Dr. Nayel-CF2(5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

buna seara,mamici si burtici!!
eu sapt viitoare trebuie sa merg la control la d-l dr. intr-o garda la spital dar din pacate nu stiu cand are garda.ma puteti ajuta?mai merge cineva sapt viit la spital?cand anume?
thanks!!si pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

alina, habar n-am cum se pun pozele. am incercat alaltaieri, pe optiunea din dreapta : "album foto", dar n-a mers nici de frica. Pana la urma a rezolvat-o sotul meu - a pus poza pe un alt sait (imageshack).

Si daca tot vorbeam de poza, hai sa ma laud: primul zambet al bebelinei mele. Din pacate, nu mi-a zambit mie, ci soacra-mii
http://img214.imageshack.us/img214/1803/carinasmile7ee.jpg

Azi am fost la Nayel la cabinet - s-au implinit 6 saptamani si o zi de cand am nascut - si epiziotomia s-a vindecat minunat; dl doctor arata foarte multumit cand a vazut. eu sunt si mai multumita, pentru ca nu m-a suparat deloc taietura. sa vedem acum cu

Numai bine,
Chris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Chris, foarte draguta poza cu zambetul.
Ma bucur ca epiziotomia e ok. De fapt am tot auzit ca Nayel e maestru la epiziotomii si cezariene.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Fetelor Dr Nayel o fi el maestru la taieturi , dar , din ce am auzit si vazut daca are vreuna ( paciente de ale lui ) complicatii ( si la el s-a mai intimplat ) nu prea e bine , se cam piede .
Oricum vad ca sunt adevarate fane desi mie nu mi-a inspirat nici o incredere . Eu eram la alt medic, internata in luna 7 cu probleme , noaptea mi-a fost rau, el era de garda si nici macar nu a venit sa am vada mi-a transmis mesaje prin asistenta ( oricum a venit dc meu pina la urma ca el nu catadisit ) .Mai era o fata in travaliu , dc ei lipsea putin, era pe cealata sectie si i-a spus ca nu e treaba lui .
Asa ca mai aveti si grija !

Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004
http://community.webshots.com/user/oanavilcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ohoho, si inca cate cazuri de complicatii a avut pe care le-a rezolvat cu brio.
Sunt fete care au ramas insarcinate datorita lui, sau altele care au dus sarcina pana la capat tot datorita lui.
Bineinteles ca nu exista dr care sa multumeasca pe toata lumea.
Eu ii cunosc pe majoritatea de la CF 2, 2 m-au si vazut cand era Nayel plecat si eu am crezut ca am pierdut dopul, dar nici unul nu e ca Nayel.
Am vazut si cum se forteaza nasterile, pe cand Nayel la mine nu a vrut sa riste nimic, so...


In alta ordine de idei, am vazut ca a nascut Irda prematur.
FELICITARI IRDA!!! SA ITI TRAIASCA FETITA!

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

neata.eu asta-seara merg la control la spital.este d-l dr de garda.mai vine cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

buna fetelor!
Am revenit si eu, am fost in concediu la mare, luni am venit acasa, am avut noroc cu vremea ca a fost super frumos
O sa va pun si poze cu burtica mea, dar sa vina sotul sa ma ajute, ca singura nu ma descurc...
Crinuta, am reusit sa ajung la spital inainte sa plec la mare, am nimerit pana la urma. Mi-a placut sectia sa stii, dar mai ales personalul. Asistentele sunt chiar foarte dragute( si fara sa dai bani) nu suporta comparatie cu cele de la municipal....La curatenie cred ca se poate si mai bine, dar e acceptabil... Ce mi-a placut mie foarte mult este ca sectia este destul de mica, intima, asistentele au timp sa se ocupe de paciente, e liniste, am vazut ca lasa sotii sa stea cu mamicile la terapie acolo cand le scoate din sala.
Pai fata de zapaceala si nebunia de la municipal, e super OK. Stiti ce e la municipal???? mai ales ca eliasul e in renovare, gravidele lor tot acolo nasc, sunt si cate 2 in pat, nu aveau locuri in sala de travaliu... Cumnata mea trebuie sa nasca zilele astea si era la elias, au trimis-o la municipal, dar a renuntat repede si acum este la CFR2, dar la dr. tanase, ca pe el l-a gasit si a primit-o la 38 de saptamani!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Mie din pacate mi-au iesit iar analizele proaste, se pare ca am o infectie, dar nu se stie unde, mi-a mai dat d-l dr. sa fac alte analize, azi ma duc dupa rezultate, sper sa fie bine!!!
AAA...si inainte sa plec la mare m-am dus la spital ca eram super speriata ca nu prea mai misca bebe, m-a monitorizat d-l dr. si pe mine si pe bebe, si bineinteles ca era totul ok, dar a facut-o doar ca sa ma linistesc eu!!!!Mi-a zis ca bebe nu are nimic, eu am ceva Sotul meu, care a mers cu mine, zicea ca saracul dr. e super rabdator si dragut, ca a suportat foarte bine , si ca eu chiar sunt foarte pisaloaga si enervantaDar cred asa sunt toate viitoarele mamici.... paranoia de sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

am fost aseara la d-l dr, am facut eco si mi-a zis ca am 17 sapt si 3 zile,ca bebe este perfect dezvoltat(era si dansul foarte incantat),insa cu privire la sexul copilului nu s-a putut pronunta pt ca a zis ca intre picioarele copilului era cordonul ombilical.a tot incercat sa vada si a zis ca probabil este fetita dar a zis asta mai mult fortat pt ca noi vroiam meaparat un prognostic.insa am vazut ca nu era deloc sigur.noi ne doreeam un baietel si acum ma intreb daca ar fi posibil sa fie,avand in vedere ca nu se putea vedea prea bine ce e acolo.as vrea sa mai fac o eco peste o sapt ca poate se mai muta bebe si se poate vedea.voi ce ziceti?eu la morfofetala sunt programata abia in august pe 17 si at stiu ca voi afla sigur dar nu mai am rabdare asa ca sapt viit merg sa fac alta eco.
voi ce parere aveti?poate fi baietel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dina231 spune:

Buna tuturor!!
Nici nu stiu cum sa incep sa scriu, caci am pe inima o piatra cat mine de mare. Am fost eri la dr.Nayel, sincer, am iesit total dezamagita si de abea ma tin sa nu plang. Cel mai trist e faptul ca el pleaca in concediu si va veni pe 4 septembrie, eu trebuie sa nasc de pe 1 pana pe 8 septembrie, nu totul decurge ca in carte - nastrea la 40 saptamani, mai ales ca voi avea o fetita, eu sunt pregatita ca de pe 24 august sa fiu gata pentru nastere in orice zi. Dar el imi spune ca pleaca in concediu, doar a putut sa-mi spuna de la prima vizita ca nu va fi in momentul cand trebuie sa nasc,la prima vizita am mentionat ca nasc la sfarsit de august inceput de septembrie. Cel mai trist mi sa facut cand me-a raspuns la intrebarea mea, "si totus daca voi naste mai degraba de 4 septembrie ce sa fac", el me-a spus sa vin la spital. Si ce?? Si vin eu, si cine ma ia? Parearea mea el trebuie sa-mi recomande pe cineva, in cazul ca daca el lipseste. Eu doar m-am incredintat lui, si astept de la el tot efortul unui medic care a luat raspunderea pentru mine si copilul meu. dar ce se primste ... Si inca ceva, deja sunt la 32 saptamani, analiza sangelui si sumar urina trebuie sa-l dau in mod obligatoriu, sunt din familie de medici si cunosc cate ceva ce tine de o gravida. L-am intrebat ce trebuie sa dau, me-a raspuns ca nemic, cum asa?? Deja am dat de doua ori analie din propria initiativa si mi le citesc eu singura, caci am normele. Parearea mea asa ceva nu e normal. Eu cand am venit la el m-am gandit ca ma ia in maine un medic care raspunde de mine si copilul meu, odata nu me-a masurat tensiunea, odata nu m-a trimis sa dau analize, si acuma imi spune ca el pleaca si cand ma va apuca travaliul sa vin la spital. Si ce sa fac eu la spital????? Cui sa ma adresez? Sincer, de eri beau calmante caci starea mea depresiva actioneaza la copil, am hotarat ca astept trei saptamani cand ma voi duce la el inca odata si voi discuta acest aspect, daca ma voi duce ... Ma simt prost de tot ...
dati-mi un sfat

Mergi la inceput