Fetele din America (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ah, nu stiu nimic de rezervor de casa. Casa am si io, Jeez, habar n-am cum merge incalzirea:)) Trebe sa ma interesez. Adica voi bagati benzina, cum merge asta? Eu stiu ca eu un buton de unde dau mai incet sau mai tare :)) :))

Oanab, felicitari pentru masinuta. Buna idee sa iei una mica.

Aia din NO is negri si prapaditi intr-adevar. Ma gandesc ca d'aia nici nu se prea grabesc autoritatile sa ii scoata de acolo mi se pare ca se misca precum melcul cu ajutoarele. Mie personal nu imi prea convine ca merg la Houston, desi nu mai locuiesc acolo, dar tin tare la orasul ala, care are destui negri si prapaditi si fara astia din NO. Da' alte orase nu mai sunt in America asta? Toti in Houston? Ia sa se mai duca si in Atlanta Sau in alte parti:)) Acum o sa ma caftiti:))

Eu plec maine la Houston.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

mamico dulce, superlia s-a repatriat in Romania de ceva timp, parca zicea ca pentru cativa ani nu-mi amintesc exact.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Lia mami, botonu' ala de care invarti tu e sus la termostat. Jos, undeva ascuns (la noi e in garaj) e tancul cu motorina, sau in layman's terms, benzina diesel, dar cumparata bulk. Poate ca tu ai ori "eleftrica" ori gaz natural- propan (daca ai tanc) sau metan daca ai city gas.

De pe partea mea putea sa-i duca inapoi in Africa, numa' ca acolo nu se da welfare, si catzaratul in copac mai implica si ceva efort, ori ei nu cred ca-s dispusi sa-l faca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Oana_B sa folosesti masina sanatoasa.
ruxij gata, rezolvat cerinta.
O zi buna



Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante(New!)



Exerciti Animate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by Laura Takacs

Lia mami, botonu' ala de care invarti tu e sus la termostat. Jos, undeva ascuns (la noi e in garaj) e tancul cu motorina, sau in layman's terms, benzina diesel, dar cumparata bulk. Poate ca tu ai ori "eleftrica" ori gaz natural- propan (daca ai tanc) sau metan daca ai city gas.

De pe partea mea putea sa-i duca inapoi in Africa, numa' ca acolo nu se da welfare, si catzaratul in copac mai implica si ceva efort, ori ei nu cred ca-s dispusi sa-l faca.



Haha, stiu ca e termostat. Cred ca electric avem noi, da' o sa verific.

Multumesc Gabriela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

quote:
Originally posted by ruxij

quote:
Originally posted by Laura Takacs

Lia mami, botonu' ala de care invarti tu e sus la termostat. Jos, undeva ascuns (la noi e in garaj) e tancul cu motorina, sau in layman's terms, benzina diesel, dar cumparata bulk. Poate ca tu ai ori "eleftrica" ori gaz natural- propan (daca ai tanc) sau metan daca ai city gas.

De pe partea mea putea sa-i duca inapoi in Africa, numa' ca acolo nu se da welfare, si catzaratul in copac mai implica si ceva efort, ori ei nu cred ca-s dispusi sa-l faca.



Haha, stiu ca e termostat. Cred ca electric avem noi, da' o sa verific.

Multumesc Gabriela.



Glad to be of service! Lasa ca de aia ai barbat sa se ocupe el de chestiile astea, tu numa' supraveghezi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Dar cine si de unde a aflat ca ar fi nascut Oana?!? Stiam ca se apropie DPN, dar nu si ca a nascut...
Ne spune cineva exact?
Nu am nr. ei de tel, ca as suna-o eu. Il are cineva? Poate sa mi-l dea si mie?



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

A scris Oana C la ele la subiect, i-au facut cezariana ca bebele n-a vrut sa coboare.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Da, a nascut Oana, azi noapte la ora 4 dimineata. A nascut prin cezariana, dar dupa un travaliu lung, lung. Biata de ea de la ora 12 noaptea era deja dilatata, si a trecut la Push-push, dar Andrew Justin nu a vrut sa coboare deloc. Era mai bine la mami in burtica.

Felicitari Oana ptr grasunel.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabebe spune:

Felicitari Oana!


Stie cineva unde as putea dona niste haine ,conserve si apa pt cei evacuati din sud?

mihaela

Mergi la inceput