giulesti

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Am nascut la Giulesti pe 30 august ac. Parca nu a mai fost atat de groaznic ca prima data. O singura asistenta de la copii m-a scarbit cu atitudinea ei fata de mine, ca nu i-am dat nimic desi ea mi-a preluat copilul dupa nastre si deh, s-a simtit "datoare" sa-mi atraga atentia. Pana la urma am cotizat ca bb era acolo, cu ea, peste noapte si am vrut sa dorm linistita.

In rest, cam acelasi personal cu aceleasi metehne. Numai la bebei sunt multe asistente noi care mi s-au parut mai dragute si se purtau mai frumos cu copilasii decat scorpiile alea batrane din 2003 de cand l-am nacut pe Matei.

Nastere usoara burticilor!

Claudia, Matei si Mara

Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

claujro te interceptez si aici. Cand am nascut eu, in 2002, la lauze erau niste scorpii batrane (asistente). Mai functioneaza sau au iesit la pensie? Una fardata toata si fumatoare, care scria numai in registre, una mai negricioasa, si inca una tot scorpie si tot batrana. Le-au remaniat? (sper )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

lavi02ma bucur ca pot sa-ti fiu de folos. Scorpiile alea batrane nu mai erau. Excepie face un singura, fumatoare, mai in varsta dar draguta...le zicea bebeilor ca daca nu vor sa suga le da saramale... Eu am stat 4 zile si in afara de asistenta de care ti-am zis, altele din lotul vechi nu mai erau.

Pupici!
Claudia, Matei si Mara

http://community.webshots.com/user/claujro

Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Claudia,

e adevarat ca ne putem aduce hainute pentru cit sta bb in maternitate?

Jadi
36+

iaca_poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

jadinu am vazut pe nimeni cu hainute de acasa... uneori ii imbracau in camasute, bluzite in partea de sus si in partea de jos ii infasurau intr-un scutec, alteori erau infasurati ca sarmalutele in scutece... toate ale lor, sterile.



Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
http://community.webshots.com/user/claujro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Aoleu, in 2003 era o asistenta la bb asa de a naibii!!!!!!! Mai in varsta, cu coc parca, cu parul negru, mai inalta...Vorbea urat cu mamele, tipa si ne facea in toate felurile!!!! Acum nu am mai vazut-o! Poate au concediat-o, ca merita!! E inadmisibil sa vorbesti asa cu lauzele! Imi venea sa o

_Ella, Emma & Matei

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 16mmsmile spune:

Buna. adlemi, eu am fost extrem de impresionata de povestea ta. Si eu am avut tot felul de probleme cu medicii si acum nu mai pot avea incredere in nici unul dar tot am nevoie de ei ptr ca eu nu ovulez. As vrea sa stiu despre ce doctorita este vorba. Cred ca toate aspirantele sau viitoarele mamici ar vrea sa stie pt a se feri de ea. Ma bucur ca bebelul tau a facut asa mari progrese si sunt sigura ca se va recupera cu multa rabdare si perseverenta. Tocmai am vazut un reportaj cu o poveste de succes asemanatoare cu a ta. Fetita cu probleme careia nu i se daduse nici o sansa sa mai mearga vreodata a reusit pana la urma prin gimnastica sa mearga. Iti doresc sanatate multa si tie si colilului tau drag. Pupici

Smile and the world will smile back at you

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

16mmsmile - am scris si eu mai sus, e vb de dr Miloiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

claujro acum cred ca stiu la care asistenta te refereai cu sarmalele! Mi-a placut mult de ea, am prins-o in 2 ture! Se chinuia mult cu bebicii, sa-i invete sa stea la san si sa suga. Si mai era si simpatica, inveselea atmosfera si te mai relaxa un pic.

Mergi la inceput