Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

Mishulina, ai incredere ca te ajuta instilatiile, pe mine cel putin m-au ajutat in sensul ca a mai permeabilizat trompa. Ca rezultatul final inca se lasa asteptat, asta e alta poveste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Laura vezi ca parerile legate de prenetale sau materna sunt impartite...mie daca nu-mi recomanda expres T nu iau ca nu am vomat si am pus oricum 6 kg..unele fete care au luat Materna au pus 6 kg intr-o luna...la odisee este un subiect legat de vitamine..citeste-l...
Ingeras are dreptate Ilenya...eu am facut in ziua 11 de DPO Diaspot casetuta si Barza si ziua 13 de DPO Dr. Sigur..pozitive si ieftine..incearca maine!

Cafeluta draguta
Simburica mititica13+

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Sal´tare fetele si pupici la toate!
O sa fiu bref, ca al meu computador e dus si acum intru de pe altul.
Dci: ziua 9-10 DPO, ieri temp a scazut de la 37,1 la 36,8 si azi a crescut iar la 37,1. Hmmmm. In afara de asta totul the same, parca au inceput sa ma doara un pic si sanii, adica normal pentru perioada anterusi. Daca luni nu se infiinteaza, ii trag un test
Inca o data pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Fetele dragi, Iepuras (multumesc muuult pt reteta!! Esti o dragutza!!), Andicutz, Mishuleeee, Laura Ioana pupici multi si infocati de la mine!!

Ieri am fost groaznic de nervoasa si deprimata…
Sun la 11 si imi zice ca dr nu a semnat analizele si ca vrea sa-mi spuna personal rezultatul… Va dati seama cum eram – pachet de nervi si de sperante!

Sun din nou in jumate de ora si imi zice (asistenta!! Nu doctorul) "daaa, ati ovulat". Io de colo: “...si atita?” Ea: "pai da, acuma puteti sa treceti la treaba".
Io: "pai e putin cam tirziu, perioada mea fertila a fost sapt trecuta, eu acuma-s in ziua 24!!"...pauza... "
Zic - "deci asa, atunci astept". Zice "da".


NU POT SA CRED!!! Cred ca au citit prost, sau ceva, ca doar nu mi-a facut test de ovulatie la o saptamina dupa ce mi-a dat injectia ca sa sara oul!!!
Am mai facut asa acum 2 luni test de singe dupa o saptamina de la Pregnyl si cind am sunat mi-au zis ca nu-s gravida… Test sa vada daca intr-adevar a functionat Pregnylul am facut la 2 zile dupa…

Ei bine, am sunat din nou, si au spus ca nu au facut BHCG-ul, ci numai prolactina. Sunt culmea, imi vine sa mor. Intre timp, nu am semne de nici un fel, dar sunt atita de intoarsa pe dos ca nici nu mai stiu ce sa zic. Asa ups and downs de emotii si sentimente nu am avut niciodata!!!


_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumit spune:

Catalina,iti doresc multa putere ca sa lupti pentru bebelusul tau!Sa dea Dumnezeu sa fiti bine amandoi!
Fetelor,mai este cineva in ziua a 12-a a ciclului?Sa stiu cu cine merg de mana luna asta...Sunt,asadar,intr-o perioada cu programe artistice.Nu stiu insa cat de dese trebuie sa fie"reprezentatiile".Parerile am vazut ca-s impartite.Unii doctori recomanda la 3 zile,ca sa se refaca "artistii",dar mie imi e teama sa nu pierd ovulatia si de aceea muncim pe branci...
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pup fetele si eu !
O sa incerc sa fiu si eu rapida,ca sunt la munci si am multa treaba.
Catalina, scumpa, ma rog la Domnul sa fie bebicul tau bine si sa treci de perioada asta! Eu cred ca nu e cazul sa te sperii daca o sa mai sangerezi, inteleg ca mai ai de eliminat de la cheag si de la celalalt embrion; dar e important sa fii sub supraveghere medicala permanent!!cred ca e bine sa fugi la doctor imediat ce incepi sa sangerezi iar!eu nu inteleg ceva ; de ce ti-au dat diazepam ? e un calmant foarte puternic si nu stiu daca e recomandat in sarcina.mie mi-au dat cat am stat in spital si am facut prostia sa iau intr-o seara, a fost ingrozitor, parca ma drogase cineva,si a2a zi dimineata ma loveam de toti peretii in drum spre toaleta;asa ca n-am mai luat,chiar daca imi aducea asistenta.
Mishule,succes la instilatii!
Laura Ioana,stai linistita ca o sa fie bine!pupici pentru samburel!
Ingerash,si eu as strica inca un test daca nu vin rushii pana maine!sunt multe fete care n-au avut nici-un simptom la inceput si erau ,stai linistita ca nu e obligatoriu!


http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Catalina, am citit cu sufletul la gura!! ofofof, prin ce ai trecut!! Doamne da sa fie bine, iti tin pumnii si ma gindesc la tine.
Mishu, dragoste, pupici nenumarati!! Cum e cu instilatiile?
Ionica, arata bine ce zici tu acolo, da-i bataie!!!!!!!!!!!!!!!
Motzu –
– bafta mare la histeroscopie! Iti tin pumnii, sa fie usor si sa te faci repede sanatoasa!!
Andicu, sper sa ai timp frumos!! Aici a tras o furtuna ieri si azi, la unison cu psihicu meu.

offfff, fetelor....


_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Fetelor cate un pupic pentru fiecaresi o .Vai fetelor prin cate trecetisi altele fac copiii ca iepuroaicele si nu sii doresc.Am o prietena,care consider ca-i nebuna in fiecare luna se duce si-l da afara, mi-a spus ca nu-i plac copii ci doar. Maine imi ies o parte din analize si deja imi este frica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elliy spune:

Buna fetelor.Fetele de alta sectiune m-au trimis aici sa vorbesc cu voi poate aflu mai multe pareri. Ideea e ca eu foloseam metoda calendarului si intre ziua 11-17 nu faceam nimic neprotejat. Nu a fost nici o problema, nu am ramas gravida. Apoi doua luni s-a intamplat chiar in perioada fertila si degeaba.Si sunt ingrijorata. Voi ce credeti? Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Catrinel, iubita, dar mare e Dumnezeu. Cum e posibil una ca asta? Si fiti atente gagici....nu in Romania, unde totul e posibil.
Dar nu-i nimic eu tot cred ca ai sa vii cu vesti bune, de alea cu 2 liniute. Pana cand asteptam? Pana vineri? Hai te pupic dulce si fugi si ia un test de urina.
Aaaa mai am o intrebare: Cum adica au dozat prolactina si ti-au spus ca ai ovulat?

Barbye, nu-ti fie frica. Ai sa ai rezultate bune. Cat despre prietena ta....... Eu una nu as vrea sa mai stiu de existenta unor astfel de persoane. S-au inventat prezervativele, anticonceptionalele......
Alexia, esti pe calea cea buna. Da-i bataie inainte.
Ingeras si eu zic sa mai repeti testul peste o zi doua.

Mishu tie pupici, asa fara motiv (sau cu toate motivele din lume)
Andicu, pupici si spor la treaba.


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput