M-am hotarat ......adoptie (16)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Felicitari tuturor care au motiv de bucurie!! Sa dea Dumnezeu sa auzim numai de bine!
Noi am primit ieri prin posta hotararea judecatoreasa de incuviintare a adoptiei. Nici o stampila, doar o semnatura in locul grefierului. Sper ca nu va fi problema. Astept 15 zile si merg pt definitivarea sentintei.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Rozi,felicitari si stai linistita,abia peste 15 zile iti vor legaliza hotararile,cu stampila,timbru s.a.Citeste insa foarte atent tot ce scrie in hotarare,pentru ca daca sesizezi vreo greseala(noua ne-au gresit si numele si adresa),trebuie sa le sesizezi imediat,pentru a nu mai pierde timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Meme Rozi Gianni va multumesc de urari!
Speram ca vor fi cat mai multi impreuna(pana se insoara baiatu')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by meme

Rozi,felicitari si stai linistita,abia peste 15 zile iti vor legaliza hotararile,cu stampila,timbru s.a.Citeste insa foarte atent tot ce scrie in hotarare,pentru ca daca sesizezi vreo greseala(noua ne-au gresit si numele si adresa),trebuie sa le sesizezi imediat,pentru a nu mai pierde timp.


Aoleu, pai dupa cate am citit pe-aici despre greseli de redactare, am citit litera cu litera. Dupa primele 3 randuri am ametit . Probabil ca o sa o mai citesc de cateva ori, ca tot n-o sa fiu sigura ca e bine :)
Mi se pare incorect felul in care sunt comunicate aceste sentinte, asa, le poate citi toata lumea. Culmea a fost la Aissa, cand le-a gasit pe presul de la usa!! Pe ale mele stiu ca nu le-a citit tot blocul, dar la ea?! Oare din taxele alea de timbru nu se gasesc bani si pentru niste plicuri ultrasimple? Puteau sa ne ceara, ca le-am fi dat!

Meme, e sexoasa fie-ta . Cea mai socanta e poza cand ea e neagra-neagra, langa o fetita superalba!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by asi

Meme Rozi Gianni va multumesc de urari!
Speram ca vor fi cat mai multi impreuna(pana se insoara baiatu')



Apropos de insurat Unul din cele mai frumoase vise ale mele este ca baiatul meu, la nunta lui, sa ma invite la un vals Asta daca nu vom deveni rockeri pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Rozi,hotararile mele au fost interceptate de catel.Postasul,din comoditate,de multe ori nu ne introduce corespondenta in cutia postala ci ne-o arunca peste gard.Noroc ca eram in cic si am surprins momentul cu pricina.Asa ca am putut sa i le extrag destul de intregi dintre colti.
Fetita super alba este tot de pe forum,de la aceeasi categorie de varsta cu Anca.Fiind din Constanta,a trecut cu mamica ei pe la noi,asa ca atat fetele cat si mamicile am avut ocazia sa ne cunoastem.
Valiburu, sa-ti traiasca flacaul!la multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

felicitari tuturor mamicilor pentru reusite cat si pentru bebici. super poze.

lorelei si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Minnie spune:

Fetelor,sunt ffffffff trista.Dupa ce m-am zbatut dupa pitica despre care v-am scris,dupa ce ieri aflasem ca o va duce din maternitate la leagan,azi aflu stirea bomba:a fost data in plasament de urgenta .Swe pare ca altii au fost mai grei la buzunar,pt. ca astfel nu-mi explic.Cea care se ocupa de caz,(si prima dintr-un lung sir de persoane cu care am luat legatura)a vorbit si cel mai urat cu mine,m-a repezit ,ca de unde stiu eu de copil,ca eu nu stiu ca la nivel e o lunga lista de asteptare cu familii ce doresc sa adopte,ca oricum fetite nu e adoptabila,si multe alte cele ,toate pe un ton fffff ridicat.Era evident ca tipei nu-i picase bine ca eu stiu de fetita,dovada ca adusese la spital chipurile un cuplu de studenti la ziaristica ,care-si faceau lucrarea de diploma!!!,ca sa aflu azi ca ,defapt fetita ar fi ajuns la acel cuplu in pl.de urg.Si cucoana cu multe studii psihologige mie mi-a zis ca a discutat cu mama si ca ea nu vrea s-o abandoneze decat pt. o perioda scurta.Sic,ea v-am zis are 26 ani si inca vreo 3 copii.Deci ceva e putred,si mi-e tare scarba de tot sistemul asta si in momentul de fata sunt asa de dezcumpanita ca nu stiu daca mai vresau sa mai incerc.Si asa o iubeam pe micuta,ne era asa de darga,tot la ea ma gandeam zi -noapte.Chiar in tara asta nu se mai poate face nimic legal si fara spaga.Poate daca ma voi rasgandi si voi gasi alt copilas ,vom risca si noi un plasament,pt.ca vad ca altfel nu se poate.
Sunt la pamant cu moralul,chiar nu stiu ce sa fac.Va multumesc ca sunteti (stiu asta)sufleteste de mine si ca ma intelegeti.
Va pup cu drag pe toate si pe copilasii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria spune:

Minnie, stiu ca este descurajant dar de ce nu incerci sa gasesti un copilas ceva mai mare, care are situatia rezolvata sau aproape rezolvata. Am observat ca tendinta tuturor este sa gaseasca un bebelus. Cu ideea asta am plecat si noi si apoi pe drum lovindu-ne de tot felul de probleme (acte, probleme medicale aparute sau mai putin sesizabile la acel moment si lipsa copiilor mici) am decis sa vizitam si copii ceva mai mari. La inceput am zis pana in 2 ani ca sa pot lua concediu de ingrijire. Si uite ca Dumnenzeu ne-a scos-o in cale pe Maria care tocmai implinise 2 ani. Deci n-a fost asa cum planificasem noi. Si in cele din urma toate temerile ni s-au spulberat, mi-am putut lua si concediu 3 luni (medical ce-i drept),s-a integrat foarte bine si n-am avut nici prea mult de corectat in comportamentul ei (corectatul a durat max 2 luni - cea mai mare problema a fost eliminarea scutecului). Iti doresc putere in continuare ca vei reusi sigur daca iti doresti foarte mult asta.
Sa ne tii la curent si iti doresc sa-l intalnesti pe bebe cat mai curand. Vei simti ceva cu totul special si ceva din interiorul tau iti va spune ca el este copilul tau si asa va ramane. La noi asa s-a intamplat.

& Maria
foto Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Acelasi scenariu, alte personaje. Sau mai stii? Poate or fi aceleasi...

Mergi la inceput