Sa-mi arunc copilul sau nu? (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Adriana, apelez la ajutorul pe care mi-l oferisei candva, daca se mai poate...Te rog mult de tot sa ma ajuti cu Protectia copilului daca mai poti, caci anchete sociale si alte treburi nu se vor putea face in cazul bellei, ea fiind in spital..si fiind un caz special, trebuie urgent gasita o masura sub care sa poata fi scoasa impreuna cu rodica din tara pentru operatie..nici nu ma gandesc sa nu gasim un spital...sper si o inima..dar va avea nevoie de pasaport.. La serviciul pasapoarte, cu o anumita recomandare de la ORA, o pot trece pe pasaportul Rodicai...te rog mult de tot...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52144" target="_blank">Ajutati-o pe micuta Bela!!!

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Pashosha, urmaresc subiectul asta de ceva vreme. Ma inclin in fata ta!
Si acum te rog si eu ceva: nu dispera! Esti o femeie puternica si o luptatoare. Si poate ca nu este nevoie de transplant. Uneori se mai insala si medicii, oameni sunt si ei, nu? Alteori nu au aparatura medicala...Bella trebuie vazuta de un medic din afara tarii, care dispune de experienta si aparatura necesara. Apoi vedem ce este de facut, de ce suma de bani este nevoie si ne apucam sa strangem cat putem si sa-i sensibilizam pe cei din jurul nostru.
Si inca ceva: daca o sa te uiti la cazul micutului Cristi, caruia i s-a dat numai un an de trait si a ajuns la varsta de cativa anisori si o sa traiasca sigur pana la pubertate, o sa prinzi putin curaj.
Multa putere va doresc, iar micutei Bella sa-i dea Domnul sanatate si tarie!
Curaj!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Pashosha, esti o femeie extraordinara. Dumnezeu sa iti dea putere in continuare. si Rodicai la fel. Urmaresc povestea de 2 zile, cu lacrimi in ochi, dar nu am scris pana acum. Am ramas profund emotionata de ceea ce faceti, atat tu cat si Rodica.sper sa gasiti o cale de salvare pentru micuta Bella.

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna dimineatza...

Fetelor, in primmul rand va multumesc mult de tot de interesul aratat, dar va rog mult de tot...va implor, scrieti-mi aici pe forum , tot ce aveti de spus..haideti sa folosim e mailul si msj private doar pentru numerele de telefon ..nu de alta dar cand am deschis azi dimineatza si am vazut ca nu a mai scris nimeni de ieri, m-a apucat plansul si m-am gandit ca am ramas singura ...m-am gandit ca Bela e sortita mortii...eu sunt tare , e adevarat, ma zbat pentru ea si pentru Rodica..dar stiti cat poate sa conteze cea mai mica incurajare, faptul ca stii ca cineva este de acord cu ceea ce faci..??
Daca vede Rodica , ca nu a scris nimeni aici o zi, sunt sigura ca si ea va simti acelas lucru, ca de altfel, orice persoana in aceasta situatie...va implor fiti alaturi de Bella, ajutati-ne sa o ajutam...
Riara, te implor, scrie aici cu curaj
Oana, de asemenea, mersi din suflet de incurajari..te rog scrie aici, vreau sa simt ca nu sunt singura in ceea ce fac, este adevarat, dar in acelas timp aratati tuturor ca sunteti aici, ca existati..altfel...subiectul e pierdut...la fel si Bella

Va rog sa nu va suparati pe mine dar nu stiu ce sa mai fac, ca sa simta Rodica, Bella ..ca nu sunt singure...au nevoie de noi...dar eu nu pot singura...
multumesc mult

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52144" target="_blank">Ajutati-o pe micuta Bela!!!

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Pashosha, Rodica, suntem langa voi, asta e sigur, uitati-va cati citesc topicul. De scris nu scriu (cum nu am facut nici eu - recunosc) pentru ca nu aveam nici o idee cum sa ajut, pot zice ca am citit despre Institutul Inimii din Cluj si stiu ca e super ok, insa e aiurea ce se intampla acum cu Targu Muresul. Copilul acesta e atat de frumos ca nu se poate spune nimic: hai sa o rugam pe Irina Reisler, o emisiune, un teledon ar conta mult, s-ar strange niste bani! Si cine mai e in presa... nu imi vin alte idei! Cat mai e o speranta se merita orice!
Va pup si ma rog sa apara o raza de undeva!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890&whichpage=1" target="_blank">Povestea Sabinei - are nevoie de noi

Mami ”de George”

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Pashosha,chiar daca nu scriem suntem alaturi de tine,eu am ochii inecati in lacrimi,de cateva zile deschid calculatorul doar pentru acest forum,esti de admirat.Sa-ti dea bunul D-zeu putere, mai multa decat pana acum,"sa te intorci inapoi nu ai unde,inainte sa mergi ti-a ramas"FII TARE!!!!!!
Rodica,la fel fii tare,Bella are nevoie sa te simta puternica,mergi inainte ca minuniile inca exista.
Bella,rezista ingeras,multa lume e langa tine cu sufletul,nu te da batuta, se va gasi o inimioara pentru tine.

DOAMNE AJUTA!!!!!!
P.S Daca e ceva ce pot face pentru voi,o voi face cu placere.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_dy spune:

Pashosha, nu esti singura si tu stii asata f bine. mai sunt persoane care sunt alaturi de tine. Eu astept de la tine raportul medical de la Dr Suciu pt al publica si in alte parti potae,poate vomreusi sa facem ceva. Ma gandesc ca ar trebui sa ne gandim bine cand si unde trebuie actionat pt a o ajita pe micuta Bella. La ce spital si pt ce fel de interventie. E bine sa trimitem raportul medical in spitale din grecia,italia,sau pe unde ai mai gasit tu. Am sa incerc in seara asta sa fac o traducere la analiza aia in engleza,iar cand imi vine fratiorul o sa o rog sa o traduca in franceza. Daca apare si raportul mai repede adica in maxim 2 saptamani o sa-l traduc si pe ala in fr si engl.
Pana atunci fii barbata si sa ne rugam impreuna Celui de Sus pt a o ajuta pe micutul ingeras BELLA!
Te admir si pe tine si pt Rodica pt tot ceea ce faceti pt ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Pashosha, Rodica, Bella nu sunteti singure!
Eu tin forumul deschis toata ziua la serviciu si ma uit de mai multe ori sa vad daca nu a mai aparut vreun mesaj nou, vreo raza de speranta, vreun progres cat de mic.
Asa cum i-am spus si Rodicai, aveti intreaga admiratie, a mea si a sotului meu.
Din pacate, in situatia actuala, nu va mai putem ajuta concret si de aceea n-am mai intervenit in discutie, am lasat cale libera celor care chiar pot face ceva. Probabil ca gresesc, este foarte importanta si sustinerea morala, dar eu nu ma pricep la cuvinte frumoase.
Trebuie sa sperati si sa continuati lupta de salvare a micutei Bella, nu se poate sa nu reusiti! Ati facut atatea lucruri bune, nu se poate ca tocmai voi sa nu primiti ajutor!





Aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RIARA spune:

Gabi,nu esti singura,fata mea...De aici sintem alaturi de tine si de Bella,si de Rodica si de Lara.Chiar azi am vb si cu Diana si cu knicoleta si au promis ca ajuta cu ce au.I-am trimis mail si lui Hosen ,dar de la ea nu am nici un raspuns.Vezi ca i-am data numarul tau lui frate-miu si a spus ca te suna dupa ce se uita cit pal are ramas.Ce ar fi nevoie inainte ?La mobila ma refer?Am o rugaminte mare la toate fetele,cele care au ceva pal ramas sau pot face rost,fratele meu este de acord sa le faca la fete ceva mobila cind are timp.Aici in Japonia eu fac o cheta de la prietene,Diana m-ia promis 100 de dolari,mai am si alte promisiuni.Ma duc si la "viata in Japonia" si sper din tot sufletul sa o putem ajuta pe Bella.Gabi,curaj de lupta,daca tu te las doborita,Bella nu are nici o sansa.Va rog din suflet ,haideti sa ne adunam s-o ajutam pe Bella.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Pashosha,

Noi suntem la clinica Saint Luc din bruxelles. Vin aici din intreaga lume pentru ca sunt extrem de buni si printre cei mai ieftini. Nu pot sa promit nimic dar am sa ma interesez de diagnostic daca se poate vorbi cu cineva etc. Tot ce pot sa aflu despre starea ei. Exista vreo traducere in engleza sau in franceza a diagnosticului Bellei? Ar ajuta enorm !!

Nu te descuraja. Trebuie sa lupti acum mai mult ca niciodata. Am citit cazul Bellei printre randuri, mai mult ultimele pagini. Esti extraordinara si bella are nevoie de tine, are nevoie de DC. Trebuie mediatizare iar informatia acum este mai importanta ca niciodata. Trebuie sa te duci in cel mai bun loc pentru ea. Nu este suficient sa faca operatia oriunde. Nu merita riscul daca se poate face ceva pentru ea in afara. Sa dea Dumnezeu sa reziste pana ajunge intr-un loc mai bun unde sa poata fi salvata! Haideti sa ajutam fiecare cu informatii, cu mediatizare.

Doamne ajuta !
Gabriela

Mergi la inceput