Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (99)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna seara si de la noi.
aseara am venit de la mare, a fost suuuuuuuuper!!!
revin cu amanunte maine.
pupici

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anapharm spune:

Bine v-am regasit fetele!
Ce frumosi copii avem! Unul mai frumos ca altul! E vremea sa ne mandrim!!!!!

Sa nu ma certati, o sa vina o vreme cand am sa dispar. Ne mutam in curand in alt oras, mai aproape de Seattle, asta gratie unui alt post pe care la obtinut sotul. Oricat am urat pana acum mutatul in alta casa, acum credeti-ma ca nu mai am rabdare. Va insemna spatiu mai mare si evadarea dintr-un oras de pensionari.

Pupam dulce, mergem sa papam de pranz. Revenim mai pe seara.
Noapte buna turei I si o zi placuta in continuare turei II!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna seara,sa scriu repede ca sa nu treaca de 12 noaptea si nu-i voie sa nu-i spun nurorii mele sa traiesti fetita scumpa,sa cresti mare,sa fii tot timpul vesela si voiasa,sa aduci numai bucurie celor dragi.Daria draga ma bucur mult pentru tine,am fost in pielea ta de 2 ori si e super cind puiul are deja 1 ANISOR.
La multi ani si lui Stefan,tot binele din lume,o viata lunga,frumoasa si linistita.
Olivia,ce sa mai spun ca la mine in curte e zoo.Iepuri salbatici cu zecile,fazan care bate in geam cu ciocul la 7 dimineata,prepelita cu puii la ciugulit prin gazon,o nebunie!!Am cumparat mocheta,am pus-o,de maine are Schmitz jr.traseu flocos .
Cu mancatul,stam tot aiurea,macar maninca fructe,ca de altfel legumele cu carnita sunt caca.M-am saturat sa gatesc spe feluri de mancarici pe zi si el sa nu guste macar.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

marcela, asteptam povestile
ema, zoo?
andreea, am mai intrat pe mess, dar cred ca plecasei la culcare cu sotiorul...
roxy, nu-mi mai trece mie depresia asta pana nu fug de-acasa. pana la urma o iau din loc intr-o buna zi...
carmen, zi mai multe din concediu, nu te zgarci
simonici, cam slabuta activitatea azi...adica, ieri, nu te-ai simtit bine de la prajitura?
olivia, cred ca am zis septembrie, stii cum e cu app aici. e bun si-atunci daca mai raman cu ceva par
daria, mi-a placut "farmacia" ta
lia, ce draguta esti tu cu grijile tale. cred ca esti in top la parintii intreaba. grijulia mamei
hei, unde-i naomi?
noi ne-am hotarat. plecam fie ce-o fi. bagajele-s gata, ar mai intru si maine dimineata sa va citesc la o cana de ceai
o zi faina

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza!
hihihi Olivia scoooncs!!!! ce misto poze ai prins! cum e piciorul, tot asa nu doare deloc? (noi la asta semanam ca si eu am un prag de durere...cam inalt). suedezu e bine, mai noi hraneste pe altii (adica pe sora-mea si sotul ei, le rupe bucatele de croissant si le baga in gura.....mori de ras!). sau alta faza, are in farfurie paine si cascaval, da la altii painea si el maninca singur cascavalul (sa mai zici ca nu-i destept!!!). in schimb cremwurstii ii maninca cu paine....ca sa nu i se aplece! azi-dimineatza a intimpinat-o pe mama mea aducandu-i papucii mei.....numai din astea face. dinti noi n-are, iar ala unicul il ascunde de toata lumea, sa nu cumva sa il vada cineva!!!
Ema, imi pare rau ca nu stati bine cu mincarea....nici la a voastra nu pofteste Ricardo?
Lia, daca vrei sa gatesti de seara poti face asa: fierbi carnitza si o lasi in frigider in supa ei, apoi la pranz trantesti repede doar sosul (ca dureaza doar 10 minute sa il faci) si pui carnitza inauntru. (asta ptr exemplul tau cu sosurile care nu se incalzesc de pe o zi pe alta).
mie mi-e dor de Azumi!!!! unde o fi, Eli stii ceva de ea?
Andreea eu zic sa plecati ca poate aveti noroc de vreme buna, cine stie????
pupi tuturor si o zi buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ceau Roxanaz, spor la lucru ! Istet Patrick , nu mai puneti pozici ???

Kim - super pozele cu "the box"

Anapharm - vazut toate pozicile, citit povestea Spor la mutat si sper sa ne scrii mult mai des !

Ema - Ricardo nu papa din mancarea voastra ??? pentru urari !

Vrabiutaaa - poze cu frumoasa Alexandra ???

Philip - drum bun sa aveti si o vreme de vara !

Carmenp - elou, ce mai fac Ilinca, Ionut, cum a fost drumul ???

AndreeaBanica - pe unde esti ??? Ce mai face Alexia ???

Eu azi sunt tare bine, desi afara e toamna, ca e ultima zi de munca, de maine sunt home


Asa ca o zi frumoasa sa aveti toate !!!




Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria, poze nu am mai facut, am citeva cu iepurele tunsulica dar trebuie sa le si uploadez. si cum stau acasa 2 ore pe zi.....e mai greu. cit stai in conced?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi vom sta vreo 7 zile, depinde de capra asta mica, de cazat vom fi in Constanta ... asa ca, fetele din Constanta, daca vreti sa ne dati pe PM numerele voastre de celular ... sa ne vedem ...
Mi-e groaza de drum

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Neata!

Pe aici sunt,Daria,multumesc bine!Creste ce sa faca,din ce in ce mai multe prostioare,dar nu-i bai,mie imi vine s-o mananc cand o vad cat a crescut si cum incepe sa priceapa tot si....hai c-o dau in nostaligie...
Cand plecati?Si mie mi-e groaza de drum,noi facem vreo 12ore,voi?

Ema,cu un siropel ceva pentru pofta de mancare,ai incercat?Multifrumosilor.

Roxa , destept suedezu tau,de seamana cu mamica lui.

,Andreea-Pako,Daria Andreea - 1 anisor,sa cresteti mari si sanatoase sa aveti parte de tot ce-i mai bun pe lumea asta si sa va calauzeasca Doamne,Doamne,drumul in viata

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Bun venit fetelor care s-au intors din vacanta.

Daria - concediu placut ! Iti tin pumnii sa fie totul OK cu drumul. Mergeti direct de la Oradea la Constanta, nu faeti nici o oprire mai lunga, asa cum a facut Mitzuta ? Si eu sper sa ajungem saptamana viitoare la mare si, la fel ca si tine sunt terorizata de drum, pentru ca moatza mea nu sta deloc linistita in masina, chiar si un drum scurt prin Buc. e o aventura cu ea.

Andreea (Philip) - drum bun si vreme frumoasa ! Da unde te duci ca mie mi-a scapat ?!?

Roxana - pe Patrik cel istet. Ce mi-a placut faza cu cascavalul. Tu i-ai dat deja cremwursti ? De care : din pui, special pentru copii ...? Si cat i-ai dat la o masa ?

AndreeaB - si eu i-am dat Alessiei oul intreg chiar putin inainte de a implini 1 an si nu a avut nici o reactie neplacuta. Dar asa simplu (fiert) nu i-a placut.

Olivia - aveti des asa vizite neobisnuite ? frumuselul din cutiuta.

Simo - unde ai disparut ? Sau a fost prajitura asa buna ca te-a oprit soacra la ea ? ...Acu' fara gluma, sper ca sunteti bine !

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Mergi la inceput