Dr. Tutunaru ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

E mai bine sa i dat telefon CAMIasa o sa ti raspunda imediat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna fetelor,

Am devenit de curand pacienta dr.T, intr-un moment nefericit al existentei mele(sarcina de 9 saptamani oprita din evolutie + chiuretaj). Acum, dupa ce mai trece ceva timp si vom relua pregatirile pentru bebe, va trebui sa refac analizele de toxo si cmv intrucat nu am imunitate. Dr.T mi-a recomandat laboratorul IDS, dar am citit in capitolele precedente ca unele dintre voi ati avut neplaceri la recoltare, ridicare analize etc. In aceste conditii, ma gandeam se le fac la Cantacuzino; stiti cumva daca dl.doctor are incredere in rezultatele analizelor prelucrate acolo(parca asa am inteles, dar nu sunt sigura)?

Si inca ceva: in timpul sarcinii, medicul meu de atunci m-a apostrofat la telefon ca il sun fara sa fie vreo urgenta; ulterior dr.T(l-a care m-am dus, nebanuind ceva grav)a constatat ca inima lui bebe nu mai bate. Am fost de-a dreptul impresionata de dl.doctor care m-a ajutat sa depasesc momentul critic(interventia medicala) prin care am trecut si mi-a redat speranta ca data viitoare ma va ajuta sa imi indeplinesc visul de a deveni mama. Acest lucru conteaza enorm pentru mine.

Barza

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Adriana, te potzi duce linistita la Cantacuzino. Tutunaru recomanda laboratorul IDS fiindca pretzurile de acolo sunt mai rezonabile (insa nu cu foarte mult).
Ce nu mi-a placut mie la IDS nu este neparat modul de recoltare (daca e sa nimereshti vreo asistenta tembela, o potzi gasi oriunde, nu neaparat acolo) ci faptul ca nu-ti trec concentratiile rezultatelor de la toxo/cmv. Itzi spun doar ca e pozitiv sau negativ, insa nu dau cifre exacte. Ori, de foarte multe, astea conteaza foarte mult.
So, in concluzie, du-te la Cantacuzino. N-o sa se supere nimeni - cu atat mai putzin Tutunaru.

Bafta!
Lordra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris7 spune:

am citit si eu pe site-ul pe care il are ( la sectiunea de intrebari ) ca ar fi de acord cu analizele facute la Cantacuzino.
Chiar ii spunea unei fete ca daca are posibilitatea, mai bine se duce la Cantacuzino.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Buna!

si eu am facut analizele la Cantacuzino, trimisa chiar de dr T, a fost multumit , in schimb stiu sigur ca nu-i agreeaza pe cei de la Fundeni, dar deloc!

Madau, bafta



Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am fost ieri la T, era foarte in verva si bine dispus...nu l-am mai vazut de mult asa. Cred ca e de vina concediul...il merita din plin!
Am stat la barfe vreo jumatate de ora, i-a facut filmuletz lui bebe, ne-am amuzat cum deschidea ochisorii si gurita, si parca ne facea cu manutza. L-a lasat pe tati sef de trib la inregistrare si era topit tot cand si-a vazut comoara! Asa ca....fuga la control...e de bine!
In rest, bebe are 1.200 gr, e bine doar ca sta cu funduletul pe colul meu si ma mai loveste cu piciorusele. Firele le scoatem la inceputul lui decembrie si ne punem pe asteptat.
Iar de plecat, pleaca pe 13 si vine pe 23. Si Uki are dreptate, fugiti de FUNDENI.


Madau si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetelor, am si eu nevoie de ajutorul vostru ( al celor care au nascut cu T)
Avand in vedere ca pe tot parcursul sarcinii i-am cam scos peri albi ( si inca nu s-a terminat) tare mi-as dori sa-i cumpar ceva in semn de multumire ( stiu ca o sa-mi spuneti ca un simplu "multumesc" ar fi de ajuns ) dar m-as simti mult mai bine daca as face mai mult de atat ! Asa ca ...daca ma puteti ajuta cu ceva idei v-as fi recunoscatoare ( astept mesaje pe privat).


Madau si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Madau... daca nu gasesti o solutie pentru el personal, gandeste-te la ceva pentru fetitza lui.
Mai ai putin! Sa fie un bb cuminte si frumos!!

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Neata dragelor!

am intrat sa va spun cu bucurie, ca prietena mea, cea de care va povesteam zilele trecute, a nascut, ieri cu dl dr Tutunaru, o mandrete de baietel de 3,900...a fost super multumita de "prestatia dr, care a venit noaptea si a stat cu ea!

azi(9 oct) e de garda, merg s-o vad si pe ea,

va pup

Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Felicitari proaspetei mamici si sa-i creasca bebelu sanatos!!

cami

Mergi la inceput