densitate urina foarte scazuta - help!

densitate urina foarte scazuta - help! | Autor: lordra

Link direct la acest mesaj

Hola,

O intrebare am si eu la gravidele de pe-aici. Sunt gravida in s. 29 si la ultima analiza de sumar urina mi-a ieshit densitatea foarte mica: 1005, limitele fiind 1010-1030. Am citit ca o valoare sub 1005 reprezinta un simptom al diabetului insipid.
S-a mai confruntat cineva cu o valoare atat de mica a densitatii la urina? Precizez ca in primul trimestru aveam valoarea 1025, deci muuuult mai mare decat acum.

Multzam anticipat!
Lordra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anneoprea spune:

Poate sa insemne si ca inainte de a recolta proba ai baut foarte multe lichide

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Da, doctorul tau ce zice?
Ai vorbit cu el?
Ca, parerea mea e sa nu te ingrijorezi pana nu vezi ce zice medicul

Toanca si bebe Matei Alexandru 22+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/piticel_24/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Medicul meu e plecat din tzara si de aia nu pot afla nimic deocamdata. Vad ca numai densitatea e in neregula, in cadrul sumarului de urina. Chiar sa fie atat de scazuta doar din cauza cantitatii mari de lichide baute? Biiine-ar fi sa fie doar asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Eu as merge sa repet analiza... eu am avut la un moment dat glucoza in urina si am mers si am repetat, in alta parte , si am avut o analiza buna... uneori reactivii pot juca feste.

Jadi
36+

iaca_poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana si m spune:

Buna,

Am vazut ca mesajul tau a fost postat acum 2 ani, dar m-am gandit ca poate ma poti ajuta. Eu am 30 ani si am diabet insipid de la 10 ani. De 1 an incercam sa avem un copil dar nu avem nici un rezultat. Am incercat sa gasesc si alte fete care au diabet insipid, dar inca nu am reusit.
Desi tu ai primit poate (pentru ca inca nu era foarte sigur din mesajele tale) diabet insipd in timpul sarcinii, ce s-a mai intamplat? Mie mi-au spus doctorii ca problema mea se va agrava din luna a 4-a de sarcina, dar ca imi voi reveni dupa nastere. Tie ti-a trecut? Ai mai avut un copil? Imi cer scuze daca te deranjez cu intrebarile mele, dar as vrea sa aflu mai multe despre aceasta afectiune. Multumesc din suflet.

Mergi la inceput