Medicii de la Giulesti

Medicii de la Giulesti | Autor: crinna

Link direct la acest mesaj

Buna, am citit mesajele voastre de pina acum legate de spitalul Giulesti dar nu am gasit nimic despre doctorul Marcel Moisa la care merg la consultatii.
M-ar interesa parerile voastre legate de acest medic.

Interesanta este orice experienta pe care a-ti trait-o in Giulesti,
ce teste a-ti facut in timpul sarcinii, orice din care putem invata noi viitoarele mamici.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

excelenta parere am despre el. Mi-a facut o cezariana super desi nu am fost pacienta lui ci a sotiei sale. Si am auzit numai lucruri bune despre el (adica pacientele lui erau multumite de el si ziceau ca e atent cu ele).

marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinna spune:

Multumesc Marina!
A fost alegerea ta sa faci cezariana sau a fost necesar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

am fost nevoita din cauza unei discopatii lombare. Culmea e ca desi in timpul sarcinii spatele meu a fost OK acuma e praf si doar medicamentele ma mai salveaza

marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Informatii despre el am cautat si eu acum ceva vreme....mai ales i-am cautat o adresa de email ...ceva .....sa ii fac sac! sac!
Acum trei ani m-am hotarat sa fac un copil si cum nu prea se prindea nimic am mers la acest doctor.....mi-a fost recomandat de o prietena.
Nu pot sa spun ca nu s-a comportat bine si ca nu a fost atent...desi erea prima data cand mergeam la ginecolog pot sa spun ca m-a ajutat sa ma simt confortabil (atata cat se poate intr-un cabinet ginecologic). Insa surpriza a fost urmatoarea....ma felicita ca sunt insarcinata....plec acasa fericita....imi intarzie doua saptamani...si apoi menstra.
Merg iar la el....nu mai imi face alt control.....eu tot aveam senzatia ca fusese avort....propune investigatii sterilitate..... dozari hormonale si HSG. Asta e o nenorocita de radiografie pentru care m-am internat la Giulesti. Si acolo a continuat sa se poarte destul de dragut, mi-a facut radiografia (nu mai spun ca am platit acea substanta de contrast destul de mult la vremea aia, cu toate ca eream internata in spital si aveam dreptul la ea gratuit iar chitanta ca am cumparat-o nu mi-au dat) si dupa ceva timp m-a chemat pe hol, pe o banca si mi-a spus: trompe infundate...instilatii neaparat, nici o sansa sa ramai isarcinata in starea in care sunt. Apoi uter retrovers si inca ceva, nici nu mai tin minte....daca ramai insarcinata o sa fie greu de tinut sarcina....macar sa ajungi la sarcina ca vedem atunci ...un cerclaj si suprveghem.
Mi-a picat cerul in cap....si ce nu mi-a placut a fost ca:
-am considerat ca nu mi-a acordat suficienta atentie....aia nu erea o discutie de purtat pe hol;
-nu mi-a explicat procedura acelor instilatii, ce presupuneau ele, ba din contra mi-a pus fisa in mana si m-a trimis la alta doctora care se ocupa de procedura asta....doctora care avea niste draci imensi si m-a tratat ca pe un rahat;
-nu a incercat sa ma incurajeze, mie mi se facuse rau si el se uita la mine tamp si m-a lasat acolo pe banca la limita lesinului;
-la nici o intalnire cu el nu mi-a vorbit clar si raspicat, ma duceam cu 10 intrebari si plecam cu 20. Sotul meu ma intreba ce am discutat si nu stiam ce sa-i spun...pana cand a mers si el o data cu mine si s-a hotarat ca de la domnu doctor nu poti afla niciodata nici daca e alba nici daca e neagra....la el erea totu "poate"
Una peste alta....in spital erea o mizerie de nedescris....acolo unde mi-au facur HSG se desprindeau bucati de tencuiala si picau pe tine... personalul cam acru...si bagai in buzunare si cu stanga si cu dreapta....asa ca m-am speriat si nu m-ai m-am dus la instilatii
A trecut vremea...am plecat din tzara....iar acum, fara instilatii si nici un alt tratament sunt fericita purtatoare a unei burtici de 19 saptamani, e foarte bine si vioi, sarcina e usoara, uterul e normal si nu a necesitat cerclaj.
Asa ca .... nu pot sa-ti dau un sfat sau sa zic despre acest doctor e rau sau bun........ti-am spus povestea mea si tu de aici poti sa tragi anumite concluzii si sa adopti o anumita tactica vis-a vis de el. Poate ca trebuie sa insisti mai mult ....sa-l tragi de limba si de maneca....sa incerci o a doua parere in cazul in care iti spune un diagnostic....
Toate cele bune si o sarcina cat mai usoara si fara probleme!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Am uitat insa sa spun ca mie imi placea de el ca arata bine......daca tot se uita un barbat in fundul tau macar sa fie un dragutz .....hihihihihi

Asistenta de la el de la cabinet insa erea o blonda atat de acra (parca bea otet zilnic) incat si eu si inca doua prietene care mergeau tot la el aveam oroare sa stam prea mult in sala de asteptare.

Dar cabinetul erea curat si bine utilat....nici un repros!

Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Dragele mele,
Nu stiu in ce masura suntem potrivite sa dam sfaturi , putem cel mult sa ne spunem parerile.
Pe mine acest medic m-a salvat de la moarte - nu, nu este o exagerare, am mai povestit ce am patit si nu o sa mai revin asupra subiectului.Pot sa spun ca am mers la aproape toate spitalele de profil din Buc, si m-au vazut n doctori printre care prof. universitari si diferite somitati, si nici unul nu a reusit sa ma ajute si mai mult nici nu au manifestat prea mare interes pentru persoana mea.
Acum sigur depinde de fiecare, dar eu acestui medic ii datorez foarte mult si mi-a demonstrat ca pe langa medic este si un mare OM.
Nu fac reclama pentru ca nu-mi ajuta la nimic , spun ceea ce cred.
Cat despre fizic.....nu stiu daca este cazul sa fie un criteriu...
numai bine,
Lavinia

Mergi la inceput