Fetele din America (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela29 spune:

Felicitari Oana !!!
Mihaela, din cate stiu nu poti dona obiecte si haine la Crucea Rosie, decat la nivel local. Colectarea si transferul acestora este prea costisitor pentru ei in cazuri de mare amploare. Donatiile in bani sunt mult mai practice pentru ei. Am citit astea pe site-ul Red Cross.
In orice caz, poti suna la numerele date de ei, si cauta o filiala locala care ar putea avea un transfer de ajutoare in acea zona. Felicitari pentru initiativa. Bafta!

... words are tools...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Oana Felicitari si bebe Andrew Justin sa creasca mare sanatos.

Refacere rapida dupa cezariana


Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862" target="_blank">A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapacila spune:

Sunt tare bucuroasa, am gasit in sfarsit carne de miel si branza telemea romaneasca. Am luat 1 lb de branza ca sa vad cum e si este exact ca si in RO. . Carnea de miel foarte frageda si nu scumpa cum am vazut de obicei in markete. Aia de acolo vand chiar si miei intregi, nu imi trebuie mie atat de mult dar e bine de stiut ca exista.

Apropo si de bilete de avion. Sancva multmuesc pentru nr de telefon, am vorbit si era un bilet 908$ , am dat un search totusi inca o data la expedia si am gasit cu 761.70$

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Eu plec in Romania pe 10 noiembrie si stau pana pe 22 iar biletul este 750$ cu expedia.


help please : in aeroport ca sa infasor un carucior maricel in plastic este gratuit sau trebuie platita folia aceea!!!

MULTUMESC


Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862" target="_blank">A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

quote:
Originally posted by xela29

Felicitari Oana !!!
, din cate stiu nu poti dona obiecte si haine la Crucea Rosie, decat la nivel local. Colectarea si transferul acestora este prea costisitor pentru ei in cazuri de mare amploare. Donatiile in bani sunt mult mai practice pentru ei. Am citit astea pe site-ul Red Cross.
In orice caz, poti suna la numerele date de ei, si cauta o filiala locala care ar putea avea un transfer de ajutoare in acea zona. Felicitari pentru initiativa. Bafta!

... words are tools...



Merci Xela,statia de pompieri de la noi din orasel primeste donatii sub forma de haine si mancare,asa ca am rezolvat problema.De frica lui Katrina am cumparat conserve si apa pt 1 luna:) si mai am si hainele lui fi-miu de la 9 luni pana la 2 ani plus niste jucarii.

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Elena, folia de invelit bagajele se plateste.Cand am plecat noi anul trecut (29 feb) in Canada, era 250 000 /bagaj.Acum nu stiu care este pretul, insa sigur este cu plata.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

quote:
Originally posted by bebitzu

Elena, folia de invelit bagajele se plateste.Cand am plecat noi anul trecut (29 feb) in Canada, era 250 000 /bagaj.Acum nu stiu care este pretul, insa sigur este cu plata.

Nicoleta



bebitzu, multumesc mult pentu raspuns dar 250 000 de ce ?

poate ma ajuta fetele care au plecat din USA in Romania si au folosit folia din aeroport.


Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862" target="_blank">A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

250 000 de lei (vechi).

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ElenaLove27, de ce vrei sa infasori carutul in folie?
Poti sa il pui pe Alvaro in el, si cand dai bagajul zici ca vrei sa ti carutul cu tine, atunci iti vor pune o eticheta pe el si carutu il predai l aintrarea in avion, si il vei vedea inapoie intre 5 - 10 min dupa ce te dai jos din avion, tot acolo la acea usa il vei primi. Ori cat e de mare, sau mic, ai voie sa il iei, am vazut carut dela cu scaun de masina peste el.. mare cat casa si au avut aceleas facilitati ca mine cu carut mic si sport.
Nu ti se pare mai usor asa si mai convenabil? Eu asa zic.
Drum bun spre ro, si distractie placuta, sa aduci multe poze sa vedem si noi.
PS: tare ieftin ai luat biletul
bye bye



Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante(New!)



Exerciti Animate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

Folositi pentru donatii crucea rosie si salvation army, cred ca sint cele mai eficiente. S-ar putea sa ma duc si eu pe acolo sa lucrez peste vreo doua saptamini, daca au nevoie de mine si daca gasesc un aranjament pestru copilu mai mare, ca n-am cu cine sa-l las.
Elena, drum bun in Romania, mi-aduc aminte cind biletul in extra-sezon costa 400 de dolari !
Bunica mea (aia de 95 de ani care si-a rupt soldul acum doua saptamini si a fost operata de urgenta, aia la care n-a venit ambulanta ca era prea batrina si ce mai vrem...), merge cu bastonul bine-mersi prin casa si-i dirijeaza pe toti la facutul curateniei. Ei, sa mai ziceti ca medicina nu face miracole in Romania.

Mergi la inceput