Fetele din America (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


impinsa de avint nou de gradinarit eu am cumparat deja bulbii de la loblaws 3$ o punguta...acum ce ma fac cu ei, fetelor ca nu am nici o indicatie, doar trei imagini cu bulbii infipti in pamint si cu florile iesite, desenate pe ambalaj ????

pot sa ii pun deja in ghiveci in pamint? si daca-i pun, trebuie sa ud vreodata, si unde tin ghiveciul?
( noa asta mi-o trebuit...ca in bloc eram bine-mersi, cu 3 cactusi amariti ce nici apa nu prea cereau :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Cum adica in ghiveci in pamant? Io credeam ca se pun direct in pamant.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

mey,socra si-a scos bulbii de narcise prin iunie-iulie si de atunci pana cand mi i-a dat mie i-au stat pe terasa.Puteti sa-i depozitati in camara,spalatorie(acolo ii tin eu)pana ii plantati.Soacra a plantat niste bulbi de lalele care aratau foarte uscati ,dar i-au iesit.Din septembrie si pana la sfarsitul lui octombrie unde credeti ca ii tin in magazine...pe raft..
Yank,felicitari si sa aveti un bebe mancacios si sanatos!
Oana,felicitari pt poze.Mistho!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Oana_b sa maiaci poze, ca sunt superbe, si te si pricepi.. ce aparat ai ca au iesit tare bine pozele...
Vreau aparat nou si eu .

o seara buna


quote:
Originally posted by Oana_B

Gabi, p-ala l-am pozat din usa shedului, nu m-am apropiat de el

Oana_B





Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante(New!)



Exerciti Animate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Buna dimineata fetelor gurese!

Scuzati ca intru in curtea vostra dar vreau sa cer ajutor! Am o vizita de studiu de 1 luna in America si nu prea stiu ce haine sa-mi iau, ma ajutati cu niste temperaturi probabile? Voi calatori dupa cum urmeaza:
15 - 22 oct - Washington, DC
22 - 26 oct - Birmingham, AL
26 - 30 oct - Denver, CO
30 oct - 4 nov - Portland, OR
4 - 9 nov - Lincoln, NE
9 - 12 nov New York City, NY

Ce sa nu ratez in aceste vizite? Ma rog, atat cat voi avea timp liber lasat de organizatori.

Multumesc frumos!

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Gabi, am un Canon Powershot S1 IS. E bun da' are doua inconveniente: tre' sa te multumesti cu flash-ul si lentilele din dotare, nu se pot atasa altele.

Bulbii i-am scos in primavara si i-am tinut la soare o zi sa se usuce pamantul si sa-i pot separa si pe urma i-am tinut intr-o cutie de plastic in basement sa nu ma impiedic de ei prin alte parti.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Pe langa bulbi sa va spun de belete de avion din Ro- pt cele care vreti sa cumparati parintilor. Am gasit Cluj-NY pe trei luni (din toamna) cu 625 de euro (de obicei sunt mai scumpe din alte orase decat din Bucuresti). Le-am luat de la Exim Tur, care e o agentie serioasa, au si web site, www.eximtur.ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adivio spune:

Nana, pai sa-ti haine de toamna ca si in Ro pentru orasele de pe coasta de est si mai subtirele pentru sud, in Alabama de exemplu e cald, iar in NY e toamna ca la Bucuresti, doar un pic mai multa umiditate. In orice caz nu e nevoie sa-ti iei paltonul, inca.
De vizitat, va trebui sa te orientezi la fata locului in functie de programul care il ai pentru ca sunt multe de vazut si nu uita ca in US distantele intre obiective turistice si nu numai, sunt maricele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2005 spune:

Pe langa bulbi si testamente vin si eu cu problema mea poate a mai fost cineva in situatia asta...Cum bine stiti orice Ph.D in afara Romaniei e cu greu recunoscut de ministerul educatiei din Romania. Una din solutii ar fi un doctorat cu dubla coordonare, acum am auzit ca s-ar numi cu dubla tutela. Poate cineva sa imi spuna ce inseamna mai pe larg si ce implica un PH.D cu dubla coordonare sau ma rog asa am inteles eu (presupune o colaborare intre doua catedre a doua universitati diferite, cred)? Ce presupune aceasta si practic care e titulatura engleza a acestui tip de doctorat? Aveti mai multe amanunte despre asa ceva? Ce implica el pentru mine si pentru universitatile in cauza? Careva dintre voi a fost implicata in asa ceva? Experientele sunt bine primite! Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_popa spune:

Catalina,eu fac unul din asta, dar nu cu Romania ci cu Germania.E complicat insa.Aici se numeste 'joint PhD' si cere o gramada de hartii, sa nu mai zic de complicatiile pentru viza.Daca vrei mai multe detalii,da-mi un PM.

Mergi la inceput