copii din 1997

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumaia spune:

Buna tuturor!M-am bucurat nespus cand am vazut ca mi-ati raspuns la mesaje!Stati ca nu v-am spus tot...Eu am 2 fete.Alina,cea mare este clasa a 7 a iar mezina se numeste Lavinia si cum va spuneam ieri este clasa a 3 a si implineste 10 ani pe 17 martie.Astazi Lavinia a vrut neaparat sa-i fac breton,pentru ca zice:"mami,asa se poarta!"Scooby Doo nu i-am cumparat.Ea citeste Barbie si Princess si dintre carti tot seria Wich.M-a innebunit cu papusile Winx si Wich.Acum s-a inscris si la concursul Cangurul de matematica.Sper sa se descurce,n-a mai fost pana acum.Week-end placut.Ps:sa nu credeti ca Alina n-ar fi un copil la fel de bun,numai ca ea nu este nascuta in 1997.E adolescenta.Alta poveste,alte dureri de capPe curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Eumaia ,la voi au inceput deja pregatirile pentru cangurul ?
Noi avem recapitulare ca luni dam test la toate materiile din ziua respectiva (romana,stiintele naturii,matematica)

poze1
poza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumaia spune:

Aurora,la noi concursul Cangurul este abia in luna aprilie.Pana pe data de 1 februarie inca se fac inscrieri,abia apoi incep pregatirile.Oricum,urmeaza o minivacanta,apoi vor fi probabil teste de evaluare.Pe curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IEPU spune:

La noi a inceput pregatirea pentru Cangurul. Se face o data pe saptamana.
Multumesc pentru urari! Am un baietel mai mare cu un an.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumaia spune:

Cum va descurcati cu limba engleza?Lavi nu se omoara dupa engleza.Ii spun mereu ca este foarte importanta si o ajut,dar nu se da in vant dupa ea,ca materie.Totusi o trateaza cu constiinciozitate dar ofteaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Of !si la noi e o problema limba engleza dar problema este atat din cauza copilului cat si a doamnei care le preda foarte mult si nu are ore in care copii isi pot fixa cunostintele .Eu incerc sa lucrez cu ea acasa dar sincer si mie mi-este greu .Doua ore de engleza cu ea fac cat 5 ore de munca , ori nu am eu prea mare rabdare .Sincer nici eu nu stiu prea multa engleza desi stiu cat e de importanta si mie mi-e greu sa o invat ,invat cu ea dar tot imi scapa cate ceva .Nu stiu cum as mai putea sa o ajut .O vad ca la un moment dat se plictiseste si ce nu retine de la bun inceput ,nu prea corecteaza mai tarziu .Persista in aceleasi greseli (de scriere ca de exprimare stiu cu atat mai putin ).I-am cumparat un cd interactiv de la isa pentru ajutor dar acolo sunt prea putine cuvinte si nivelul care l-am luat este de gradinita (prea usurel pentru ce fac ei acum ) desi ea este in primul an de studiu.

poze1
poza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IEPU spune:

S-a mai gasit o carte "de succes": Stapanul inelelor. Am 3 volume si dupa primele 5 pagini a inceput sa-i placa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumaia spune:

Of,eu am fete...nu le pacalesc cu "Stapanul inelelor",nici macar cu "Harry Potter".Filmele le-au vazut,dar cartile nu le incanta.Cea mare a citit cu chiu cu vai "La Medeleni",ca i-a cerut la scoala diriginta.Doamne, si cate carti frumoase sunt.Dar se pare ca nu m-au mostenit pe mine.Pe curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Noi suntem cu Bram Stroker's Dracula... pagina 13 sau 14. Si asta de o luna

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Fata mea a inceput sa citeasca :Ice age two (dezghetul)si pare destul de interesanta cartea pentru ea (are si poze ).Colt alb, nu vrea sa o citeasca ,desi le-a cerut-o doamna ,pentru ca spune ca e prea grea pentru ea.

poze1
poza2

Mergi la inceput