Ce barbat bun am!

Ce barbat bun am! | Autor: sorana

Link direct la acest mesaj

Vreau sa ma laud cu el - ca sunt f. mandra.
Astazi nu a venit bona ca avea un parastas si eu aveam multa treaba la serviciu. Sotul meu a stat cu Monica, prima oara cand are el grija de toate, singur - singurel. Si i-a dat sa pape (e drept ca in loc de piure de legume i-a dat piure de fructe la pranz), si a schimbat-o, si s-a jucat cu ea si - premiera absoluta - a culcat-o la pranz! E un tatic model. Monica are numai 5 luni si a fost multumita de tratament. Si taticul incantat ca ce copil cuminte si destept are - ca uite cum zangane ea din jucarii!!
Si parca il iubesc si mai mult !

bb Monica si Sorana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Felicitarile mele!
Inceputul e promitator si ti-no tot asa, caci acuma bebita este inca mica, mai tarziu cand o face nebuni, cine stie cel asteapta pe minunatul tau sot!!!
Avand in vedere ca s-a descurcat destul de bine, ai putea repeta figura macar o data pe luna, sa mai vada si TATII cum se cresc copii!
Sanatate tuturor si tot inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Bravo Sorana,ar trebui sa il lasi mai des cu cea mica.Eu l-am obisnuit pe al meu sa îi faca baie Annei,deci in fiecare seara Anna face baie cu taticul ei.Macar atit ca in rest e plecat toata ziua si cea mica nu il vede.
Pupici

Corina si Anna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Si eu sunt de parere ca trebuie sa se descurce si tatii cu copiii. Sotul meu ma ajuta, dar pana astazi nu a fost niciodata singur cu fetita. Oricum pentru mine cel mai mare ajutor este ca el face laptele de dimineata (eu sunt o somnoroasa si mi-e o lene de dimineata....). Cat era bb mic si papa noaptea - mi-o aducea in pat (s-o alaptez) si o punea inapoi. Baita ii facem amandoi - e destul de greu de unul singur, ca nu sta intr-un loc nici o secunda. Trebuie sa recunoasteti ca e o performanta notabila pt. un tatic sa se descurce cu un bb de 5 luni timp de 10 ore.

Cary - ce idee buna. As putea incerca in weekend, poate asa ajung si eu la coafor si nu o sa mai arat .

bb Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Felicitari pentru un tatic model. Mi-a placut faza cu "uite cum zangane din jucarii". Imi inchipui cat de mandru este de fetita voastra.
Sa fiti fericititi si sa va traiasca Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klavier spune:

[quote]Initial creeata de sorana

Vreau sa ma laud cu el - ca sunt f. mandra.

ehe, pai inseamna ca al meu e tezaur de stat!

e la fel de priceput cu Adriana cum sunt eu, o schimba, o hraneste, o imbaiaza, o plimba, o culca (aici sunt totusi mai tare decat el... la mine nu plange si adoarme singura, la el plange ca sa o ia langa el in pat si adorm amandoi), o duce la piscina etc etc

sunt chiar un caz singular?

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Bravo !!!!
Sa fiti fericiti si sa aveti grija de BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Adriana - al tau e intr-adevar mai tare. Si al meu face toate astea - dar pana acum nu ramasese niciodata singur in casa cu ea - adica face dar daca nu se descurca eram pe-aproape sa-l salvez. Si am plecat la serviciu cu inima un pic indoita - asteptandu-ma sa fiu sunata de 15 ori, sa-mi gasesc casa prastie, etc. Dar nu a fost asa - de aia eram incantata de el.

bb Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klavier spune:

e, nu e mai tare al meu, pur si simplu barbatii au multe aptitudini nedescoperite... pana cand apare un caz de extrema urgenta si iti dovedesc ca se pricep...

si cred ca nu te-a sunat pt ca nu l-a lasat mandria lui de barbat!!

succes!
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Ai dreptate Adriana - da' uite ca e buna si mandria asta la ceva
Hai sa ne traiasca si sotii si bb-ii

bb Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

sa ma laud si eu cu tati al nostru care chiar daca nu e prea indeminatic are multa vointa; fetitele noastre au acum 3 1/2 respectiv 1 an si 5 luni; de cind era mica, ziua de simbata e ziua libera pt mami, si tati a stiut sa faca mai tot singurel; e drpet ca pregatesc eu tto ce e de papa dar si asa e mare lucru sa stiu ca am citeva ore de hoinareala doar pentru mine; si cind vin acasa mai spre dupa-amiaza si ii gasesc cumintei dormind fiecare in patul lui tare bine e!!! deci, se poate!

Mergi la inceput