Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Buna dimineata,
Mirela, asa te vreau. Ai vazut ca se poate?
Catty, Mishulina ti-a explicat deja cum e cu temperaturile. Eu una nu sunt fan si nu le iau. Am incercat intr-o luna dar m-am lasat pagubasa.
Laura Ioana pupici pe burtica.
Cata BAFTA la eco. Si fie ce-o fi dar sanatos sa fie. Te pupic.
Ionica, nu prea inteleg de ce iti pui intrebari daca poti avea "contacte"? Sunt chiar indicate.

Eu multumesc pt incurajari. Tre sa recunosc ca mi-e frica. Dar pe urma stau si ma gandesc si imi spun ca va fi bine. Trec eu si de asta. Dupa aia mai vedem.....

Mai fetele dar unde-i Catrinel?
Ca sa nu mai spun ce dor imi e de Ale.



Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Cata,nu, la T nu ma mai duc,acum ma tratez la alt medic!
Laura,vitamina E nu poate sa strice,e un antioxidant si intarzie procesele de imbatranire.Tine-o tot asa si cand vei naste iti vor zice in maternitate "domnisoara"...
Catalina,ma rog din tot sufletul sa fiti bine,stai cumintica in pat si nu te agita... (Doamne,ce usor e de zis dar ce o fi in sufletelul tau...).Acum stiind care sunt riscurile trebuie sa fi tare si sa lupti asa cum si bebe din burtica lupta sa supravietuiasca....Hai ca suntem cu tine si te tinem de manuta!
Iepuricule cum adica ti-e frica,vrei bataita? Sunt cu tine,pui,nu ti-am spus ca vineri sunt in Iasi?

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

quote:
Originally posted by motzunica
Mishulina si Ilenya, pe mine m-ati uitat ? si eu sunt tot in z.3 a


So, acum suntem trei. Sa stiti ca eu de la voi astept minunea, la mine pina nu rezolv toxoplasmoza nu prea am la ce spera .Asa ca va imping de la spate spre.

Catalina draga, prin ce ti-e dat sa treci...Suntem alaturi de tine.

Catrinel ????????????????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Catalina Scumpa am citit ce ai patit..vezi ca ti-am scris la mamici de mart-aprilie raspunsul lui T..citeste-l please! Poate totusi pregnylul te-ar ajuta!

Cafeluta draguta
Simburica mititica13+

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Va pupacesc mult pe toate!

Catty, ovulezi in ziua precedenta cresterii temp (vaginale sau orale, luate dim, intinsa, la aceeasi ora). :))
Catalina, imi pare tare rau pentru bb 1, dar sa stii ca celalalt pui va fi sanatos si puternic cat pentru amandoi; stai cumintica in pat si nu mai fi ingrijorata.
Cata, bafta la eco, sa fie fetita daca asta iti doresti, si sa fie sanatoasa!
Ilenya, am o prietena care a avut toxoplasmoza si s-a chinuit ani de zile, pana i-a spus cineva de DURAPRIM (i l-a adus din Germania cineva, dar cauta pe net si vezi ca sunt si la noi diversi care aduc si am inteles ca este cam 1 mil...); sa dea Domnul sa te ajute! nu stiu insa care sunt efectele asupra sarcinii...
Cat despre mine, mi-am facut aseara un test Clear Blue, care a iesit negativ, evident, de ce ma mai mir !!?? astazi, z 29, temp mi-a crescut la 36.8 (???). maine astept rushii...Credeti ca este posibil sa nu am nici un simptom (nici de bb - doar speranta multa si dorinta in suflet, nici de CM) iar testul sa iasa neg in z 9-10 DPO si totusi sa am, poate, bb??? eu inca sper...

Pupicei la fete dragi,
Un ingeras care va iun si vrea si el 2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Ingeras cind ai ovulat? In ziua 19? Daca da..au trecut 10 zile, deci ar fi trebuit sa se vada ceva pe test..sper sa ma insel, dar eu dupa ce am stricat 3 teste Clear Blue 3 luni la rind, am zis ca in veci nu le mai fac..Iti tin pumnii sa nu-ti vina rusii si testul sa fi fost fals negativ!

Cafeluta draguta
Simburica mititica13+

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Catalina,iubita, ce greu trebuie sa-ti fie. O sa vezi ca va fi bine, ca bebe pe care il ai vrea sa vina pe lume si lupta. Sa stai cumintica in pat si sa nu te gandesti la ce e mai rau. Eu asa fac.
Mishulici m-ai facut sa mor de ras. Iti dai seama ce o sa fiu? Deci s-a hotarat problema: iau in continuare vit.E. Ce iti face la Giulesti? Doare? Sper ca nu!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ingeras, poate ca sarcina e prea micuta si de asta a iesit testul negativ. Nu lasa speranta pana in ultima clipa si nici dupa aia


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

Ingerasule, medicam. se numeste DARAPRIM si se ia in combinatie cu o Sulfadiazina (sulfamida). Am citit in multe siteuri de acest tratament, se gaseste si la noi in tara. Mi-a spus si o prietena de el. Am zis sa merg la dr. sa-mi dea el tratamentul , cu dozaj etc, dar uite ca am nimerit la unul care a zis ca nu trebe sa tratez si numai la insistentele mele mi-a dat Summamed, zice ca Daraprimul nu ar fi bun decit in infectia acuta. Mai incerc si la alt dr. Multumesc ca te-ai gindit la mine

Legat de testul tau, eu cred ca poti sa mai ai o speranta, mai ales in coditiile in care temp. a crescut si nu ai nici semn de rusi. Mai incearca miine dim. un test din primul PP. Utocatalina zicea ca testele Diaspot si Dr. Sigur sunt OK, Clear Blue e si scump..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Laura deci ramane stabilit: vit.E face pielea fina si neteda si parul viguros si lucios,deci...pustoaica! Ca sa nu mai vorbim de hormonii maternitatii care intineresc cu cativa ani!
Dar eu zic,seios vorbind,sa te sfatuiesti si cu dr tau si sa nu iei mai mult de luna a treia!Din trimestrul 2 ia ceva vitamine tip "Prenatal".
La Giulesti fac perfuzii (sau instilatii) care nu sunt asa dureroase,sper sa ma ajute ca sunt cam dispe....Te
Ingeras,mai incearca un test peste 2 zile (ar fi 12 DPO,nu?) daca nu vin nesuferitii pana atunci,bineinteles!


Ina

Mergi la inceput