M-am hotarat ......adoptie (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

Felicitari Pashosha ati scapat de griji. sa fiti sanatosi si fericiti alaturi de copii vostri. ma bucur mult pentru inca o reusita.

lorelei si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

vreau sa va intreb pe cele care ati trecut peste faza aceasta, cum sa procedez, am depus dosarul la dpc si mi-au spus ca vor lua ei legatura cu noi-am lasat nr de telefon, apoi am sunat eu dupa o sapt si mi-au spus sa astept ca mi-au trimis scrisoare prin posta la inceputul saptamanii, azi e vineri si nu am primit nimic... sa stau sa astept, asa e normal?

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

PATRI,
Tu in care etapa a depunerii dosarului la DPC esti? In prima etapa in care urmeaza sa te intalnesti cu asistenta, psiholoaga, etc sau in etapa in care ai gasit bb deja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

Patri ai depus dosarul la DPC pentru ce? daca pentru atestat atunci stiu ca se mai practica si trimisul prin posta (pe noi ne-au chiemat si ni l-au dat in mana asta in 2004)iar daca ei spun ca vi l-au trimis atunci nu poti decat sa il astepti (ati fost si in comisie pt. atestat?). dar eu zic sa incepeti cautarile pentru bebe daca nu ati inceput deja. multa bafta si sa auzim cat mai curand ca ai devenit mamica.

Lorelei si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

PATRI, Si noua la fel ne-au zis sa asteptam ca ne suna, dar pana la urma am sunat noi la ei. O hartie iti vine prin posta prin care te anunta ca dosarul tau este luat in seama si in decurs de 60 zile obtii atestatul. Dar se poate intampla sa-ti faca vizite acasa si inainte de ati veni hartia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Patri,
Daca esti in faza de obtinere a atestatului atunci sa stii ca dureaza 60 de zile din momentul in care ai depus actele.
In unele sectoare sau judete se practica chestia cu posta, la noi nu s-a practicat.
la noi a durat o saptamana din momentul in care am depus actele. La alte fete chiar mai putin. Depinde si de asistenta sociala care se va ocupa de voi cat de libera este, etc
Oricum vreau sa-ti spun ca noi vom obtine atestatul EXACT in termen de 60 de zile de la depunerea atestatului (nici o zi inainte).
Cand ai nelamuriri nu ezita sa ne contactezi.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Am scris repede, scuze.
EXACT la 60 de zile de la depunerea actelor.
Iar la o saptamana de la depunerea actelor ne-a sunat asistenta sociala desemnata sa se ocupe de noi, s-a prezentat si in functie de programul vostru si al ei, am stabilit o prima intalnire.
Intilnirea poate fi la DPC sau la voi acasa (nu este regula).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

Stefanut este crestin . A fost un frumusel , dar a inceput sa planga cand s-a plictisit si a vazut ca nu e rost de plimbare . Azi vine nasica sa ne faca baita si sa ne strige pe nume .

Silvia , Marius si bebe Stefanut

http://pg.photos.yahoo.com/ph/map75ro/album?.dir=e4c8&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

De poți prin clipa cea neiertătoare
Să treci și s-o încerci gonind mereu
Al tău va fi Pământul asta mare ,
Dar mai mult : vei fi OM , băiatul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Sa va traiasca Stefanut, sa fie sanatos si sa va bucurati de el!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Felicitari micului Stefanut! Sa fie sanatos si sa va aduca multe bucurii!!

Mergi la inceput