Copii din 1996 (4 )

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mihaela,multumesc! ne-au anuntat aseara ca concursul este duminica.Sper macar in optimi sa ajunga,nu vreau mai mult,dar cred ca asta ar fi un impuls pt.ea.Nici sa mai plecam ca data trecuta,cu coada intre picioare.In fine,cred ca mai mari emotii am eu decit ea.
Am vorbit si eu cu Ana.Nu-si mai vede capul de treburi.E greu sa nu ai pe nimeni care sa te ajute.Eu,daca nu-i aveam pe ai mei (sa-i tina Dumnezeu sanatosi),eram la balamuc acum.
Va pup!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Gabi mersi mult! La fel si tie ! Si bun venit printre noi!!
Ce meniu special...eu ma gandeam sa fac niste chiftele, snitele, sa comand pizza. Tort va fi, normal, apoi suc si sampanie pentru copii. Oare s-or bucura mai mult de niste chipsuri si dulciuri???? Poate n-ar fi o idee rea sa incerc.
acuma ca tu esti mami de baiat, spune-mi si mie cum potolesti baietii cand ii apuca nebuniile? Ca mie mi-e tare groaza cand imi amintesc de anul trecut, cum nu stiam sa potolim baietii care se bateau asa din joaca, da-si trageau cate una! Apoi au inceput o batalie cu baloane in cap si distractie pe cinste...da' nu mai terminau domnule! Nici sa strig la ei nu pot...cum fac???

brenda, atunci tinem duminica pumnii. Da' sa n-o certi daca nu ia un loc mai bunicel, laud-o si incurajeaz-o sa continue, da?

da, e foarte greu fara nimeni, eu sunt in aceeasi situatie, plus socrul meu care sta singur dar e in grija mea-spalat, mancare, etc.
Noroc ccc ca am gasit o tanti care vine de 2 ori pe saptamana si face curatenie, calca, ma rog, trebaluieste prin casa, sunt foarte multumita de ea. Si o mai solicit cand am nevoie sa o duca pe Silvia la camin. Pana am gasit-o, dupa ce am reinceput munca, simteam ca o iau razna nu alta, nu mai reuseam sa fac nimic

Hai va pup, ne mai "auzim"!

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Miha, la noi au fost si baieti, si fete. Le-am organizat jocuri, etc poze au dansat, si la un moment sat cand au venit mamicile dupa ei atunci s-au inchis in camera lui Robert, nu stiu ce au facut, dar radeau si urlau ca disperatii Unul dintre baieti a ajutat la strans jucarii (nefortat, nesilit de nimeni!!!) iar cand au plecat toti, fiul meu a dat cu aspiratorul prin casa... Deci merita baiatul si anul viitor un chef asemanator, nu?
De calmat copiii nu era nevoie, langa Robert si mai ales Lili inca 9 copii in plus nici nu s-au observat
Apropo de chipsuri: la noi era mare bataie pt. Kranx (parca?) cu sunca, alea patrate cu dungi.

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
pozici poze noi Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Gabi, din pacate pozele nu se pot vedea...
Si la noi vor fi fete si baieti, insa poate ma repet, anul trecut baietii au facut un haos total...am scris mai sus ce si cum...
Si ei au dansat, au facut si ceva joscuri, momentul tortului a fost super, au cantat foarte frumos! Sper ca si anul asta sa fie cel putin la fel de reusit. Chiar si cu bataia cu baloane inclusa .
Ah, imi amintesc ca am citit o postare a ta, aceea de la ingineri, te intrebam unde ai stat in cj parca, si ce fac. ai terminat? Si eu tot acolo am fost studenta.
Noi mergem destul de des pe la Oradea in perioada primaverii si toamnei, chiar si vara. Mergem la 1 Mai sau la Felix. Poate ne intalnim cadva, ce spui?

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

poze intri aici si clic pe "Robert birthday"
Am terminat fac. de chimie in 1991. Tu unde ai fost studenta?
Cand veniti la Bai? Sper sa ne intalnim!


Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
pozici poze noi Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Acum am vazut pozele, petrecerea a fost super, reiese si din poze.

Pai si eu am terminat chimia, dar in '94. Eu am facut TSO. Tu? Ai stat in camin? Din poze nu-mi pari cunoscuta... Tu lucrezi in domeniu?
Am avut si eu colegi din Oradea, poate ii cunosti...unul dintre ei a fost chiar seful de promotie, a ramas la facultate. Ei, hai ca te-am aburit destul...

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Fetelor....emotii mari pt.maine.Nu stim citi concurenti vor fi,dar se pare ca multi.
Va pup pe toate si revin cu vesti.....

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, succes!!!!!! Mihaela, si eu TSO am terminat (care de fapt l inceput era TCO, dar pe diploma TSO scrie). In cei doi ani cat ne-am intersectat, eu eram anul IV bis cand nu prea m-am dus la cursuri, numai la FTUIC, materia cu pricina si anul V cand iar nu prea ne-am omorat cu ore si prezenta
Am stat in Hasdeu caminul 3 doar in anul II.

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
pozici poze noi Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

brenda, cum a fost concursul, ce a facut Diana?

gabi, deci ai fost una din "victimele" lui Literat? Eu am scapat din fericire, dar am avut colegi si colege care au repetat din cauza lui. Era vestit pentru lasat studenti la "bis". Inseamna ca nu ne-am intersectat in camin, eu am stat in cam.3 in anul I, apoi in cam.16 anii II,III si IV, apoi in 15 ultimul an. Da, TCO am inceput si eu, ca am prins jumate din primul semestru al anului I inainte de revolutie, apoi am terminat TSO . Acum profesez in domeniul textilelor, am uitat toata chimia ce am invatat-o!

Petrecerea Dianei a fost reusita, copiii au mai crescut cu un an si s-a vazut, spre marea mea bucurie! , au stiut sa-si gaseasca singuri preocupari, unele haioase...spre exemplu fetele s-au inchis in camera, la negociere cu mama gazda-eu in persoana, am convins baietii sa se joace cateva minute pe hol cu un balon pana fetele isi spun povesti de vacanta :)). Nu trece un minut, se aud tipete ascutite, toate ies gramada din camera tipand...noi speriati am crezut ca e ceva dihanie prin camera, de unde doamne sa fie asa ceva...cand colo ele isi spusesera povesti de groaza, cu fantome, strigoi si vampiri! Si acum tipau speriate ca niste pupeze! Apoi au dansat pana si LIMBO si ce mai...a fost OK!!!
Am pus si poze .

Va pup, sa aveti o saptamana cat mai placuta!


Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

wow Miha, ce distractie era acolo la voi!!! Cati copii au fost?
Nu eram victima lui Literat, cu toate ca si el m-a picat de cateva ori, dar in re-re am ajuns din cauza lui Pop (tot FTUIC) cel care a predat partea a III-a. Din pacate si eu sunt deja paralela cu chimia, poate cu copiii vom invata impreuna din nou, cine stie:)

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
pozici poze noi Lili

Mergi la inceput