Ecografie 4D

Ecografie 4D | Autor: ege

Link direct la acest mesaj

AS DORI SA STIU DACA ATIA UZIT DE UN ECHOGRAF 4 D ??AM AUZIT CA ESTE UNUL IN BUCURESTI DAR TREBUIE SA ITI FACI PROGRAMARE DIN TIMP
VA MULTUMESC SI ASTEPT RASPUNSURILE VOASTRE
PUPICI27+

ege

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

La Mediplus, pe langa Piata Dorobanti.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ce diferentza este intre 3D si 4D, ca am auzit ca mare lucru nu e, va rog lamuriti-ma si pe mine..
Multumesc!

Denisa
11+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonaparte spune:

diferenta e ca BB iti va face cu mana in direct. la 3D are un delay. cam atat

vizionare placuta

ioana
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

l-am vazut in 3D, as vrea sa-l vad si in 4D, dar pana in Bucuresti nu ma duc.

poze
gio si bb 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Giova, 3 d asa devreme, eu cred c avoi face 3d, dar nu cred ca va fi asa de diferit fatza de 4d,o sa vad unde ma trimti astia, privat in CA nu exista, oricum, nu in zona mea..ce bine, nu dai bani

Denisa
11+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

stie careva cat costa echo 4d si cam in cat timp te programeaza???
eu am 27+si am facut vreo 4 echouri 2d ,at cand imi vad bebele pe ecran am o stare asa de siguranta,nu stiu

ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

quote:
diferenta e ca BB iti va face cu mana in direct. la 3D are un delay. cam atat

Nu-i adevarat.
Ecografia e 3D/4D. 3D sint capturile de pe filmuletzul 4D. In 3D a treia dimensiune este spatiul, deci il vezi pe BB cu toate formele lui dar nu in miscare. In 4D, a patra dimensiune este timpul, adica iti face cu mina. Nu exista ecografie doar 4D. Delay-ul cred ca depinde de ce fel de aparat ai.
Aparatul de la Medsana este 3D/4D.

DPN 31.10.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Bic multumim de precizari,deci inseamna ca eu aici cu aparatele astea nu am de ce sa imi fac probleme, good.
Numai bine si tie!

Denisa
11+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuletulpanda2005 spune:

Denisam, in Canada nu exista 4D. Unele spitale au 3D, dar le folosesc numai in cazuri EXCEPTIONALE. Adica, daca se pune problema de ceva interventii chirurgicale pentru bebe inainte sau la nastere. Medicii (de-aici si chiar unii din Europa) sustin ca 2D e suficient de precis pentru ce se poate diagnostica in sarcina. Un 3D e util (medical vorbind) daca sunt necesare "detalii" pentru un organ anume. Aduce foarte putin in plus si costa MULT. De-aia aici in Canada nu se foloseste, si nici in state decat la unele clinici private, sau pe la mall-uri :-).

Pentru noi, parintii, ar fi fain, fiindca ceea ce vezi la eco 2D nu e foarte "figurativ". La 3D/4D vezi si tu un bebe, acolo :-) Cel putin din ce mia-m putut da seama dupa poze/filmulete.

In fine. Nu le poti avea pe toate (si pe gratis), nu-i asa? :-)

danaB + Pooh 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu am facut eco 3d si 4d la 25 de saptamani, si asta numai pentru a-i vedea trasaturile fetei, si pot spune ca eco 3d si implicit 4d redau intr-o proportie de 99% trasaturile, deci, din acest punct de vedere merita, alfel, nu.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput