Dr.Nayel - CF 2 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Unde sunteti dragelor?
Crissi, nu mai zici nimic?



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Salutari tuturor!
Am fost saptamana trecuta cu Ema la CFR2, sa o vada dna dr. Ancar. Era de garda si dl. Nayel... Si am devenit nostalgica. S-au schimbat multe in spital din martie pana acum. In plus era foarte aglomerat. Era duminica si nasteau vreo 3-4 femei. Plin de lume emotionata! Mi s-a facut dor, desi cand bateam eu holurile alea, abia asteptam sa nasc...
-ici cu drag!

Anca Micaela, mama Emei Ioana

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anca, si eu vreau sa il duc pe Rayan la Cf, sa il vada Nayel.
Ai sunta-o pe Ancar inainte, sau te-ai dus direct?



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Am sunat-o, ca sa aflam cand are garzile.

Anca Micaela, mama Emei Ioana

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anca, la Ema se vede cicatrice de la vaccinul BCG?
La noi nu, si vreau sa o intreb pe Ancar de ce.
E clar ca trebuie revaccinat.
Ce a zis Nayel de Ema?

Ce s-a schimbat in spital?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Da, Crinuta, la Ema se vede bine cicatricea.
Nayel nu a apucat sa o vada. La ce nebunie era acolo, nu m-am mirat...
Echograful s-a mutat in fosta camera a infirmierelor. Au afisat tarife pe usa si poate veni oricine la consultatie, ca la un cabinet. Foarte bine ca au facut asa!
In locul camerei de echo e acum camera de garda a medicilor.
Dar era o aglomeratie... In holul ala mare, de asteptare, de nu puteai respira.
Mi-era dor!

Anca Micaela, mama Emei Ioana

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Serios, au pus tarife?
Dar nu inteleg de ce au mutat ecograful. Pana acum l-au mutat de multe ori.
Au mai facut alte imbunatatiri? Am auzit ca ar fi fost in renovare maternitatea.

In legatura cu cicatricea sunt suparata, si ma gandeam sa o intreb pe Ancar, dar nu stiu daca are sens.
Mai bine intreb pediatrul.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

CRINUTA,
Merci frumos de raspuns, il voi intreba pe dr. NAYEL, daca nu se poate sa stea sotul meu tot timpul cu mine, ma duc la alt dr. care accepta. Nici nu concep sa fiu singura, fara el, pentru ca ma panichez. Si asa mi-e frica de nu mai pot, d-apoi sa stau fara sotul meu (el e curajosul si echilibratul familiei), nici nu ma gandesc! Am programare abia vineri la dr. NAYEL si pana atunci sunt super angoasata! Nu vreau altceva decat sa stea sotul cu mine!
Chiar nu este nimeni pe acest forum care a nascut natural cu sotul de fata? Help me, fetelor!
Anda si bebe Mark 17+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pisoi, pai asta e singurul criteriu in functie de care iti alegi medicul?
Ce te faci daca dai peste un medic slab, dar care ii permite sotului tau sa asiste la nastere???????

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

hei, dragelor!
sa vedeti ce faza am citit, sa cad pe spate: unii medici (din cei buni, of course) dupa ce "livreaza" copilul, lasa un rezident sa brodeze epiziotomia.
Vi se pare normal ?! Pai care mai e contributia domnului medic in cazul asta??
Inca o data ma bucur ca exista subiectul acesta, si ca mi se confirma inca o data Nayel este un om deosebit.

pisoi, ti-am trimis un link pe PM.
In ce priveste sotul - sa asiste la nastere, hai sa iti povestesc experienta mea: am ajuns in toiul noptii la spital, cu sotul si cu soacra mea. Initial, am intrat cu socrela - e mult mai descurcareata decat mine si decat sotziorul meu, si am vrut ca ea sa aiba grija de detaliile "materiale". Oricum, nu dadeau voie sa vina ambii cu mine. Pana la urma, a venit si sotul meu - nu mai stiu in ce moment, dar atunci cand a trebuit sa ma sui pe masa ca sa nasc, el a fost poftit frumos afara. Sincera sa fiu, nu m-a deranjat - desi inainte de asta nu as fi conceput sa raman singura in momentele alea. Oricum, el a asteptat in fata usii, si a venit la mine imediat ce am terminat cu nasterea si m-au mutat in pat.

Numai bine tuturor,

Chris si Carina

Mergi la inceput