Dr.Nayel - CF 2 (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da Chris stiu, sunt medici care vin doar le expulzie, lasandu-si pacientele cu moasele sau rezidentii.
Bineinteles ca nu mi se pare normal.
Pai eu eram cu perfuzie, incercau sa imi declanseze nasterea, evolutia era aproape nula, si cu toate astea Nayel venea la jumatate de ora, maxim o ora sa ma verifice.
Nu spun ce scandal a facut unei moase deoarece a indraznit sa ma mute in sala postoperatorie.
Nu mai zic ca dupa operatie a dat instructiuni clare sa fiu mutata seara in salonul 14 ( cel mai bun din materniate).

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

fetelor!
vreau sa fac programare la Dr.Nayel...cu cate zile inainte trebuie facuta programarea?

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

baicualina, daca stai in cartier, poti face programarea si in aceeasi zi. Normal, depinde si cat de aglomerata este agenda. Eu asa procedez, dar vezi si tu, da un telefon.
Numai bine,

Chris si Carina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

si inca ceva: crinuta, am o prietena care a nascut in februarie la Cantacuzino, si de-abia acum a devenit vizibil BCG-ul bebeului ei. Pana acum nu s-a vazut, n-a facut nici un fel de reactie. Tu ai fost pana la urma la CFR2 sa intrebi?

Chris si Carina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am fost azi, nu se vede nimic.
La 10 luni facem testarea , iar daca iese negativ ne trimite la Cf2 la Sicoe.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

fetelor,

pana la urma mi-am facut programare la Dr.Nayel pt sapt. viitoare!
sper sa fie totul ok!
va tin la curent cu vestile!

Alina
36sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pai nu inteleg de ce abia atunci. Vad ca ai 36 sapt, te apropii clar de nastere, si el inca nu te-a vazut????????
De ce mai astepti o saptamana? Asa full e?
De ce nu mergi la spital?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Salutare fetele,
Eu azi ma duc pentru prima oara la dr. Nayel si am emotii... Ma duc la cabinet, am programare in dupa amiaza asta. Sper sa ne intelegem bine, va povestesc cand ma intorc.
CRINUTA, ca sa raspund la intrebarea ta din pagina 2, daca asista sau nu la nastere sotul este esential pentru mine, dar tu ai dreptate, pot sa dau peste un dr. prost care sa il lase sa asiste. Eu sper sa nu fie cazul, ideea este ca am o trauma foarte urata cu spitalele si din acest motiv nu concep sa raman singura in acest moment. Voi discuta azi acest aspect cu dr. Nayel si sper sa fie de acord. Le admir pe fetele care pot sa stea singure fara soti in aceste momente.
Acum trebuie sa fug, pupici
Anda si bebe Mark 18+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Te inteleg Pisoi. Eu cred ca Nayel va accepta. E un tip sufletist si intelege astfel de probleme.
Sa ne povestesti cum a fost azi, da?



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele,
Azi am fost la dr. Nayel, e un tip super, foarte intelegator, a fost de acord ca sotul meu sa asiste la nastere, i-am explicat si de ce si a zis ok. A zis ca singurul care il poate da pe sotul meu afara este dansul si ca nu va face acest lucru. Asa ca acum sunt linistita. Mi-a facut si control si eco. La control mi-a zis ca am colul normal si ca nu am nici o problema, spre deosebire de ceea ce zisese dr. meu la care am renuntat (bine am facut).
La eco ne-a aratat bebele, ne-a aratat ca avea gurita deschisa, ducea manuta la gurita, ne-a aratat talpa piciorului, nici un echografist la care am fost nu ne-a explicat asa. Bebe e ok, totul e bine cu el. Prin urmare ramanem la dansul si cu Dumnezeu inainte, sa speram ca va fi totul bine cu sarcina si nu voi avea probleme.
Asa ca, fetelor, va multumesc din inima la toate pentru toate informatiile pe care mi le-ati dat despre dr. Nayel, e super ca exista acest forum si ca noi putem povesti aici.
Va pupic pe toate si ma duc la culcare ca sunt super obosita.
Anda si bebe Mark 19+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Mergi la inceput