mi-e dor sa ma simt implinita !!

mi-e dor sa ma simt implinita !! | Autor: pyalenna

Link direct la acest mesaj

Asa cum am spus si in titlu, mi-e dor sa ma simt implinita. Mi-e dor sa fac dragoste cu pasiune, sa simt ca celalat ma doreste sa fie asa cum era odata. Ce ma opreste? Faptul ca am spus 'da', la bine si la rau, pana cand moartea ne va desparti. Au treucut aproape patru ani de cand tot sper ca va fi bine. Da e vorba despre lipsa de sex intr-o casatorie. O sa ma intrebati daca si la inceput a fost asa. Nu, nici pe departe. Dar mi s-a spus prea curand ca ceea ce simte pentru mine s-a schimbat, ca e o dragoste puternica dar e altfel, ca ma doreste. Dar cand? O data la doua luni si atunci s-ar putea sa dea gres. La inceput am fost intelegatoare. Am zis ca se mai intampla. Apoi am incercat sa discut si sa-i spun ca poate ar fi cazul sa mergem la un doctor. Acum dc ii spun ca e o problema peste care eu nu stiu dc o sa pot sa trec mi se raspunde 'problema!? ce problema?` Atat am putut sa raspund: 'tu nu ai nici o problema, eu am una, si inca foarte grava. Va trebui sa o rezolv' Dar cum? Il iubesc si nu stiu ce sa fac. Imi dau lacrimile cand scriu. Am devenit o frustrata si mi-e teama ca in curand o sa dau in depresie. O parere de la voi mi-ar fi de ajutor. Nu mai citesc ce am scris de teama sa nu sterg si sa renunt sa mai postez. Adevarul e ca am nevoie de ajutor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

Buna!
O rere masculina....cred ca e bine venita!Incearca sa schimbi ceva in viata ta.....aranjaza/te,iesi cu prietenele la disco,imbraca/te mai sexi,fa/ti o schimbare a[vam] frezei,vorbeste/i sotului de ce fain v/ati simtit cu prietenele la club azi noapte....si daca nici asa nu are [xint]schimbarea atunci....eu zic sa imi dai un PM
Succese!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Lipsa de interes pt. sex a unuia dintre parteneri intr-un cuplu este o problema majora care a dus de multe ori la divort. Sfatul meu este sa stai de vorba sincer cu sotul tau. Poate ca e stresat sau bolnav, poate ca sint otive de natura medicala. Cind sinteti doar voi doi, in vacante, concedii etc cum se comporta? Apoi fa ce a zis angelp. Din cite stiu eu barbatii se gindesc la sex de multe ori pe zi (doar sint o gramada de bancuri despre asta). In mod normal ar trebui sa fie f. usor sa-i stirnesti interesul.pozele mele :http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Doar o parere: cu cat trece timpul cu atat lucrurile se agraveaza. Se poate ajunge usor la un blocaj psihic f puternic, cu care e mai greu sa lupti. Inca o parere: elimina orice stres din viata ta!

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Numai o discutie directa poate rezolva ceva. Ce strategie adopti pentru asta, tu stii. Daca nu vrea sa discute, mi-e teama ca este alta problema. Intr-adevar, un barbat normal se gandeste des la sex. Daca nu o face sau nu o face cu tine, trebuie sa clarificati acest aspect, fiind si tu cuprinsa in ecuatie.

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Daca e din cauza stresului, a oboselii - se rezolva si elimina aceasta problema in timp.
Daca sunt probleme medicale - se pot trata, sunt de competenta medicului.

Da, e adevarat ca barbatii(ca si femeile de altfel) se gandesc la sex dar atractia sexuala(nu cea trecatoare) nu e generata doar de aspectul fizic ci si de caracter si de ceea ce avem in creieras. Deci: nu e suficient doar aspectul fizic, de multe ori e necesar dar nu obligatoriu. Sunt multe cupluri care nu mai sunt de 90-60-90 dar care nu au aceasta problema.

Incearca sa gasesti "sursa" acestor probleme. Mai esti aceeasi femeie de acum 4 ani(referire la caracter)? Incearca sa vezi evolutia ta in timp si poate iti dai seama ce a determinat aparitia acestei probleme.

Primul pas este o discutie sincera(acum depinde si de el) de la A-Z apoi incearca sa nu mai fie un "obiectiv" activitatea sexuala, lasa totul sa decurga de la sine si o sa vezi ca va fi mai bine. Exista posibilitatea(daca spui ca raspunde "ce problema") sa nu fie deschis la inceput, nu-i nimic, lasa-l o zi, doua si apoi reia discutia. Atentie: sa nu se transforme intr-o presiune asupra lui(nu-l cunosc si iau in calcul si alte variante). Intr-un final se va obisnui si va considera ca pe ceva normal -> discutie sincera.

Pana ce va rezolvati problema: incearca sa-ti canalizezi aceasta energie spre altceva(sa te descarci), nu e bine pt. tine sa "Am devenit o frustrata ", iti afecteaza moralul.
Nu sexul ne conduce viata, face parte din ea.



Tara
idei nunta
nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyalenna spune:

Merci mult pentru raspunsuri. Ma bucur ca am primit si sfaturi de la partea masculina. De discutat am discutat, si cu calm si cu amenintati de genul: nu mai merge, ne vedeam fiecare de ale lui. Dar nu vreau sa cedez asa repede, vreau sa lupt cat mai pot. In rest nu am ce sa-i reprosez si nu stiu daca am motive sa ma plang doar ca pe plan sexual nu merge. Darria, tu spui ca sexul nu ne conduce viata ci face parte din ea. Dar la mine lipseste aproape total. Se poate trai fara sex? Au trecut patru ani asa pentru ca am incercat sa trec peste asta, sa las sa se intample in mod natural. Dar nu se intampla si atunci incep sa trag de el, sau sa-i amintesc ca intr-un cuplu se mai intampla si asta sau chir sa fac crize. Pai daca in urmatoarele zece minute vine si zice, gata hai... pai eu ce chef sa mai am. Pot sa cred ca sunt dorita. Am mai citit aici pe forum despre situatii asemanatoare. Intrebarea este: a gasit cineva solutia. A reusit cineva sa readuca pasiunea acolo unde se credea a fi disparut? Incet, incet imi pierd speranta si mi-e teama ca o sa ajung acolo unde spunea adrienne12: divort. Cunosc chiar pe cineva in situatia asta. Cunoastesti solutia care sa dea rezultat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Unii spun ca se poate trai si fara dar cum? Eu nu stiu cum.
Dupa ce am citit cele scrise de tine mai sus chir nu mai stiu cum trebuie procedat - ma retrag si voi urmari parerile celor priceputi, sa invat si eu ceva din experientele altora.

Nu mi-am inchipuit ca exista aceasta situatie: discutii cu amenintari iar el sa nu reactioneze favorabil; provocari si sa nu reactioneze atunci ci sa vina dupa 10 minute(asta inseamna ca o face pt. ca i-ai spus tu).
Iti doresc multa fericire, sa va rezolvati cat mai curand aceasta problema si sa nu mai reapara niciodata in relatia voastra


Tara
idei nunta
nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

O fi ceva boala a secolului 21 (era sa zic a sexului 21) lipsa dorintei din tabara masculina, sunt multe printre noi care desi nu o spun o traiesc in tacere in fiecare zi, si mi se pare ca incidenta cazurilor creste alarmant. Nu ca e relevant pentru tine, dar faceam o observatie.
Bun, ce e de facut? Sunt convinsa ca dupa 4 ani ai incercat totul si nu mai este portita nespeculata, conversatie talmacita si rastalmacita. Stiu perfect prin ce treci si trebuie sa-ti intre bine in cap ca tu esti o femeie normala (asta in cazul in care-ti trece prin cap ca josnic sa-ti doresti sa faci dragoste, sa fi dorita, sa fii sexual implinita). Este grav si da, poti cadea in depresie. Dar fiindca stii ca poate sa se intample si asta trebuie sa lupti cu "bec et ongles", adica din toate rasputeerile sa nu ajungi acolo. Iti recomanda Stan Patitul sa respiri adanc si sa dai cativa pasi inapoi. Te duci la un psiholog care sa te ajute preventiv pe tine sa nu-ti pierzi mintile si eventual sa te descarci emotional (caci ai in tine multe sentimente de frustrare si de ura, pe langa cele de dragoste fata de sotul tau). Iti recomand sa faci ceva pentru sufletul tau, adica sa-ti IMPUI sa faci ceva numai pentru tine, ideal ar fi sa nu existe sotul in peisaj, de exemplu te duci la parinti pe o perioada nedeterminata, sau intr-o excursie daca ai posibilitatea. In timpul asta iti dai o pauza creierul si poate ti se limpezeste si mintea. Cum nu sunt pudibonda, iti recomand si un dildo , n-o tine el de dragoste si pasiune, insa te poate elibera de o cantitate apreciabila de frustrare si energie. Uneori vrem un orgasm pur si simplu si nu e nimic rau in asta.
Dupa ce ai facut toate astea se va produce si clickul, sunt sigura. In orice sens, dar se va produce. Pana atunci e lupta ta pentru supravietuire, mai degraba decat lupta de a-l atrage pe sot sub cuvertura.


pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Mai intai sa-ti spun ca nu esti nici pe departe singura:
prietenele mele au recorduri, n-o sa crezi dar unele depasesc 5 ani de cand n-au facut sex cu sotii!!!
Si sunt tineri, eu ma plangeam ca se intampla rar la mine!
Sotul meu are un job stresant, seara pica de oboseala, si atunci program de weekend.
Stiu ca suna ciudat sa programezi asta, da stie omul la ce sa se astepte!
Cred ca sotul tau ar trebui sa recunoasca ca aveti o problema.
Noi am apelat la psiholog, nu pot sa spun ca ne-a ajutat in mod deosebit.
Si de cand exista medicamente pt erectie nu mai sunt probleme. Culmea nu le folosim, da stim ca avem solutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

a mai fost un subiect deschis de un user CICIRICI mi se pare ca o chema.
In cele din urma fata a ales un amant.


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput