m-am suit in dealu Clujului!:)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ola fetelor!!

Sunt varza, asta noapte m-o chinuit fiumio si io nu-s obisnuita cu de-astea...toata noaptea s-a frichinit, a plans, l-am luat cu noi in pat, s-a rasucit, nu dormea, ofta (io zic ca dintii-s de vina) ba sugea degetu, ba nu sugea...imi invartea cate ua peste nas, asa de control...cate un calcai in burta, sa stiu ca e acolo..s-a rasucit de a ajuns cu capul in jos...pana la urma dua vreo 2 ore de chin a adormit iar, catre dimineata...e naspa.

Azi : probram artistic: aniversare de copil mic (un preten), pus vinete, facut ordine, spalat haine, calcat haine, diseara invitatie la Roata la masa (vara din State) si poate daca nu capotam, se lasa cu un mic chef si in Diesel. No!
Va pup si va doresc weekend placut!
Ancuzza, seram sa te intalnesti cu Serbanica si bunica in parc!

PS Am actualizat lista cu noul venit Simon Andrei, pupe-l mama pe el de mititel!

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaP spune:

Ioi fetelor m-a apucat plansul atunci cand v-am regasit. O sa va spun mai tarziu si de ce. mai intai de toate vrem sa o felicitam pe Mariana si sa-i dorim sa aiba parte de un baietel la fel de cuminte si frumos ca si Stefan.Noi am umblat toata vara prin tara (m-am saturat de impachetat bagaje de numa)si pe cand sa ne linistim si noi la casa noastra surpriza: sotul meu a fost transferat definitiv in Oradea asa ca ...Pana in 6, adica in 3 zile trebuie sa gasesc chirie in Oradea.Asta in conditiile in care nu cunoastem pe nimeni aici, nu avem habar de cartiere, de nimic. Azi am luat un ziar local dar toate ofertele erau expirate. Plus ca pe Tudor trebe sa-l duc la cresa ca doar bunicii raman in Cluj si pe mine ma apuca deja plansul cand ma gandesc.
Dar ceea ce e mai important decat toate maruntisurile cu care ne confruntam acum e faptul ca Tudor e un scump. A crescut tare mult,e tot un cuminte si a inceput sa vorbeasca destul de bine. Si surpriza... de 2 luni am scapat de scutece spre fericirea noastra. Promit ca am sa pun niste poze sa vedeti ce mare e acum. Va pupacesc pe toti si am sa tin la curent cu noutatile ca doar tot clujeni vom ramane.
Adela, mamica eroina a lui Tudor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adela_petean/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Mai fetelor vreau si eu la voi in gasca .Ma primiti?

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Roxa uite aici pentru Serbanica, sa-i treaca agitatiile de noapte! Voua petrecere frumoasa astazi, da-le incolo de vinete duminica, si maine e o zi foarte buna pentru munca. Super poze, pun si eu cateva de la Barcelona.

Adela nu te descuraja, nu e simplu s-o iei de la capat intr-un oras in care n-ai nici o radacina dar suntem mai puternici decat credem noi iar puiul drag te poate face sa prinzi aripi. O sa te descurci, eu stiu si iti tin pumnii! O sa intreb un amic din Oradea daca stie ceva de inchiriat.

Asi bun venit si tie! Am mai spus-o si cu alta ocazie, nu sunt eu cea mai clujeanca dintre cate sunt in gasca dar s-a nimerit sa beau cafeaua azi in zori si sa te zaresc prima, de aceea fac oficiile de pseudo-gazda.

Ancuzza si finuta mea a facut din senin 38 febra, are gatul rosu si plin de vezicule, la plamani nimic, asa ca nu te necaji prea tare, ei pot sa faca infectii din te miri ce sau sa le ia de unde nu gandesti c-ar fi posibil.

Carrie - sper poze, super fete! Are de ce sa fie impaunat tatal gagalicei si sotul tau.

Fetelor, daca vi se propune vreodata sa mergeti in Bulgaria sa nu plecati cu cine stie ce sperante. In primul rand nu mergeti cu trenul, noi am facut 18 ore cand drumul era de 11 si jumatate si am plecat cu 5 ore intarziere din Bucuresti, trenul venea de la Moscova. Calatoria in sine nu a fost o problema, vagonul de dormit era acceptabil de curat iar vamesii au fost chiar politicosi. Bulgaria, atat cat am vazut din tren, este cenusie si darapanata. Seamana foarte tare cu Romania comunista, nu pare ca s-a schimbat ceva, oamenii sunt tot posaci, cladirile au aceeasi forma lipsita de imaginatie, sunt nelipsite busturile de eroi ai neamului. Sofia este incredibil de murdara, cu sosele mult mai rele decat in Bucuresti (sau Cluj) cu gropi, cu piatra cubica tocita sau scoasa de la locul ei, cu semafoare care ba functioneaza ba se opresc. Nu am inteles exact unde e centrul dar nici nu m-am plimbat prea mult iar gara e o jale generala, iti doresti sa iesi mai repede si sa te speli muuuuult pe maini. La McDonald's in gara poti sa cumperi Coca Cola verde (?) si inghetata, nici vorba de mese si meniuri. Inteleg de la niste polonezi cu care ne-am intalnit acolo ca litoralul in sud este minunat, ca au locuit la sateni in case foarte curate si primitoare, ca au mancat multe legume si fructe proaspete si au avut un super concediu.
Singura bila alba pe care as acorda-o ar fi pentru o mancare numita "ciushca" ce consta intr-un ardei copt umplut cu o pasta de branza sarata facut pane si mancat cu rosii, iam-iam!!

Ma intorc in lumea mea acum, am scris destul pentru o zi de duminica!

Pup cu drag pe toata lumea,

Simona

http://community.webshots.com/user/simonat30a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

fetelor!

Bun venit asi si bine ai revenit Adela! O sa actualizez lista noastra cu voi si copilasii vostri. scrieti aici si datele de nastere!
Adela, iti tin pumnii sa fie o mutare cat mai usoara si sa va acomodati repede. Oradea e frumoasa. Si sa nu ne uiti, sa mai vii din cand in cand pe aici si sa ne povestesti de Tudor.

Roxa

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna fetelor!!!!
Ma primiti si pe mine la voi?
Am nascut pe 9 august 2005, o fetita, PETRA ALEXANDRA, 3200 g, 53 cm, SA 10.
Eu as vrea sa va intreb, unde mergeti la plimbare cu caruciorul? Ca noi am dat la ture prin Cluj, cu masina, si nu am gasit un loc in care sa nu trepideze caruciorul.
Va pup

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

bine ati venit, Codruta si Asi,cum sa nu va primim?

Simona, de acord cu tine legat de Sofia, nici mie nu mi-a placut deloc!

ancuzza ce face gagalicea?

noi dupa masa mergem in parcu mare, pe la 18 vom fi la locul de joaca, poate ne vedem.

duminica placuta in continuare

cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si doua luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:


Back again. Bun venit si Codrutei. Am vizionat pozele si am actualizat din nou lista noastra.

Codruta, ideea e sa trepideze carucioru, asa copilul e zgaltzait si parca-i place mai bine, vorbesc din experienta mea si a finului meu :)). Noi plimbam pustii in parcul mare, dar ai nostri sunt mai mari, deja umbla :)).

Baietii mei sunt in parc si probabil dupa 18 vor fi din nou.

Pe curand,
Roxa

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna seara!!
Azi am fost in Tarnita. Am mers pe la 12 si am stat aproape 2 ore. Petra mea a dormit dusa. Tare mult ii place cu masina.
Poate maine mergem prin parcul mare...poate ne vedem
Va pup, paaa


Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Buna, clujencelor
Iertare ca ma bag peste forumul vostru, eu fiind in TM, dar de fapt sunt clujeanca, iar parintii stau in CJ. Am nevoie de putin ajutor, ca de cand am plecat din Cluj nu mai stiu ce se intampla in oras.
Stie careva dintre voi un dr. homeopat bun? Dar o farmacie care vinde si remedii homeopate? Daca se poate chiar una din Manastur, sau eventual in centru.
Multam si numai bine.

Mergi la inceput