Sezatoarea canadiana (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ange spune:

si eu ti-am spus Ira ca esti dusa rau!!! 6 cursuri te ucid pana in iarna...dar ai sa reusesti dupa cate te stiu eu pe tine.
si zici ca a fost ziua ta ?!
La multi ani cu sanatate maxima!
astept tf.

ange,mamica de 2 ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuminitaB spune:

quote:
Originally posted by nelia

Bine ai venit pe DC, LuminitaB, mami de Tudor si de Cri! Si, cit mai curind, sper sa-ti spun acelasi lucru si pentru Canada. Imi place citatul tau, foarte inspirat. Unde te vei stabili? Sa-ti traiasca puiutii si sa fie sanatosi si speram ca te vei simti bine aici, cu noi.


Multumesc pentru urari si aprecieri. Ne vom stabili in Vancouver. Sunt sigura ca ma voi simti bine.
quote:
Originally posted by Donia
Draga Luminita, bine ai venit la sezatoare! Si mai e putin si o sa-ti spunem si bine ai venit in Canada. V-ati mai gandit la data plecarii?


Da, ne-am mai gindit si am ramas totusi pe ianuarie, avem rezervari la Lufthansa pe 11 ian. Ieri am trimis pasapoartele la ambasada pt viza. Pupici.

LuminitaB
mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998
Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Ce de ajutoare!Va multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Bine ai venit, LumintaB! Incet dar sigur creste si numarul mamicilor DC din Vancouver

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

LuminitaB sarumana de informatie, da tocmai asta am aflat si eu ca masinile de cusut casnice nu pot surfila, dar cica totusi acel zig-zag poate fi un fel de surfilat, eu am incercat insa nu-mi iese, imi insira ata aiurea la margine si nu se leaga nimic.
Succese multe si bun venit in Canada.

Mona, plante medicinale: ceai hepatic si galbene, gasesti sigur in Toronto, la ABC eurodelicatese (Saveta) pe Sheppard la intersectia cu Pharmacy.

Loma





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuminitaB spune:

quote:
Originally posted by Loma

LuminitaB sarumana de informatie, da tocmai asta am aflat si eu ca masinile de cusut casnice nu pot surfila, dar cica totusi acel zig-zag poate fi un fel de surfilat, eu am incercat insa nu-mi iese, imi insira ata aiurea la margine si nu se leaga nimic.
Succese multe si bun venit in Canada.


Daca iti insira ata inseamna ca nu e bine tensionata.Inerca sa reglezi intii tensiunea atei de la ac. Cum? Prin incercari succesive. Daca nu vrea nicicum trebuie sa umbli si la tensiunea atei de la suveica. Asta se regleaza cu o surubelnita mica, slabind sau stringind lamela flexibila.

Multumesc de primire. Mai avem vreo 3 luni pina ajungem. Abia acum incepe "distractia"

LuminitaB
mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998
Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna fetele,

Luminita bine ai venit la sezatoare!

Fetele, cum puneti voi accentul pe e??stiu ca intr-un capitol s-au scris niste numere pentru accente dar nu le-am retinut mercic mult!!

ce de ploua in Montreal!!!...


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


eu mi-am cumparat tastatura de aici; altfel nu ma descurcam cu lucrarile pentru scoala, cu tot felul de accente si simboluri.

am putea juta cu ceva? pentru ceilalti copii din Romania
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57936&whichpage=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Luminita, aseara am tot testat masina de cusut cu toate felurile de cusaturi, insa mi-a reusit un fel de surfilat si acum m-am prins de ce imi insira ata, nu era din cauza tensionarii, ci de faptul ca ii faceam zig zagul chiar pe marginea materialului, dar daca il fac la 5 mm distanta de margine adica cusatura sa nu iasa afara din material e super bine si apoi tai cu foarfeca materialul in plus, astfel incat iese ca un surfilat, apoi am vazut si in cartea masinii la fel iti sugera cum sa procedezi, dar io desteapta las domnule ca io stiu tot..., intai distrug masina si pe urma citesc cartea sa vad de ce n-a mers .

Insa se pare totusi ca are si o problemuta nu prea ii place sa faca butoniere, am respectat instructiunile din carte si se cam impotmoleste, probabil ca o voi schimba si pe asta.... noroc ca aici le poti schimba daca nu-ti plac..

Loma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

Emily, daca scrii in Word un mesaj si nu ai tastatura cu litere cu accent, poti folosii un short-cut.
Mergi in meniul INSERT , Symbol, alegi litera é , in partea de jos o ferestrei ai un buton Shortcut Key , apesi pe el dupa ce ai selectat litera. Ti se va deschide o noua fereastra in care vei alege ce shortcut vrei ( Press new shortcut key). Eu folosesc ctrl+E pentru a obtine é, de exemplu.
Vad ca in aceasta fereastra nu merge shortcut-ul pe care il folosesc in Word. Eu am scris mesajul in Word si l-am copiat apoi in aceasta fereatra.
Sper ca nu te-am incurcat prea tare cu explicatiile

Claudia si Alexandra ( 8 iunie 2004)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudiafilipescu/my_photos

Mergi la inceput