Vreau sa invat modele de tricot

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

chris, da, cred ca poti folosi pozele mele cu fularele Adik pe mine oricum nu ma deranjeaza, da` am intrebat aseara personajul fotografiat si nu era prea incantat... Bine, ca oricum a avut o stare aiurea ieri si o totala lipsa de chef dar...

Fularelul gri e lucrat dupa modelul mentionat de Dienuca:

quote:
Originally posted by dpop

m-am decis ca model pentru un sah - adica 2 pe fata, 2 pe dos 5 randuri, si dup-aia invers, 2 pe dos, 2 pe fata.


... si urmeaza sa fac un fes in acelasi stil. Deja m`am apucat dar nu prea cred ca o sa`mi iasa.

Fularul albastru e lucrat 3 pe fata/ 3 pe dos, sau 2 pe fata/ 2 pe dos... nu mai stiu



If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

hmmm, iuby, dar cum faci caciula? adica in ce punct de lucru? trebuie sa fie ceva mai elastic, nu? sau oare merge si ceva simplu, ca se intind tricoturile oricum? sunt chiar curioasa cum se lucreaza caciulile, daca se pot face circular, sau se face o bucata care trebuie cusuta ulterior...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Diana, mi`a explicat Liliana un model pe pagina precedenta. O sa incerc sa il urmez.
Nici eu nu stiu sigur cum anume o sa fac, ma decid sau improvizez pe parcurs
Tu ai mai avansat la fularul bicolor?

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Apai iubika, io voiam sa-l pun pe ursulet ca model cu fularu, pe el l-ai intrebat daca vrea sa apara?
sa stii ca o sa pun modul de lucru pentru pulovere, da nu mai stiu cum am facut exact, tre sa-l caut si sa ma uit la el, modelul este inventat de mine dupa ce am vazut mai multe, si e un fel de combinatie.
C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by chris

Apai iubika, io voiam sa-l pun pe ursulet ca model cu fularu, pe el l-ai intrebat daca vrea sa apara?



Io`s la munca acum, da` cum ajung acasa il intreb pe Tomi ce parere are si te anunt. E bine asa?

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

e foarte bine, da foarte serios, voiam pe ursulet sa-l pun cu fularul albastru! eu chiar pe el vreau sa-l pun

C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by chris

e foarte bine, da foarte serios, voiam pe ursulet sa-l pun cu fularul albastru! eu chiar pe el vreau sa-l pun

C.



Dar de ce te`ai decis tu din start ca pe Tomi vrei sa`l pui pe site?
Ce, modelul nu e destul de fotogenic?

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

pai tocmai ca sa evit... refuzurile
si-mi place mai mult culoarea albastru
C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by chris

pai tocmai ca sa evit... refuzurile
si-mi place mai mult culoarea albastru
C.





If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

fetelor, VESTI BUNE

chiar azi am cumparat revista: "Lucru de mana" - primul numar, aparuta pe aici prin oras.
Am luat chiar ultimul numar
(daca va intere, e 85.000)
Mie imi place, asa pentru inceput. Cred ca e o "copie" a unei reviste din strainatate. Sper ca nu chiar a "Mani di fata" - ca tocmai ce am platit pe net abonamentul pe un an, 31 de euro - si mai si astept pana la pastile cailor sa o primesc, pana cand se intoarce persoana de acolo.

Oricum, e un inceput ... si uite asa imi inabusa planurile de a incepe o afacere cu a scoate revista/carte de profil...

Mergi la inceput