Forumul merge prost?

Forumul merge prost? | Autor: Teodora D.

Link direct la acest mesaj

va intreb pt. ca desi alte pagini mi se incarca (relativ) repede, pentru a deschide o pagina de DC astept cam 10 minute! sau se incarca reclamele de sus si partea din stanga a paginii, dar cand sa apara subiectul propriu-zis se blocheaza pagina si pot sa astept pana maine; daca dau refresh se intampla aceeasi chestie. mai pateste cineva la fel?


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

E posibil sa fie si din cauza providerului Internet. Ce fel de abonament ai la Astral pe cablu sau dial up?

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

abonamentul e prin antena; am vorbit cu providerul si a spus ca nu stie ce e, dar incearca...bla-bla. ce ma deranjeaza e ca alte site-uri merg mai repede, doar DC-ul face scheme.


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Aaaa... deci antena... ce sa zic poate fi si de la reclama, depinde si cu ce site-uri compari. Probabil vom mai face si curatenie "de toamna" si va merge mai repede.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Si la mine se incarca unele pagini cu mare greutate si asta inseamna cam 1 min. Nu am probleme nici un internetul, nici cu alte pagini, asta se intampla numai la DC. DeCe oare?

"Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Si la mine se intampla la fel ca la Jocelyn.
Numai paginile DC se incarca foarte greu.
Exista vreo explicatie/solutie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

ma gandesc cu tristete ca as fi fericita sa mi se incarce pagina DC intr-un minut; nu am eu cea mai grozava conexiune la net, dar alte adrese (toate celelalte adrese pe care intru) se incarca cu 3 kb/s, pe cand la DC nici nu pot deschide toata pagina de "sub. active" ca se blocheaza.
ca sa scriu acest raspuns am intrat pe "toate forumurile" si operatiunea a durat 15 minute...



Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Subscriu!
Si la mine se incarca foarte greu paginile DC, mai ales cand merg in sectiunea "subiecte active".
In rest nu ma omor cu alte site`uri, doar in mail intru de `enshpe ori pe zi dar se misca super repede. Cu MULT mai repede decat se incarca pag aici.
Am abonamentul cel mai mik de la RDS dar nu cred ca asta e problema. La servici (tot RDS) abonamentul e cel mai mare, dar se misca la fel de greu pe paginile DC. [s`a observat ce fac eu in timpul programului,daaa? ]


If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

quote:
Originally posted by Iubika
[[s`a observat ce fac eu in timpul programului,daaa? ]


If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was...



hehehe, daca te consoleaza in vreun fel, nu esti singura. sa dea Dumnezeu sa-mi gasesc un serviciu la care sa fiu f ocupata, sa-mi placa ce fac c-oi gasi eu timp sa scriu de-acasa :)

"Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by Jocelyn

quote:
Originally posted by Iubika
[[s`a observat ce fac eu in timpul programului,daaa? ]


If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was...



hehehe, daca te consoleaza in vreun fel, nu esti singura. sa dea Dumnezeu sa-mi gasesc un serviciu la care sa fiu f ocupata, sa-mi placa ce fac c-oi gasi eu timp sa scriu de-acasa :)

"Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."



Si eu inca mai astept jobul ala... Pana atunci insa e bine si aici, macar am timp de stat aiurea si intru pe forum sa mai descopar lucruri si opinii interesante.

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Si la mine merge foarte,foarte greu forumul,foarte greu se incarca paginile.
In ultimul timp mergea destul de bine.

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici


Mergi la inceput