Copilasi din 1998 (03)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

nici acum nu ar fi tirziu sa plecam "in concediu" daca ne-ar putea spune cineva cit mai tine greva .
intrebarea este : oare mai incepe scoala.
sa speram ca da .
pupici la mamici

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]



fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

quote:
Originally posted by tomecica

nici acum nu ar fi tirziu sa plecam "in concediu" daca ne-ar putea spune cineva cit mai tine greva .
intrebarea este : oare mai incepe scoala.
sa speram ca da .
pupici la mamici

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]



fotografii si DESENELE ADRIANEI




Ca bine zici!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Nu mai zice nimeni, nimic?

Se vede ca a inceput scoala, suntem mai ocupate cu temele. Ioanei maine le-a dat liber, s-au stresat prea tare saracii copii.

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

DA asa se pare ca e deja 1 DEC. si este liber,la noi la scoala s-a dorit sa se invete dar se pare ca Guvernul nu a dorit aceasta masura!
In schimb Rebecca se va duce sambata de la 9-11.30;iar saptamana viitoare le va face vaccinul!
La voi cum e????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

La noi nu s-a hotarat inca nimic concret, atata stiu ca doamna ne-a zis maine sa nu le dam blocul de desen si echipamentul de sport ci sa aiba la ei matematica si abecedarul

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Cum mai merge fetelor? V-ati pregatit de Mos Nicolae?

Despre recuperarea orelor sa va spun ca era subiect fierbinte zilele trecute, la noi la scoala (sau doar clasa Ioanei, nu stiu exact) s-a hotarat ca orele de sport si abilitati practice sa fie inlocuite cu ore de matematica si abecedar si astfel nu vor fi nevoiti sa cheme copiii la scoala in WE. Super, nu?

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

La noi nu stiu cum vor decurge recuperarile. Nu s-a pus problema sambetelor si orelor suplimentare. Probabil ca saptamana aceasta ni se va comunica cum vor recupera.
Vineri au facut vaccinul (care trebuia facut in octombrie, asa anuntasera!!!!). Reactiile secundare (eruptiile) apar intre 5 si 12 zile de la vaccinare, asa ca asteptam cu mare interes. El mi-a reactionat urat si la vaccinul de la 9 luni, poate scapam acum. De febra vad ca a scapat (apare la 1-2 zile) si ma bucur, pentru ca el mi-a facut dupa fiecare vaccin temperaturi de 40 de grade.
Pentru Mos Nicolae ne-am pregatit. Alex isi doreste o naveta spatiala, asa ca Mosul asta i-a pregatit. Pe voi nu v-au interogat despre Mos, daca exista sau nu?

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Si noi vom face vaccinul miercuri,sper sa trecem cu bine peste.
Abilitatile,desenul,muzica,sportul s-au scos din orar momentan,dar se pare ca facem in continuare si sambetele!!!
Mosul Nicolae cu siguranta va veni,dar numai cu dulciuri,ceva mai consistent va fi de Craciun.
Deci vom fi cuminti si ne vom face ghetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

cl, am scapat deocamdata dar de cate ori se deschide subiectul " Mos" eu ma gandesc cu groaza ca mi-o tranteste ca a aflat....

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

salutare. ce bine ca s-a mai incalzit.
va pregatiti de serbarea de Craciun? noi joi avem sedinta cu parintii sa ne spuna ce si cum [ despre serbare]
ati facut vaccinul la scoala?
va pupic. numai bine

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]



fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput