Dr.Nayel - CF 2 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Crissi, esti figura mare!
In legatura cu cezariana, eu ti-am spus tot timpul parerea mea. Gata, oricum nu mai conteaza, insa, pt nasterea urmatoare "cantareste" bine situatia.

De pastilele Yasmin stiu din mai multe surse. Se pare ca sunt cele mai bune, tocmai pt faptul ca nu dau efecte secundare.
Probleme hormonale nu stiu sa am, am ciclu regulat.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina78 spune:

Gata fetelor, cred ca am reusit cu pozele dar nu prin serverul de la Dc.
Crissi, problema grea cu constipatia, e mai mnasol decat atunci cand am nascut si de fiecare data parca imi e frica sa nu se desfaca taietura.
Celmai nasol e ca inainte sa nasc nu mancam deact fructe iar manacarea era pe planul 15, acum simt ca mor. Nu-mi vine sa mananc pentru ca bebe are inca c olici si nu cred ca pot sa-mi dau seama ce-i prieste sau nu. Mai astept vreo sapt doua pana ce-i trec si apoi incepem testele.
Adresa: http://pg.photos.yahoo.com/ph/marius_mihai/album?.dir=799c
Alina si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Alina, am vazut pozele,sunt superbe.
Sa iti traiasca minunea.

Apropos, vaccinul BCg din spital se vede????????

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Alina, sa-ti traiasca puiul! mi se pare ca era destul de mare la nastere!
Azi am facut si noi 32 saptamani, mai avem putin si o sa ma laud si eu pe aici cu puiul meu. abia astept!
Azi merg la nayel la cabinet, va vedem ce mai face bebe.

mary 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

Alina
sa-ti traiasca minunatia!am vazut si eu pozele...luna viitoare voi naste si eu...abia astept!va tin la curent cu noutatile!

mary ilie
cum a fost la control?ce face bb?

Alina35sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

baicualina- mai bine imi dai PM ca nu prea imi verific mailul
deci intri si tu in club nayel?
la control a fost f. bine, fii-miu e un lungan ca tati, cica il fac de 54 cm, in rest e in grafice pentru varsta lui!
Dr. zice ca nasc pe 26-27 septembrie.....voua tot asa v-a zis o data fixa? si s-a nimerit?( fetele care ati nascut)ca eu chiar sunt curioasa daca o vrea bebe sa iasa fix cand zice dr.
Am atacat cu tupeu subiectul"anestezie la nastere" si a zis "da, sigur, nici o probleme, eu le fac anestezie pacientelor mele, desi epidurala e controversata..."la care eu "sa stiti ca vorbesc serios , eu nu nasc fara anestezie, si stiu eu ca nu faceti chiar la toata lumea( ca stam eu ce stiam)" ... deci am fost categorica si mi-a promis anestezie acuma... ramane de vazut.....
in rest, totul a fost Ok, la cabinet era chiar lejer fata de alta data, dupa mine mai erau doar 2 paciente( cred ca sunt doamnele in concedii).
aaaa....si mai vroiam sa va intreb ceva, in legatura cu purtatul centurii dupa nastere... voi ati purtat centura? s-a tras burtica? la cezariana e voie sa pui centura dupa? ca eu as vrea sa-mi cumpar deja una.....voi ce ziceti?

mary 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mie mi-a dat Nayel voie de cand mi-a scos firele sa port centura, doar ca eu am uitat.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

Mary ilie

ma bucur ca totul e ok cu bb!am intrat pe forum dupa ce mi-am verificat mailul dar iti trimit si PM

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Salutare fetele,
Eu ma gandesc sa imi schimb medicul si sa merg la dr. Nayel. As vrea sa nasc natural, intrebarea mea pentru voi, cele care ati nascut cu el este: sotii vostri au asistat la travaliu si la nastere? Adica au fost tot timpul cu voi? Sunt lasati sa faca asta?
Eu vreau sa fie sotul meu cu mine tot timpul, pentru ca altfel devin isterica.
As vrea sa stiu daca acest lucru e posibil, inainte de a ma programa la dr. Nayel.
Multumesc frumos de raspunsuri
Anda si bebe Mark 16+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pisoi, cel mai bine vb cu Nayel.
Eu nu am vazut soti sa asiste in sala de nasteri, dar stiu ca unii au asistat la cezariana.
Nu stiu a cui a fost alegerea, dar de regula nu e un spectacol tocmai placut si chiar sotii prefera sa astepte afara.
Mai este un aspect: in sala de nasteri sunt 2 paturi + masa, deci, sunt situatii cand se afla 3 paciente in travaliu, paciente care mai trebuie si controlate, monitorizate, etc, deci, nu se poate accepta un barbat in sala.
Cel mai bine e sa il intrebi clar pe Nayel.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput