Dr.Nayel - CF 2 (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anda, ma bucur ca ti-a placut Nayel si ca a fost de acord sa asiste sotul la nastere.
El e un tip comunicativ, de aceea banuiam ca asa va fi.
Si la mine a fost receptiv cand am avut vreo problema.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Da, Crinuta, mi-a placut mult. Mi s-a parut cam sobru si serios, dar foarte profesionist. M-am gandit ca fiind prima oara cand ne vedea, nu avea cum sa fie foarte comunicativ, era normal, nici nu ne cunostea.
Anda si bebe Mark 19+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

CINE A NASCUT NORMAL ASISTATA DE SOT CU DR. NAYEL?


quote:
Initial creeata de pisoi3

Buna fetelor,
Sunt o graviduta in 17 saptamani, vreau sa imi schimb medicul si sa il aleg pe dr. Nayel ca medic. Am citit pe forum subiectele despre dr. Nayel si am vazut ca sunt cateva fete ale caror soti nu au fost lasati sa asiste la nasterea normala si nici la travaliu, cu toate ca in prealabil vorbisera cu medicul.
Intrebarea mea este: a nascut cineva normal, cu dr. Nayel, asistata de sot in timpul travaliului si al nasterii propriu-zise?
Eu nici nu ma gandesc sa nasc fara sot, el vrea sa fie in permanenta cu mine in aceste momente, eu am o trauma referitoare la spitale si daca el nu este cu mine in momentul in care nasc panichez si nu mai pot face nimic.
Din acest motiv va pun aceasta intrebare. Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Anda si bebe Mark 17+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png




quote:
Originally posted by iepuras75

Buna,
Am nascut pe 1 august asistata de dr. Nayel-un super doctor si un supraom. Prezenta sotului meu la nastere nu a fost o problema, desi in timpul travaliului nu i s-a permis sa stea mereu langa mine (in general cand se verifica dilatatia). Poti avea deplina incredere in dl. doctor si spun asta mai ales ca in cele din urma am nascut normal, fara epidurala.
Iti doresc o sarcina usoara si o nastere pe masura.



quote:
Originally posted by pisoi3

Buna Iepuras,
Merci frumos de raspuns, vezi ca ti-am scris si pe PM. Sa-ti traisca bebelusul si sa te bucuri de el/ea.
Anda si bebe Mark 19+


toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Iepuras, ne-am bucura daca ai scrie la acest subiect. Aici suntem multe paciente ale dr Nayel.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

Crinuta,scumpa abia atunci ajung in tara!
sper sa fie intelegator si sa ma primeasca ca altfel nu stiu ce ma fac!

va mai scriu!
Alina36sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am inteles Alina.

Pisoi, bineinteles ca este mai sobru la inceput, dar pe masura ce trece timpul va deveni mai comunicativ, glumet, ai sa vezi.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

buna,fetelor.m-am intors si eu din concediu si am citit ce ati mai postat pe aici.vroiam sa va intreb daca, si cand e cazul sa merg la controlul lunar la cabinet si nu la spital ,pt ca pana acum eu am fost numai la spital in garda.
mersic mult.va pupic.
adriana si bebe 21+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Daca iti place la spital de ce sa mergi la cabinetul particular?
Singurul avantaj la cabinet este ca are mai mult timp si puteti sta de vorba, ceea ce, cand este de garda nu se poate intampla.
De asemenea, mie ecograful de la spital mi s-a parut mai performant decat cel de la cabinet.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

fetelor pana la urma am ajuns si eu in tara!
si am ajuns ieri la spital ca a fost de garda dnul doctor!
ma bucur ca v-am ascultat si am mers la dansul!
un om extraordinar intr-adevar!
mai avem cam 4 saptamani pana vine bebe! asa ca numai bine vine dansul din concediu!mi-a recomandat sa stau cumintica ca nu cumva sa vrea bebe sa iasa mai repede ca ce ma fac....

MULTUMIRI!ca mi-ati recomandat un doctor bun!
ma bucur ca am devenit pacienta lui!

Alina
36sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Alina, deci ai scapat de o grija.
Ai vizitat maternitatea?

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput