Sa-mi arunc copilul sau nu?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geanica spune:

pashosha...de ce nu mai poti primi pm uri?
ti-am trimis mesaj cu nr meu...astept un tel de la tine....cand poti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

am vorbit cu Gianina acum la tel, daca nu intra pm, dati-mimesaj pe yahoo si il vad cum deschid computerul..sau teldirect.La 7 ma vad cu Gianina sa mergem la spital si vine si o Doamna, si anuma Irina, care vrea sa doneze hainutze ptr Ana Maria...Stiu ca nu scri dar ne citesti mereu si iti multumesc din totsufletul.Astept cu nerabdare sa te cunosc...

Va scriem du ce ne intoarcem..i am pus mancarica, si eu si gianina, servetele,niste tacamuri, o cana, biscuiti, portocale, hainutze ptr bebe, vedem de niste pampershi si o cartela tel acum...vesti mai incolo

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Asa rau imi pare ca nu sunt in tara sa ajut si eu fizic, dar sufleteste sunt alaturi de voi si voi contribui si eu cu ceva banuti cand se va anunta suma.

Am o cunostinta care are copilas de vreo 4 luni si are ceva haine care nu le mai foloseste. Am vorbit cu ea la telefon si a zis ca le va da cu placere pe cele pe care le are si cand fetita ei va creste va trimite periodic hainele catre Ana Maria. Imi pare rau ca locuieste in Sfantu Gheorghe - Covasna, si nu le va putea da acum cand plecati in Tg Mures.

Pashosha, te rog sa-mi dai o adresa unde se pot trimite hainutele.

Dumenzeu sa fie alaturi de micuta Ana-Maria.

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Buna seara,

In drum spre spital, m-am intalnit cu Gianina care neputand sa vina mi-a dat mancare pentru Georgiana, si, careia ii multumesc din suflet.Apoi m-am intalnit cu Irina, care nici ea nu a putut veni..stiu ca citesti si nu scrii niciodata de aceea te rog din suflet sa ai curajul , si sa ne scrii parerea ta, si de asemenea, iti multumesc din inima pentru hainutzele care i le-ai oferit Anei-Maria.In momentul cand am intrat la ea in salon si ne-a vazut(pe mine si pe Iulia, prietena mea) a inceput sa rada.Oameni buni, fata asta nu este retardata, este foarte coerenta, doar ca a fost tratata ca o leguma.Vorbeste mai greu este adevarat, dar leaga tare bine subiectul cu pedicatul!!! Din pacate, datorita tratamentuluiconjunctural anterior, sta prost cu perceperea realitatii. Irina, pe perioada conversatiei telefonice,ce parere ti-a facut Georgiana?
S-a bucurat nespus si a multumit si nu ii venea sacreada. Le spunea colegelor de salon a de acum nu mai este singura...of of!! Larisa, iti multumesc din suflet pentru oferta de a plati benzina pentru transportul fetelor la Targu Muresh.Atat ie cat si Adrianei angy.
Am mari sperantze ca luni dimineatza sa pot lua legatura cu Dl profesor.
Am vazut-o si pe Ana-Maria. Vai cat era de frumoasa!! !Duminica ma duc din nou si promit sa fac imposibilul sa ii fac o poza..Nu am voie dar gasesc eu o solutie...
Va multumesc atat de mult...
Hainutzele grosutze nu le-am lasat la spital, ca sa stiti.Le am luat acasa la mine la sfatul asistentei. Le voi spala, ca au stat in spital, apoi le bag in pungutze si in cutii sigilate, si vor merge acolo unde merge Georgiana cu fetitza.


pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Buna ziua,
Constat cu mare amaraciune ca in ultimile zile sunt singura care scriu..oare sa fie asta imobilizarea noastra...ok!!! ma zbat singura si ma intreb unde sunt acele mamici inimoase..trebuie sa existe un Dumnezeu sa nu ma lase.Ieri nu am putut scrie pentru ca toata ziua am alergat.Am fost cu Diana-Maria la pediatru, Am fost la spital la Ana maria si am fost sa adun sacii cu haine pentru Andrei Oniciuc.Fiecare subiect va fi descris acolo unde ii este locul.
Am fost ieri la spital, si pot spune ca m-am bucurat sa o vad pe Georgiana si pe Ana Maria.AM FACUT POZE, si le voi atasha diseara ...abea astept sa vedeti ce frumoasa este Ana Maria.
Le-am dus pampers, servetzele umede, si o groaza de mancare pentru Ana Maria.Hainutele sunt deja spalate si puse intr-o cutie care le va insoti peste tot.
Astazi , pana la orele 14 voi lua sigur legatura cu Dl Doctor.Acum ma zbat sa reushesc sa aranjez , impreuna cu slipers careia ii multumesc inzecit, un elicopter care sa o poata transporta..mi-e frica sa nu moara pe drum. Ieri la spital, era toata palida si foarte rece..ei zic ca este stabila, dar eu ma cam tem...Da Doamne sa reushim mai repede..
Multumesc frumos si doar pentru citit.

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Eu tot postez si vad ca nu imi apar mesajele!!! nu intzeleg de ce!!1
Scriu insa, in sperantza ca vor aparea intr-un final, va rog mult!!!
Am sunat la Targul Muresh si am vorbit cu o asistenta de acolo, care m-a asigurat ca Dl Doctor Horatiu Sucuiu a mai facut asemenea operatii si sunt reushite de obicei, si mi-a mai spus ca nu costa mai nimic.Lucru care m-a incurajat , caci eu nu am atatia bani sa pun...
Oricum, faptul ca este atat de mica si ieri am vazut-o asha palida, mi-a dat rau de gandit.Eu personal cu mashina nu transport copilul oricat m-ar asigura doctora ca este ok. Incerc ca disperata sa iau legatura cu SMURD, poate ne ajuta ei, cai contra cost cu elicopterul costa cam 1000 EURO, sau eventual sa conving spitalul Municipal, caci acolo se afla Ana Maria, sa ne dea o ambulanta...Oprescu cred ca este cheia, caci d-na doctor a zis ca fiind stabila nu ne poate da ambulantza...DOamne fereste sa faca o criza copilul pe drum...
Ce facem?

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

pashosha, Fundatia "Copii Sanatosi" a Doamnei Tariceanu are ca obiective reducerea numarului de nou-nascuti cu malformatii congenitale si prevenirea abandonului copiilor cu astfel de afectiuni.
Sunt sigura ca daca ceri ajutorul iti vor raspunde imediat. Poti scrie pe adresa asta: office@fundatiacopiisanatosi.ro sau direct de pe site, de la rubrica contact.
Explica-le te rog cat e de urgenta situatia.
Multa sanatate pt Ana-Maria


Fetele de pe DC babusca adusca

Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Vesti bune!!!

am vorbit cu Dl Doctor Horatiu Suciu. Este un super om, si mi-a promis ca o opereaza pe Ana, chair la aceasta varsta foarte mica, avand in vedere ca diagnosticul ei nu este de ignorat.A ramas sa il sun maine, si sa imi fixeze o programare la nivel de urgentza pentru zilele urmatoare....cat ma bucur!!!
a insistat de asemenea sa o aducem cu salvare caci nu se stie niciodata, si ca atare, Larisa, daca vei mai vrea sa ajuti, poate ii luam ceva de mancare cand se externeaza..pun si eu jumate...iti multumesc oricum. Mi-a mai ramas sa vad ce fac de ambulanta sau daca ne ajuta Dl doctor Arafat...ar fi foarte frumos....Doamne, de-as apuca sa vad ingerashul asta mergand si razand !!!

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


MODERATORII, VA ROG MULT DE TOT SA IMI POSTATI MESAJELE !!

Au inceput deja sa ma sune fetele sa ma intrebe ce se intampla si de ce nu scriu nimic..ori eu am tot postat...va rog frumos!!

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Pashosha, daca nu mai sunt necesari pt. benzina banii promisi ii vom folosi pt ce e necesar. Stau foarte prost cu timpul si as prefera sa iti dau tie suma pe care am pus-o deoparte. Pls da-mi un PM cu nr. tau pt ca am uitat sa-l salvez. Sper din tot sufletul ca operatia sa se faca la timp si fetita sa treaca cu bine prin aceasta incercare.

larisa

puiu' de morosan

Mergi la inceput