Oligospermie (12)- putini, da' (ne)buni!

Oligospermie (12)- putini, da' (ne)buni! | Autor: peterpan

Link direct la acest mesaj

...putini, da' nesanatosi !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns peterpan spune:

Sa incepem cu o nota optimista http://www.epdlp.com/clasica.php?id=290
Nu, nu trageti in pianist va rog. Face si el ce poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Ave Maria, caci suntem oameni buni si iubitori de viata!
Vezi cu cata credinta te urmez? Si ma ghidez dupa toate simturile!
In privinta sanatatii, eu le doresc tuturor sa fie sanatosi ca noi (sa ia lumina, ca cica se transmite sanatatea!), la creierase si prin sufletele in primul rand, dar si pe la fertilitaturi si alte alea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Pt Oana:Sigur,deschidem un nou capitol(ii raspunsesem lui peterpan)
Barbye: nu ne fierbe:spune-ne ce s-a intamplat aseara ca nu ne putem apuca azi de treaba pana nu stim.
Peterpan:dezvoltarea simtului olfactiv e buna si nu prea ca ma gandesc si la mirosurile mai putin agreabile.
Totusi lipsesc niste persoane la apel, ce facem cu ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Greule siguuuur ca am inteles si eu asta...
Dar vezi tu, intre mesajele voastre s-a intercalat mesajul meu, unde puneam multe probleme 'subtile'..., iar raspunsul tau a fost 'siguuur'.
N-am intalnit si eu barbatul care sa simta (dar cu toate simturile!!!) straturile , din propria-i initiativa, fara sa fie impins de la spate la greuuuuuu ....
Oare ori sunt prea multe straturi (adevarul e ca umblu cam imbracata!), ori barbatii sunt mai astenici..., iar eu fug prea repede (mi-s argint viu)...
Al meu dupa primii 5 ani de casnicie, abia daca mai avea suflu, dar acu', dupa 11, de multe ori imi da lectii la alergat sau la codat straturi, desi inca mai am multe sa-l invat.....
Oricum 'siguur' al tau, da clasa acelui 'nuuu' al lui Batman, mai ales ca pe el il intrebasem cum decodeaza el dedicatia catre mine.
Dar daca m-am apucat sa caut calul de dar la dinti..., raspunsul a fost 'nuuu', caci 'calul de dar nuuuuu se cauta la dinti'!
Cata intelepciune se poate cuprinde intr-un singur cuvant, atunci cand cauti cu lumanarea intelepciunea!
Pe la alte capitole, cele optimiste, mi s-a spus sadica, acritura, acida fara scrupule.... acu' iooo doar am glumit...
Gluma, gluma, dar dupa o luna fara medicamente, iar s-a dublat prolactina. Fata de cresteri de 6 ori mai mari decat normalul, cresterea de acum e apa de ploaie. Macar daca luna asta nu se intampla, stiu o posibila cauza, iar de luni numai dostinex primeste la cina. O fi barbatul meu prea stresat din cauza straturilor mele sau de la orele tarzii din noapte la care ajunge la domitziliul conjugal, bietu' de el?
Iar testosteronul, fara nici un medicament vestit (nu a mai luat potent power si altele de vreo 6 luni) e super normal. Sta bine cu barbatia, desi ii este greu incercata de sadismele mele verbale! Poate asa si-a calit-o....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

cum l-am convind Oana? I_am spus ca Dr. i-a recomandat, intai am facut eu analizele si i-am lasat vreo 3 saptamani de meditatie.Intr-o dimineata i-am spus cand dai proba?Si mi-a raspus ca o rezolva.Am si pus mana pe telefon si l-am programat...si-l-am pus in fata faptului inplinit.Bine ca mereu imi spunea ca el nu are nimic si ca eu sant de vina,iar dupa ce Dr. si-a dat verdictul ca nu am nimic, trebuia sa vada si el daca e buna....Cum a dat proba ? Am mers amandoi si am participat si la interpretarea rezultatelor si fiecare aintrebat dR. daca aveam intrebarii...Si su spermog. la Dr. T...si mi-a spus ca-l reparam....
Cum a fost aseara?/.... sper ca va rezulta candva

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

In sfarsit ma pot apuca si eu de treaba.Dar e cam tarziu tre sa plec acasa.Dar sunt linistit, barbye a invins.
Noi barbatii spunem din cuvinte putine ce avem de transmis.
Carmencita nu si-a mai revenit din seductia definitiva,nounoutza s-a dat la fund iar restul habar n-am...Pe unde umblatzi mey?
Thea?Marrina?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Barby cand s-a dus al meu la primul doctor (la doctorul ales de el, desigur!) s-a intors acasa cu 3 cearsafuri de formule (ce tre' sa scada si de ce, ce tre' sa creasca...) si cu 2 liste de medicamente, dintre care una homeopata.
Acel doctor se numea Soare, dar pana sa ma duc sa-i multumesc pentru ca mi l-a reparat de oligospermie, bietul Soare a cam apus.....
Atunci, m-am gandit sa-l intreb pe T daca un sot reparat e un sot normal. Norocul meu a fost ca T mi l-a trimis la Matei, care mi l-a declarat aproape normal (50 milioane/ml), caci T a spus "daca nu e normal, il reparam cu Tribulus".
Numai cu Tribulus, indiferent de prolactinoame si alte damblale?

Cat despre seara trecuta, asteptam rezultatul ....

Aaaaa, si sa va spun ce a zis dr Corina Neamtu despre prolactina dubla. Sa mearga acasa ca e perfect normal si sa nu ia absolut nimic, eventual s-o mai repete o data. De 3 luni ne tot pune s-o repetam, inainte de asta am mai repetat-o de 5 ori si s-o mai repetam?????
Pana cand??? Iar luni sa mergem cu tomografia la un coleg de-al ei sa ne spuna daca prolactina a dereglat hipofiza, de a aparut adenomul...
Adevarul e ca adenomul poate a aparut de la bancurile mele..., ca prolactina marita nu e relevanta pentru un endocrinolog....
Sa te duci la un medic 3 luni cu niste analize varza si sa te trimita acasa fara nici o explicatie, deja medicina asta ma depaseste...
O singura data in viata un doctor mi-a salvat viata, iar alti vreo 3-4 m-au mai luminat, in rest, daca nu se inventau cartile si logica pe lumea asta (eventual si Dumnezeu), eram intr-o ceata.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Eu vreau sa spun PREZENT.
Stau cumintica in banca mea, imi fac temele (chiar si alea suplimentare) si ma rog la bunul Dumnezeu sa trec la teza. In rest..... mai nimic.
Dar va citesc, va admir, poate va invidiez un pic......

Va pup pe toti


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Iepurica daca cumva invidiezi ceva ce as avea iouuu , sa stii ca nu tre' decat sa-mi ceri si impart cu tine frateste...
Daca invidiezi ceva ce are alt 'coleg oligo' sa stii ca la noapte mergem la furat, ca nu-i corect ca unul sa aiba ceva ce altul invidiaza....
De cand mi-am tras la masina numarul "...Mao" ma cred comunista si pledez pentru binele comun absolut....
Am citit pe net si am vazut ca mai exista si un intelept chinez pe nume Mao Sui, care a trecut prin niste experiente, in care m-am regasit mai ceva ca in Mao comunistul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Buna seara, nebunii mei frumosi, oligo(normo)spermisti! Am trecut in fuga sa va salut si sa ma bucur alaturi de voi ca subiectul nostru rezista si inca cum!
Oana, da' ce tot te plimba atata dr. asta? Nu poate sa puna o concluzie si sa ii dea sotului un tratament? Imi aduc acuma aminte cum m-am umplut si eu de nervi anul trecut,in prag de Sarbatori, la Parhon, cu un conf. dr.! Ne-am dus cu recomandare la el ca sa-mi investigheze sotul si dupa nu stiu cate drumuri (noi nu suntem din Buc), bani cheltuiti pe benzina, pe plicurile de rigoare, telefoane, insistente, ce crezi ca ne spune? Totul e OK si ne-a dat o hartiuta cu fix 4 rezultate! Fara alte explicatii! Iti vine sa mori cu dr. astia!
Barbye, totul e bine cand se termina cu bine! Slava Domnului ca al tau s-a apucat din nou de pastilutele naturiste!
Titelu, ma bucur ca ne aduci vesti bune de la Matza si Matzul! Ne mai dai asa cate o palma din cand in cand ca sa ne intarim ideea ca si noi oligospermistii putem procrea!

Va imbratisez cu drag!


pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput