Vreau sa invat modele de tricot

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by liliana csaki

Iubika, frumos si fularul asta dar si modelul imi place. Nu te supara.



Nu ma supar mamicule, chiar imi place ce zici dumneata de Pitiku

Am incercat sa fac si eu cum zice pe forum la discutii, sa ascund link sub cuvant, da` nu mi`a iesit. I`ll keep trying...



If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

heeeei, felicitari pentru fular!!!
arata mai bine cu firele astea decolorate in parti... eu am mai apucat sa fac numai vreo 10 cm.... :( ufufuf....oare cand a fi gata? sper sa pot face poza cand e gata, sa il vedeti
a, si eu eram cea care voia model de fata de masa cu cusaturi in cruciulitza.... pretty please, vreau unul frumos, multumesc.

spor la lucru fetele, si multumesc de sfatul cu firele incarligate... dar nu se poate desira daca se spala in masina, sau daca trage mai serios de el? pana acu am facut niste noduri mai micute, care la prima vedere par ascunse....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

dpop, nu se desira pt. se petrec cativa cm si se lucreaza(cele cateva ochiuri sunt lucrate cu firul dublu). Daca tie ti-e mai comod cu nod si nu se vede e ok. si-asa.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Iubika uite-asa:
fular.
Acum da quote la raspunsul meu si vezi cum vine.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by liliana csaki
Acum da quote la raspunsul meu si vezi cum vine.





Gata, vazui! Saru`mana!
Cum incercam eu sa scriu inainte, era lipsa de ghilimele la inceputul si la sfarsitul link`ului
Prin urmare, fularelul este aici:fular

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

fetelor, am primit cartea cu tricotaje, iupii! are o groaza de modele... mai ramane sa o si citesc :) poate scanez si traduc cateva si pentru voi, dupa ce termin fularul ala... uffff...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Fetele, nu mai ziceti nimica?
Stiu ca eu am cam "somat" in aparenta pe aci pe forum, da de fapt am mai tricotat cate ceva la un pulovar pentru mine, inca nu e gata, cand o sa fie va zic, si apoi tre sa ma apuc sa-i fac lu' mamarutza mea un pulovaras.
b_bea, sa stii ca am vrut sa pun pe site pozicile de la lucrul tau cu bascuta, cu etapele, da nu mai sunt. Oricum pun poza finala si modul de lucru.
iubika si ana_68 pot sa va pun pozele cu creatiile voastre pe site? si daca puteti, nu ma supar sa scrieti si modelele, cum ati facut...
Pana una alta am pus pe site vreo cateva poze cu modele facute de mine, de fapt doar 2 pulovere ca nu am reusit sa le pozez pe restul, si vreo 4 patratele, da inca nu am scris cum se fac.
http://www.lucruridemana.go.ro
Spor la treaba ca vine iarna!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by chris

Pana una alta am pus pe site vreo cateva poze cu modele facute de mine, de fapt doar 2 pulovere ca nu am reusit sa le pozez pe restul,


Suuuperrrr puloverele! Si copiii!

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

merci mult iubika
fetitza e a mea si baietelul e a lu' sor-mea
da tot nu mi-ai zis daca pot sa pun pe site creatia ta , si modul de lucru...

C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

chris da` tu de ce nu explici cum ai facut puloverele alea? ca`s chiar superrrr! ma bate si pe mine gandul!...

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput