Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna fetelor si multumesc pt raspunsuri.
Catalinastai linistita in pat si incearca sa fii cat poti de calma, desi stiu ca nu este usor. Pana la urma va fi cum va vrea Dumnezeu, dar tu inceraca sa faci tot ce iti spune doctorul. OK?
LAURAIOANAlasa puiule ca ajungi repede in luna a 3-a si o sa iti treaca frica si apoi o sa poti stiga cat poti tu de tare ca o sa ai un bebe si ca sarcina merge bine.
Catrinel, stai linistita mai mama, ca o sa patesti, Doamne Fereste, ca mine, ca si eu am vrut neaparat sa stiu, sa fac controale, eco peste eco, etc si uite unde am ajuns. Lasa ca mai bine sa mai astepti putin si daca este bine, asteptarea asta ti se va parea cea mai fericita din viata.
Hemoragia asta a mea nu se mai opreste, daca si maine este asa o sa imi schimb ginecologul si o sa ma duc sa aflu si alta parere. Medicul meu spune ca este bine, ca asa elimin tot si nu voi avea probleme.
Dar, cine stie? Poate are dreptate, sau poate nu.
Pupici la toate si mai vorbim




catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Ooo, da, v-ati minuna cite chestii din astea se intimpla si pe aici!!! Si la mine hai sa zicem ca nu-i asa de tragic, dar am o prietena care a avut cancer la sin si dupa lunile de tratament, au inceput sa o doara oasele, iar dr de familie (ma rog, batrin cit muntii, nu stiu de ce mai merge la el) a trimis-o la acupunctura. Dupa ce a zis ca nu mai poate de durere, i-au facut RMN si au descoperit ca are metastaza osoasa (se intimpla des sa metastazeze cancerul de san in oase). Cumplit!!!!!

Iepuras, sa stii ca nu stiu cu prolactina si ovulatia (sunt si ignoranta pe desupra ). Habar n-am ce au facut si cum au ajuns la o concluzie care nu ma intereseaza deloc acuma . Si plec saptamina viitoare (toata) in delegatie si depinde cind imi vin rushii – dar s-ar putea sa ma prinda acolo zilele de monitorizare critice (ziua 9-12). Asa ca nu stiu ce sa fac! O sa mai sun saptamina asta sa intreb. Of, ce ghinioane!!!


_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Catty, da, ai dreptate, dar voiam numai daca tot sunt intzepata, macar s-o faca cu noima! Uffff
Las ca fac io teste acasa, na...

_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Fetelor,acum am venit si eu de la spital,ma interneaza luni....
Catrinel ce-mi vad ochii?? pai tu traiesti pe meleaguri mai civilizate...(sau nu?).In Romania inteleg ca te duci pentru una si dai de alta dar si acolo? E culmea ce ti s-a intamplat tie,nu am cuvinte.....Las' ca face fata teste acasa,sper sa fie "castigatoare"....
Eu plec in week-endul asta,de vineri si as vrea ceva vesti bune pana atunci...
Iepurila am prins ,uite si tie unul !
Andicule,Ilenya multumesc pentru incurajari,sper sa mearga bine instilatiile,chiar mi-a zis ca facem 2 nu 3 dar important e sa mearga bine!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor, sa''na din suflet pentru toate incurajarile! nu stiu ce m-as face fara voi!!!
Din pacate incep sa am semne de rushi, tot mai sper, pana nu vin, dar daca nu e luna asta, oricum sunt hotarata sa fac niste monitorizari, iar maine e doc de garda si ma duc...
A fost haioasa faza de ieri de la farmacie, ca am cerut tampoane de 3 feluri, acid folic si un test de sarcina; Farmacista, care deja ma cunoaste, imi spune ca am castigat un gel de dus, ca m-a ales calculatorul, bla, bla, inca nu-mi daduse testul. I-am zis ca daca tot am asa norocoasa (nu am castigat niciodata nimic, decat prin munca si efort sustinut), sa-mi dea un test de sarcina pozitiv, la care ea imi spune, cand mi-l da: "sa va ajute D-zeu sa fie pozitiv, daca asa doriti"... dar nu a fost...
Lumit, din 2 in 2 zile am inteles ca ar fi bine...

Va pupacesc mult pe toate si aveti grija de voi! Un ingeras care va iub mult si vrea si el 2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Mishulina, asa ma amageam si io… Nebunie!
Bafta mare cu instilatiile, sa fie bine, iti tin pumnii!!

Ingerash, sa ne tii la curent cu monitorizarile! Succes!


_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Catrinel, zau ca treaba asta e de poveste! Da' astia-s nebuni?! Nu le-ai dat cu ceva la cap? Pai te duci pentru una si ei fac ce-i taie capul? E strigator la cer. Si cand faci analiza pe care o voiai?
Elliy bine ai venit la noi. Si nu te impacienta: 2 luni nu sunt motiv de ingrijorare, abia dupa 6 luni- 1 an e o problema.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Fetelor, am trecut numai ca sa va pupicesc pe toate, ca mi s-a facut tare-tare dor de voi, si sa va tin in continuare pumnii cu testele, Mishu inteleg ca faci instilatii, sa fie cu succes pui...si rezultate mari!
Ingeras, la ce Dr. esti? Bafta si tie cu monitorizarile! Eu miercuri merg la T. pt. monitorizare (ziua a 9-a) si sper sa-mi dea vesti bune. Noi de sambata am inceput tratamentul cu Maca, dar nu prea cred sa aiba deja efect, singura schimbare pana acum e ca ma simt foarte ametita si-mi vajaie urechile si capul, dar s-ar putea sa nu fie totusi de la Maca...in plus mai sunt si hipo... Catrinel, m-ai lasat masca cu povestea prietenei tale, cumplit...no comment.
Motzunica, bafta vineri la histeroscopie, tinem pumnii sa fie super-super bine!
Nici nu stiu pe care din voi s-o pupicesc prima, asa ca va pupicesc dulce pe ABSOLUT TOATE, fara exceptie si trec si maine sa vad daca ne regasim tot in aceeasi stare de spirit vesela si optimista...


"Este mult mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Dragele mele, VA MULTUMESC DIN SUFLET pentru sustinerea obisnuita. Incerc din rasputeri sa nu ma gandesc la ce e mai rau ca de stat in pat ... nu prea mai fac altceva (altceva insemnand mers la toaleta, mancat - nici pofta de mancare nu mai am - si stat putin pe forum).

Andicu, cand ai sangerari este o procedura standard prin spitale vad eu: injectii cu scobutil, papaverina si diazepam sau blegomazin. Te tampesc, ai dreptate dar am observat ca le fac si la sarcini mici si la mari. Or sti ei ce fac.

Cata, multumesc, voi incerca sa intru la mamici de martie-aprilie desi imi merge forumul groaznic. Sa stii ca acolo la Elias doctorii m-au tratat foarte, foarte bine si TOTI m-au sfatuit un singur lucru - sa merg la cel care ma cunoaste si imi stie problemele, adica la Niculescu.

Hai va pup si sper sa va pot tine la curent (daca ma ajuta si netu')
Cu drag,

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Laura - nu ma mai duc acuma sa fac analiza... O sa fac teste acasa deocamdata.... Duminica ar trebui sa-mi vina. Daca vin...
Amely, asa e, iti dai seama in situatia ei... E ingrozitor!

pup fetele mele dragi!
ce ma fac fara voi saptamina viitoare? Poate merg la vreun Internet cafe!


_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput