Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

O seara buna va doresc si spor laEu luni merg la monitorizare iar maine merg sa i-au rez unor analize, de fapt trebuia sa le iau azi, dar mi-a fost frica poate din cauza rezultatelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Mishulina, fata, sa fie cu noroc si cu ochisori de data asta!
Mirela , asa te vreau!
Ilenya, mergem impreuna, doar Mishu afla inaintea noastra ca e .
Andicu, diazepamul se foloseste des in ginecologie ca antispastic uterin.
Elliy, bine ai venit! Mai trebuie sa treaca ceva timp pana sa iti faci probleme, pana atunci i-ati temperatura bazala sa prestezi cand trebuie.
Ingeras, testul ala este pe drum .
Catrinel, si tinem pumnii.
Amely, Iepurila este cu histeroscopia nu eu .
Iepurila, uite un de la mine si de la Amely.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Sarumanuta fetele,
Pentru pupaturi si pentru ca existati.
Pup si eu.


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Fetelor acum am venit din ores si desi e seara e o sapuseala de abia mai poti respira!
Ingerasule iti tin pumnii sa fie un test norocos,cu 2 liniute...
Catrinel,Laura,Amely va multumesc ca imi sineti pumnii pentru instilatii,sper si eu sa fie bine...Azi cand am fost la spital am dat numai peste gravidute sau mamici care abia nascusera...Si pe scari am vazut o gagalice asa de mica de se pierduse in cearceafurile alea cu care era infasata...Off.. Si mirosul ala de spital mi-a maintit de toate chinurile de luna trecuta!
Catalina si eu zic sa iti pastrezi doctorul,cred ca stie el ce face! Ai grija de tine si nu iesi pe cat posibil afara ca e ..iad! Eu am umblat toata ziua prin soare si-s tare ametita!
Barbye succes la monitorizari!
Motzule,nu te grabi,mai avem de numarat impreuna,sunt abia in ziua a 4-a
Iepurasule mai vorbim pana vineri!
Fetelor,am si eu o intrebare,off topic: stiti cumva unde se fac in Bucuresti analize pentru boli infectioase? Ma intereseaza in special hepatita D,E si G?? Multumesc...

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

mishulina, tin pumnii si ma rog pentru tine!!! la ce spital mergi?
fetelor, cat costa testul de ovulatie? e o firma care produce unele mai bune?
ingeras...super faza cu testul!!!...vine si ala pozitiv, mai mult ca sigur!


"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10716;121/st/20050820/e/my+wedding%21%21%21%21/dt/8/k/5c62/event.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaipopescu spune:

Utocatalina,f.bine ca ai grija de bb si-i dai de mancare, apoi are timp mami sa-si revina, numai sa iasa bebelina grasa, frumoasa si sanatoasa...
Catty,eu imi urmaresc temp. in fiecare luna si la mine se mentine const.pana in ziua 11-12 cand incepe sa creasca cu 0.2gr. semn ca ovulatia s-a produs si se mentine ridicata cel putin 10 zile pana la venirea rusilor cand cu o zi–doua inainte incepe sa scada...si da,ovulatia are loc in ziua dinainte de a creste temperatura, asa mi-a spus si mie dr.meu, scuze, de cate zile ai hemoragie?...poate ar trebui sa te duci totusi la dr...
Catalina,sufletel, fi tare si lupta pt.bbita, micuta de tine , chiar nu inteleg de ce trebuie sa trecem prin asa ceva,cu ce gresim ca ne dorim asa mult un copil...Dumnezeu sa fie alaturi de voi sa va faceti mari si sa fiti sanatosi...si chiar daca nu ai pofta de mancare fa-o pt cel mic el sigur are nevoie de hrana sa creasca mare si sanatos...
Mishule ,bafta la instilatii sa-ti fie de folos pentru luna asta...si ce ti-am zis eu...nu dispera...vine si bb-le...
Ionica ,frumosi foliculi ai si tu, eu i-am ingrasat asa cu naturale.... tu ce tratament ai facut?...
Lumit ne cam luam de manuta luna asta, eu ziua 11 cu o eco in ziua 10 care-mi da sperante si... ca si tine.... program artistic toata saptamana din doua in doua zile noi, avand in vedere ca " mei " sunt buni...dimineata mi-a facut sotul pregnylul...pt.prima data si are o mana usoara...sper sa fie si cu noroc...numai ca cica ma taxeaza... zice:"imi esti datoare cu o punga de cafea....parca asa duceai la asistenta, nu?"....
Ilenya de la ce ai toxo...ai cumva matze?...incearca sa o tratezi decat sa ramai si sa ai probleme...
Catrinel...Doamne ce mi-e dat sa "aud",chiar asa "ce intreb eu si ce-mi raspunzi tu " ,nu mai bine ii lasi in plata domnului, iti iau si banii si tot nu afli raspunsul,incearca cu teste pana iese unul cu II liniute ...dar musai sa iasa cu bb, avem nevoie saptamana asta de un bb-ta proaspat...
Amely un pupic a ajuns si la mine, ii f.bun, bafta la eco sa fie totul bine...
Andicu si toate celelate fetele

Dumnezeu sa ne ajute pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Megbeng multumesc din suflet! Cu asa "galerie" ca a voastra sunt culmea ca tot dau gres... La inceputul lui iunie am facur Hsg la Giulesti urmata de doua perfuzii,apoi am luat o luna Prednison si acum repet setul de perfuzii...Daca nici de data asta nu iese nimic...
Cele mai bune teste de ovulatie sunt cele de la Nova Med si costa cam 45000 lei.
Mihaela,te si iti tin pumnii luna asta...


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumit spune:

mihaipopescu,degeaba zici da`e chiar dragut sotul tau...Pentru o injectie facuta la domiciliu scapi doar cu o punga de cafea,pe care probabil o veti bea impreuna .Sa fie cu noroc pregnylul facut luna asta!Eu nu merg acum la monitorizari;o cam iau pe ghicite,n-am ce face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

Motzunicule..tin pumnii stransi

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46967&whichpage=6" target="_blank">Racusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata fetelor,

Imi cer scuze ca nu am timp sa citesc tot ce ati scris, dar sper ca sunteti pline de optimism.

Eu am punctat ieri prima vizita la dr.B, cel care imi va monitoriza sarcina si cu care sper ca voi naste(of, lung mai pare drumul pana acolo). Sungura veste nu tocmai buna (conform analizelor prenatale) este ca nu am imunitate impotriva toxoplasmozei si citomegaloviruslui(culmea, de copil ma jucam cu toate pisicile de pe langa bloc, prin gunoaie si alte asemenea), asa ca trebuie sa fiu foarte atenta ce mananc in perioada urmatoare. Sa dea bunul Dumnezeu sa fie bine si sa imi iasa negative analizele.

In rest, ma simt destul de bine, fara greturi sau dureri de burtica; dr.B zice ca este de bine; la examenul manual sarcina pare corect pozitionata, dar ramane sa confirmam ecografic la sfarsitul saptamanii viitoare. In rest, cred ca "m-am lins pe bot"(scuzati expresia) de concediu, ca la mare ar trebui sa stau numai sub umbreluta(cica soarele poate da malformatii). Asa ca, poate plecam la parinti la Piatra Neamt la aer curat.

Ma scuzati ca vorbesc numai despre mine, dar ma simt coplesita de multitudinea trairilor din aceasta perioada: fericire si neliniste, in acelasi timp.

Va doresc la toate numai bine; oricum va citesc periodic si ma bucur pentru fiecare reusita de a voastra.

Adriana 5sapt+3zile

Bebe strumf
Poze

Mergi la inceput