Concediu in Croatia?

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by diciu

marius...am asa ceva...intr-un tabel in excel...cu zile...cazari..km de parcus intre cazari...keltuieli...etc....

dar il am in calculatorul de la birou....
insa nu stiu cum sa-l pun aici....sa-l vezi...
poate pe mail?


merci pt raspuns!

anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"




Trimite-l pe mail daca vrei.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Va rog, are cineva idee care sunt conditiile de drum prin Bosnia?

Am fost anul trecut in Croatia, dar am luat-o prin Ungaria. Anul asta vrem sa ne petrecem vacanta in Dubrovnik si imprejurimi, iar varianta cea mai scurta de drum din Bucuresti ar trece prin Bosnia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

arleena noi ne-am dus cu bani cash, respectiv euro, noi nu am avut probleme cu schimbatul in kune, am schimbat imediat la vama 100 euro, autostrada am platit-o in euro -se poate plati in kune, euro si dolari-, si apoi am gasit mai multe case de schimb la pret bun :), cat timp am stat in Croatia nu ne-a disparut nimic si noi chiar suntem imprastiati ...masina lasata deschisa, camera uitata deschisa etc.

noi am cam batut "recordul" la ore de condus fara pauza adik am mers de la Szolnok-Rab 750km in 11 ore cu 3 pauze mici de cafea si cu ora pierduta in Budapesta, am avut noroc Norbert a dormit aproape 5 ore pe drum, am mancat ne-am jucat, ne-am uitat la diverse kestii interesante pe drum-tuneluri, poduri masini, si am mers cu aerul conditionat in masina dar dat nu foarte tare si totusi eu am facut pneumonie ...amu' nu e sigur ca de la ce???????? sotzul si copilul nu au avut nimik.

Medicamente cat mai multe si pt. voi si pt. copil sa duceti...eu am pus mai mult pt. copil si m-am imbolnavit eu...sa vezi la febra 40 cum imi puneam supozitor de la Norbert
Pe plaja unde mergeam noi nu erau "tarabe" cu diverse kestii de plaja- mingi, barci, jucarii- deci, era bine daca duceam de acasa...dar , oricum am fost si la alta plaja unde erau si am cumparat de acolo.
ce am pus in plus au fost ...prea multe haine

daca imi mai aduc aminte de ceva va mai scriu



mama de ingeras Norbert (07 dec 2003)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

of of croatia asta ... de doi ani ma tot bate gandul sa merg si eu in croatia cu familia (sot si un copil) dar nu stiu unde
intrebarea mea este : care este cea mai faina si accesibila locatie ... in septembrie am inteles ca preturile sunt mai mici la cazare si mancare .... ce statiune imi recomandati? stiute de voi ?
mii de multumiri pentru eventualele raspunsuri

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

As vrea sa merg si eu la inceputul lui septembrie in Croatia la mare dar nu am masina. Deci ma intereseaza niste locatii unde sa se poata ajunge usor cu trenul/transportul in comun si cu copii de 3 ani.

Plajele sunt cu nisip ?



Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Imi poate recomanda cineva o cazare buna si ieftina in Zagreb?
Intentionez sa stau o noapte si as ceva ceva in apropiere de centru, sa-l pot si vizita usor.

Va multumesc

anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

diciu, noi am stat aici:
http://www.mirnanoc.com/eng/smjestaj.htm

Nu e chiar in centru, dar ajungi relativ repede cu masina. In schimb e un deal impadurit vis-a-vis, te simti ca la statiune. A fost f curat si placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Lavi02multumesc!..prompta ca intotdeauna cu raspunsul..

culmea e ca...chiar la Mirna Noc ne-am si facut rezervare!!...

am facut-o pe mail...si mi-au si confirmat-o..urmand sa le confirm eu incaodata cu 3 zile inainte sa ajung.

singura problema e ca nu mai stam 2 nopti cum vroiam...si stam doar una...si ma intreb daca pot vizita centrul...daca pot pleca cu masina si daca am unde sa o parkez in centru...etc....de aceea as fi preferat undeva central..

dar daca tu zici ca e posibil...ca e curat si fain...raman aici..la Mirna Noc...ati avut si mic dejun?..gazdele sunt dragute?


anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:


Loc de parcare in centru ... mai greut dar gasesti pana la urma. Noi am vizitat Zagrebul (absolut incomplet ) doar in seara cand am ajuns, iar seara era mai simplu cu parcarea.
Prin Croatia am cam folosit parcarile cu plata.

N-am avut mic dejun de la ei. Da, sunt amabili; au venit cu masina la spitalul ala mare sa ne ghideze spre pensiune. UItati-va bine pe net de localizare, noi nu ne-am uitat si ne-am plimbat jumatate de Zagreb tot intreband si pana la urma am fost ghidati spre alta strada cu nume asemanator Straduta lor e mica si putin cunoscuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

merci de informatii!

crezi ca putem vizita orasul stand doar o noapte?...un pic seara si inca ceva a doua zi?...
asta inseamna ca seara dupa ce ne cazam sa mergem cu masina spre centru...sa cautam un loc de parcare...iar a doua zi...dupa ce plecam de la Mirna...cu bagajele dup anoi...sa facem acelasi lucru...hmmm...sa stam 2 nopti?..merita? cand avem atata croatie de vazut...?

anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput