Concediu in Croatia?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Acum 4 ani am fost la Bar ( in Montenegru). Am stat la o pensiune. Atunci camera cu 3 paturi si terasa era 10 marci de persoana. Pentru copil se platea jumatate. Aveam acces la bucatarie. Baia era comuna.
Dar a fost superb. Era inceputul lunii septembrie, nu era foarte nici foarte cald, nici foarte multa lume. M-am obisnuit mai greu cu plaja, pentru ca nu era nisip ci pietre. Dar apa era extrem de limpede. Iar mancarea, la mici restaurante si terase avea un gust foarte bun si nici nu era scumpa.
Drumul este ceva mai lung, dar peisajele sunt minunate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Isabela, Lai cu ce ati ajuns acolo? Cit ati facut pe drum? V-ati rezervat printr-o agentie sau v-ati dus pe cont propriu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

quote:
Originally posted by silvia_c

buna! maurice, imi spui si mie cam cat te-a costat tot? ca ma bate gandul...



Acum nu sunt in Bucuresti, dar maine cand ma intorc iti dau niste linkuri, le am intr-un dosar acasa. Preturile pe care ti le-as putea da nu te ajuta, pentru ca am fost acum 3 ani si de atunci s-au mai marit de 2-3 ori (benzina, cazarea...).Poate pun si un album cu poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Natasa,
Am fost cu masina noastra. Din Belgrad pana in statiunea Bar, am facut aproape 12h, dar cu pauze destule pentru ca la vremea aceea fiica mea avea 3 ani. Din tara pana la Belgrad nu mai stiu cat a durat drumul, dar acolo oricum ne-am oprit la niste prieteni,peste noapte.
Cineva care era deja in statiune ne-a gasit o pensiune draguta, care avea si curte, dar erau atatea oferte la alte pensiuni.
Cred ca, acasa, mai am nr. de telefon al gazdei de atunci. Problema este ca cei de acolo nu vorbeau engleza. Chiar si in magazine greu gaseai un vorbitor de limba engleza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Eu am fost cu trenul de la Bucuresti la Belgrad (plecat seara, ajuns a doua zi pe la pranz), am stat la Belgrad cateva zile (prietenul meu e de acolo) si apoi am luat avionul de la Belgrad la Podgorica (initial am vrut sa mergem cu trenul, dar nu aveam prea mult timp la dispozitie si ne-am gandim ca pierdem prea mult timp pe drum). In Muntenegru ne-am deplasat cu autobuzul, taxiul, si cu ia-ma nene.
Fiind cu prietenul meu n-am avut probleme cu limba pt. ca e limba lui materna, dar la un moment dat a trebuit sa raman doua zile singura si m-am descurcat sa aflu cum se ajunge la plaja, sa iau taxiul, sa merg la cumparaturi, sa ma inteleg cat de cat cu gazda - doua cuvinte in sarbeste, doua in germana, trei in engleza, limbajul semnelor.. Cand am plecat noi de la gazda respectiva au venit doua australience care nu vorbeau decat engleza, dar se descurcau si ele.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Acum 2 ani am fost in Croatia la Medulin, langa P....Nu am fost prin agentie, ci am gasit la fata locului si am iesit super bine. Am luat un aparatment intr-o vila, am fost 4 persoane si am platit 500 euro pentru o sapatamana(doar cazare).am fost in plina sezon, din 25 iulie cand preturile sunt mai mari. Toata excursia , cu drum, cazare si masa +o zi la Venetia cu vaporul din P... ne-a costat(pe mine si sotuk meu) 900 euro. Doar venetia a fost 300 euro(ne-am dat cu gondola si am fost cu taxi boatul pe tot Grand canalul+masa). Nu am gatit deloc in camera, desi aveam si bucatarie,am mancat pe la diverse restaurante.

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Revin cu un link, gasiti hoteluri de la 5* pana la bungalouri, cu preturi actualizate.

http://www.atlas.hr/applic/aol/startup.php?kreg=KVA&cat=HOT&lang=ENG

Daca intereseaza pe cineva, pot sa caut un nr de telefon de la o pensiune la care am stat in Dubrovnik, destul de aproape de oras (Dubrovnik fiind cetate, nu gasiti cazare in interiorul sau)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:


Buna, fetelor!

Eu plec pe 11 august in croatia si as vrea sa va intreb mai multe lucruri pe cele care stiti:

Cam cat se face cu masina pana acolo? Care e cel mai bun drum? Am inteles ca nu avem nevoie de asigurare medicala intrucat exista un acord intre Romania si Croatia, dar totusi voi v-ati facut?

Cam cat ati cheltuit acolo, in afara de cazare si benzina? Cum sunt preturile?

Multumesc mult, astept raspunsurile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Si pe mine ma intereseaza!!
Eu plec pe 06 august, cu tot cu un pitic de 3,5 luni. Si eu as vrea sa stiu preturi, cat dureaza drumul etc.

Multam frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

gabitzica, daca ai fost la Medulin imi spui si mie te rog ce preturi sunt la mancare? Cat sa calculez in medie pt un pranz/persoana? Thx!

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput