m-am suit in dealu Clujului!:)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Multumesc de primire!
Noi avem un baietel minunat Razvan nascut la 07.03.2004.Speram la urmatorul

Cat despre locuri care sa nu scuture caruciorul-tin mimte ca atunci cand il plimbam in carut pe "print"(Cum ii zice taica-su)cautam numai trotuare si locuri ca sa-l scuture asa dormea cel mai bine.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Gangurici, nu stiu un homeopat, dar este o farmacie, in piata Ion Mester (din Manastur), unde sunt tot felul de ceaiuri si alte chestii naturiste. Incearca acolo.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Farmacie homeopata: vis a vis de Sora.



"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa spune:

Dragele mele Clujence, va faceti de cap fara sa stiu :-(.
Am postat un subiect la crese, gradinite si Roxana m-a indrumat frumos spre voi.
Asa ca.. copiez:
Buna fetelor,
daca aveti experiente pozitive/negative in ce priveste gradinitele din Cluj, va rog sa imi spuneti.
Diana are 2 ani si 3 luni si parca as vrea sa faca mai mult decat sa stea cu femeia. Nu mai folosim scutece, avem o gramada de energie. Sunt multumita de femeie, dar parca nu invatam nou atat cat ar trebui. Pe de alta parte parca as evita perioada de iarna si sa o dau doar din primavara.. nu stiu. Mi-e mila sa o trezesc, ea doarme pana pe la 9.30, dar cu schimbarea ceasului poate am sanse.
As vrea sa invete o limba, dar nu stiu incotro sa o iau.
Am auzit si de o gradi de maicute pe langa Pasapoarte, dar.. ziceti-mi voi, pliz.
Noi stam in Gheorgheni, si as vrea pe acolo pe undeva.

Va multumesc,
Denisa

P.S: sper sa ne primiti intre voi, pe mine si pe Diana, 2 ani si 3 luni.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

bine ai venit Denisa!Diana are aceeasi varsta cu Thea, dar eu cred ca noi am mai vorbit , e drept ca a trecut ceva vreme de atunci.
Thea va merge la Happy Kids, la cresa, saptamana asta-ne tot facem curaj, sau urmatoarea.a fost 1 an acolo la Clubul Juniorilor pe care il recomand cu caldura celor cu pici de un an si ceva.
stiu ca e excesiv de scump, si de aia intentionez s-o las un an si dup-aia sa ne mutam cu gradi in A Muresanu, unde vom si locui, dar cunoate locul, ii place educatoare si dotarile sunt excelente.din pacate merg acolo mai mult timp mi-au crescut exigentele!
cam asta pot eu sa-ti spun.parerile despre Hk sunt contradictorii insa pina una alta copilul meu stie 3 poezii de la un cap la altul, invatate acolo,plus ca i-a educat rabdare ea fiind super extra activa.

pupicei

cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si doua luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Carrie ce program e la clubul juniorilor ca eu am vrut sa-l duc pe Razvan dar am vazut anuntul ca e numai dupamasa de la 17 la 19 si noi nu ne incadram in program.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nonna spune:

referitor la gradi,nu cred ca mai sunt locuri pt anul acesta,cel putin in A Muresanu si am auzit ca se fac inscrieri inainte cu un an!!!!adica ar trebui sa-l inscriu deja pe Vladut ca are aproape doi ani dar stiu eu pana la anu ce se mai intampla?Despre gradi calugaritelor stiu ca nu e scumpa dar eu as avea retineri,am vazut cum se joaca in curte,e in vecin cu mama mea,si sunt cam liberi si lasati de capul lor.Asta e parerea mea.mai e gradi de pe Densuseanu particulara dar acolo copii sunt dusi in parc care e la strada ffff circulata si cu praf.Si eu am pretentii destul de mari chiar daca al meu sta acasa.Noi locuim vis-a vis aproape de gradi de pe Brasov,e de stat si cred ca aici va merge Vlad la anul,desi....OF,dar greu mai e....
salutari la toata lumea nou si nu numai,
Nonna si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nonna spune:

De Waldorf am uitat,erau in renovare dar mai trec sa-i intreb si mai povestim.Si la Cosbuc este buna si ff curata dar iar e la strada si se si construieste in curtea lor.Cam asta e zona noastra de actiune.Astept si eu parerile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

asi, asa e , anul trecut mergeam luni si joi de la 17-19 Clubul Juniorilor.

ce stiti de gradi Tandarica de pe Alverna?eu vreau sa-i fac la thea un vaccin anti meningita si cred ca mergem la gradi numai sapt viitaore.mi-e f greu, am emotii cumplite:)

pupicei

cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si doua luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Cum adica, Cristiana, adica numai 2 zile pe sapt la Clubul Juniorilor? Nu e zilnic? Si cat costa distractia asta?

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput