M-am hotarat ......adoptie (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

Zorro perioada pana iti gasesti puiutul este una dintre cele mai grele in lungul proces al adoptiei. daca o sa te uiti in listuta noastra (daca doresti poti scrie niste date si aissa va trece si pe voi)mai sunt familii care isi cauta . tot ceea ce pot spune este sa fiti optimisti si increzatori ca acolo undeva exista un copil care va fi al vostru. in rest tineti legatura cat mai strans cu asistenta voastra sociala si cum am mai spus si au spus si alte fete dati ,,sfoara in tara" nu se stie de unde ,,sare iepurele''. o solutie ar mai fi sa faceti cereri la toate DPC-urile sau sa mergeti prin maternitati. acum depinde cat sunteti dispusi sa riscati pentru ca exista fete care au luat copii in plasament (printre care si eu la momentul respectiv). mergeti si vorbiti cu asistentii sociali din maternitati ei deja au ,,nasul format". ideea este sa nu stati sa asteptati numai de la DPC.

Asi sa va traiasca baiatul mare si sanatos. in ceea ce priveste surioara pe care doriti sa io aduceti bravo voua si tot inainte. cred ca trebuie sa tineti cont acum de noua lege de actele care se cer acum si de faptul ca atestatul se elibereaza in 60 de zile. totul depinde de ce doriti voi dar daca vreti abia anul viitor in toamna mai aveti timp destul de planuri si griji privind noile formalitati pentru o noua adoptie.

Lorelei si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivi.vio spune:

Buna, fetelor.
Sunt in trecere 2 zile pe la serviciu, inainte de CIC asa ca va scriu scurt:
- Mariuca mea s-a ingrasat in 3 saptamani 800g,
- boxeaza non stop cu mainile si picioarele si daca nu esti atenta iti da una in castronasul cu mancare de nu te vezi;
- mancarea e o agitatie de vreo ora cu televizor, cantece, zornaieli, e greu dar reuseste intr-un final sa manance;
- ii creste un dinte si ne scuipa pe toti din casa;
- plange si mai da din cap insa cu caldura si vorba buna se linisteste;
- rade la toti din casa si nu mai suporta persoane straine;
- e o dulceata si o iubim de nu mai putem.
Saptamana viitoare am termen pt tutela, am avocata si cred ca totul va fi ok.
Va doresc si voua si celor care inca nu si-au gasit copilasii sa aiba noroc si sa fie tot asa fericiti ca noi.In rest...OBOSEALA MARE...
PT. MIMSI:Nu te-am sunat pt ca am alergat ca nebuna, iarasi si nu m-am vazut cu persoana intre 4 ochi inca- promit ca imediat ce termin cu tribunalul ma elberez si incep sa umblu cu tine.
PT IRINA_g : Bafta multa in continuare si nu iti face probleme cu datoria.Incepe cautarile.
BRIANTIS: multumesc pt amabilitate, insa nu te-am mai deranjat cu telefonul pt ca nu e aceeasi situatie(m-a linistit avocata). Oricum la cate probleme aveti numai eu mai lipseam.Iti tin pumnii.Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Vio, eu sunt in concediu pana pe 19 asa ca dupa aceasta data voi incepe cautarile.
Dupa 19 facem cumva sa ne intalnim si sa ne achitam datoriile.
Pupici Mariei si succes in demersurile pe care le faceti pentru ca Maria sa fie definitiv a voastra.[
b]Pasho, [/b]as vrea sa facem cumva sa vorbim. Cum propui?
Succes toturor mamicilor actuale si viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

AISSA, vezi ca ai gresit..la PASHOSHA la LUCA...scrie fata FINALIZAT...!!!
URAAAAAAAA...VA IUBESC, MERSI MULT DE TOT

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Dumnezeu ne iubeste si ne apara copii!

FELICITARI PASHOSHA ! Sa traiesti frumos Luca alaturi de parintii tai si sa le aduci numai bucurii !


carmen
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

sarumana, haideti la intalneala joi pe 14...curaj, mai sunt multi copii de salvat

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

La solicitarea ta expresa am scris finalizat....dar atunci cand am completat la fiecare, am scris "finalizat" doar la cei care au terminat cu totul, inclusiv cu schimbarea certificatului.
Oricum, felicitari pentru reusita!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Felicitari Gabi! ai scapat de grija!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:




Aissa, citesc acolo finalizat, si se vede atat de frumos, ca imi dau lacrimile...nu exista implinire mai mare ca asta oameni buni...ma rog cu toata fiinta mea pentru Briantis...si iti multumesc mult Corina

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Pasho, felicitari!
Nu ma uita si pe mine. Vreau neaparat sa vorbesc ceva cu tine. Spune-mi cum sa te contactez.

Mergi la inceput