Mamica de noiembrie -Decembrie 2005(23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

dimineatza intre 5.30 shi 6.30, cand ma intorc de la servici, pe la 6.30-7, shi inainte sa adorm, dupa ora 10... astea cu sigurantza...
in rest, se mai intampla, dar nu constant, ci mai degraba accidental...
dar chiar ca dupa program burticile tac, se cara acasa...
anda, 19s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Nici eu nu am mai stat in cada, ia apa asa mult cum stateam inainte si oricum numai fac bai prea calde.Eu inainte faceam numai bai fierbinti. Acum numai stau in cada pt ca numai pun apa calda, este mai aproape de temp corpului si imi este FRIG......dar apa nu pun decat un sfert de cada...rau cand pun aproape de jumate.

joy 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

PAi si la mine are ore de miscare, de regula dupa 9.00-9.30 pana pe la 12.00-13.00 si seara cand ma asez in pat dar f rar si f putin. e mai activ dimineata.

Si mai vrem noi sa le facem program dupa ce se vor naste....cand ei au programul lor de pe acuma

joy 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

Bic-asteptam vesti de la doctor...sper sa fie doar niste crampe de la mancare ...

multumim pentru articol lorda
xandra, joy-interzise sunt baile fierbinti, e ok sa inoti ca apa in piscina nu e fierbinte.Chiar se recomanda gimnastica in apa si innotul (dar fara exagerari)...dar daca exista problem cu sarcina, placenta jos, sangerari, col subtiat, contractii ...atunci sunt interzise si baile -de orice culoare si innotatul...
eu cu Lia am fost la piscina(avem una in complexul de apartamanete)de multe ori si a fost absolut ok. Cu bebe3 am fost ieri prima oara si nu m-am simti prea bine dupa-dar cred ca apa a fost un pic prea rece...

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-17
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ams spune:

Fetelor!!! In sfarsit din nou aici! Va aduceti aminte ca v-am innebunit intr-o perioada cu amniocenteza? E, nu stiu daca va intereseaza sau nu de testul asta al meu, dar eu sunt in extaz total de cand am aflat rezultatul. L-am facut, mi-a reusit fara complicatii, iar rezultatele sunt mai mult decat bune si... asteptam o fetita! A doua zi de dimineata dupa test, in semn de protest al micutei ca i-am violat proprietatea ei privata, a inceput sa-mi miste si de atunci nu se mai opreste, ma cearta in continuu.
Am vazut ca in ultimele zile ati avut ceva dureri dupa ce ati facut treaba. Ei bine si eu am avut azi niste dureri usoare cam ca la ciclu dupa ce am terminat treaba in casa, dar acum mi-au trecut. Din pacate mama nu e langa mine sa ma ajute si pana la urma trebuie sa fac eu treaba asta in casa care nu se mai termina odata...
Dragelor fete frumoase va pup si ne mai auzim,
Ana+18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

AMS, felicitari pentru rezultatul testului...si sa te bucuri de micuta!!!!!
Cred ca deja ne-au luat fetitele inante...Las' sa fie sa natoase sa vreasca mari si sa aiba grija de baietei nostrii
sa ne traiasca toti bb-ii sa fie sanatosi si noi la fel sa-i putem creste.
Sa ne "vedem" cu bine maine.
NOAPTE BUNA

joy 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

pischi, cu ce browser intri de la servici?? eu daca intru cu opera tot asa patesc, nu vad cine posteaza. cu Iexplorer sau netscape nu.

presiune in bazin simt si eu... ca de, creste fata... mai e si tare zlobie, cum s-a intamplat azi dimineata pe la 5... de nu mai puteam adormi... ma deranjeaza in unele pozitii, dar cand schimb imi trece. cred ca face parte din "placerile" sarcinii.

Cristina 18+ si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

ams-felictari pentru fetita sanatoasa...

dienutza-asteptam si rezultatul la testul tau

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-17
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

ams, ce bine ca esti fericita, cu toate bune si vestea ca aveti in burtica o fetita!

anamari, ce fain de tine ca inoti la piscina. cine sint 'clienti' permanenti acolo? eu am locuit acolo intre vara lui '96 si primavara lui 2001, si eram nelipsita de la piscina in zilele frumoase. daca e apa mai rece, poti face citeva miscari mai viguroase, dar nu sta mult inauntru. pupici liei si alexului:).

bic, sint sigura ca a fost ceva trecator. sanatate si ai grija de tine.

pischi, poate reusiti sa va duceti pe undeva in vacanta! chiar ca meriti!

asta mica din burtica e tare activa tot timpul, dar mai ales seara, cind ma linistesc si eu:). nu cred ca am observat sa aiba program fix:). dar si la mine, unele pozitii sint mai bune decit altele. se pare ca-i place pe stinga mai mult decit pe dreapta 9adica pozitia mea). uf, ca aiarasi incep sa imi doresc sa pot dormi pe burta. e delicioasa senzatia, imediat dupa ce nasti, sa vedeti. asta in cazul in care va place sa dormiti pe burta:).

sa ne auzim cu bine! miine implineste burtica 23 de saptamini! iuhu!

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (22+)

www.seansimon.com/june2005.htm" target="_blank">IUNIE 2005
www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA
site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

AMS, felicitari pentru rezultatele la test, pentru fetitza, si pentru meciurile din burtica ta, yuppyyyy!!!! Trebuie sa bem o bere fara alcool in cinstea vestilor bune! Pentru contractii, nu sta cu ele, pune mana si ia ceva pentru calmarea lor. Aici este recomandat NoSpa-ul, dar sigur este si la voi ceva asemanator. Pupici multi si sarcina usoara in continuare.

Irina si bebe 34 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput