup 2-3 zile iti dau de la primarie dosarul si o hartie cu care te ducu la politie.Acolo dai un interviu cu un inspector si apoi ti se spune ca in 90 de zile primesti raspuns de la evidenta populatiei.Mai incolo nu stiu Noi suntem in faza asta.
Sotul meu a vrut sa nu apelam la nimeni.Iti recomand cand faci asta sa pui toate pilele in actiune ca altfel o iei razna cat astai dupa birocratii astia.Termenele sunt acelesi dar nu mai pierzi vremea cu toate acriturile.
Succes si nervi de otel!

Mergi la inceput