M-am hotarat ........adoptie (20)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Neatza,

Aissa calmeaza-te mama. Ce crezi daca o dau pe aia afara mai gasesc alta ca ea cu asa o experienta: trebuie sa stie sa bata si la masina si sa fie indolenta....crezi ca ei nu isi dau seama sau nu stiu dar se complac asa. Timpul trece, leafa merge,noi cu drag muncim.

Eu astazi sunt zombi. Am fost in we la munte si sunt super nauca.

In alta ordine de idei baiatul meu cred ca afacut viermisori. Ce sa ii fac? Haideti repede cu raspunsuri ca saracu' cred ca se cam chinuie...

Va pup,

Flory si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ma calmez....dar asa sunt eu intoarsa cand ploua
Pai cu viermii in primul rand cacuta la analize si apoi medicatia data de dr. Nu ma pricep, stiu ca e un medicament dar trebuie sa iti dea dozare pe kg/corp (cred) si nu merge dupa ureche.
Si acu fug ca ma duc la tuns!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

aissa, multumesc pentru incurajari! banuiam eu ca greul o sa inceapa dupa ce ai toate actele adunate! oricum, nu vreau sa cedez nervos numai pentru ca voi alerga dupa atatea acte!

flori, copiii fac viermisori, nu este ceva grav, dar trebuie sa mergi la doctor, pentru ca, dupa analiza coproculturii, se determina tipul de viermisori si medicamentul de prescris. Daca are giardia ( 95% din copii o fac!)o sa-ti prescrie un medicament/kg,corp, atat pentru copil, cat si pentru toti cei care locuiesc cu el. Din experienta, imi permit sa-ti sugerez ca un remediu foarte bun este usturoiul(pentru giardia), insa de pe la 4-5 ani, pana atunci copiii nu prea mananca usturoi! Insa, cel mai sigur tratament este cel prescris de medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Pai de usturoi de aia nici nu i-am zis ca nu stiu daca il poti da la 10 luni.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

ai dreptate, la 10 luni nici vorba de usturoi! de aceea am si spus ca se poate aplica povestea cu usturoiul de pe la 4-5 ani! singura sansa, in acest caz, este un medicament prescris de doctor!
asta este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Buna dimineata, si o saptamana extraordinara!
Afara e o zi de toamna, ploua si e frig, asa ca va rog pe cele care aveti cu ce va lauda, sa ne ridicati moralul!Eu plec maine dimineata in Italia,si-mi va fi greu fara voi!
pupici

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Mai da multe fecioare sunteti aici pe forum! Corina si Irina, la multi ani, fericire si bbici frumosi si sanatosi! Doamne da ca la anul sa va sarbatoriti ziua cu inca un sufletel in familie!

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Buna,astazi piticul meu face 2 luni..a inceput si el sa stea umpic mai tzeapan si miine mergem la vaccin, sper sa fie bine si sa nu am probleme, daca nu ne descurcam noi.Mai avem si noi niste pozici noi in albumul de 2 luni..
Va pup

http://community.webshots.com/user/inapopescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ina vazut baiatul si pupa-l tu si pentru noi! La multe lunisoare de acum incolo sa creasca mare si sanatos! Oricum, mie una mi se pare destul de mare pentru 2 luni, e el baietel dar a mea era cat o pisica...si ce mare se facu

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

salutari tuturor si mai ales celor care au venit printre noi. Greu ma mai apropii de calculator de cand cu cel mic, ma bucur ca se largeste comunitatea de aici.
Succes tuturor in drumul adoptiei!

Mergi la inceput