Abuzul Domestic (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

ALYSSA BINE AI REVENIT! si


pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Ati ascultat vreodata cintecul lui Kelly Clarkson?... A crescut in abuz, a scris cintecul "Because of you" in urma amintirilor abuzului din copilarie... Am sa pun liricile mai jos, am sa traduc, dar acum nu am timp...

Because Of You

Written by Kelly Clarkson


I will not make
The same mistakes that you did
I will not let myself
Cause my heart so much misery
I will not break
The way you did, you fell so hard
I’ve learned the hard way
To never let it get that far

Because of you
I never stray too far from the sidewalk
Because of you
I learned to play on the safe side so I don’t get hurt
Because of you
I find it hard to trust not only me, but everyone around me
Because of you I am afraid

I lose my way
And it’s not too long before you point it out
I cannot cry
Because I know that’s weakness in your eyes
I’m forced to fake
A smile, a laugh, every day of my life
My heart can’t possibly break
When it wasn’t even whole to start with

I watched you die
I heard you cry every night in your sleep
I was so young
You should have known better than to lean on me
You never thought of anyone else
You just saw your pain
And now I cry in the middle of the night
For the same damn thing

Because of you
Because of you
Because of you I am afraid

Because of you I never stray too far from the sidewalk
Because of you I learned to play on the safe side so I don’t get hurt

Because of you I try my hardest just to forget everything
Because of you
I don’t know how to let anyone else in
Because of you
I’m ashamed of my life because it’s empty
Because of you I am afraid

Because of you

Haideti sa nu auzim asta de la copii nostri... Din cauza noastra... Doar pentru ca alegem sa spunem "Hit me baby one more time"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

quote:
Originally posted by Alyssa

Ati ascultat vreodata cintecul lui Kelly Clarkson?... A crescut in abuz, a scris cintecul "Because of you" in urma amintirilor abuzului din copilarie... Am sa pun liricile mai jos, am sa traduc, dar acum nu am timp...

Because Of You

Written by Kelly Clarkson


I will not make
"The same mistakes that you did
I will not let myself
Cause my heart so much misery
I will not break
The way you did, you fell so hard
I’ve learned the hard way
To never let it get that far

Because of you
I never stray too far from the sidewalk
Because of you
I learned to play on the safe side so I don’t get hurt
Because of you
I find it hard to trust not only me, but everyone around me
Because of you I am afraid

I lose my way
And it’s not too long before you point it out
I cannot cry
Because I know that’s weakness in your eyes
I’m forced to fake
A smile, a laugh, every day of my life
My heart can’t possibly break
When it wasn’t even whole to start with

I watched you die
I heard you cry every night in your sleep
I was so young
You should have known better than to lean on me
You never thought of anyone else
You just saw your pain
And now I cry in the middle of the night
For the same damn thing

Because of you
Because of you
Because of you I am afraid

Because of you I never stray too far from the sidewalk
Because of you I learned to play on the safe side so I don’t get hurt

Because of you I try my hardest just to forget everything
Because of you
I don’t know how to let anyone else in
Because of you
I’m ashamed of my life because it’s empty
Because of you I am afraid

Because of you

Haideti sa nu auzim asta de la copii nostri... Din cauza noastra... Doar pentru ca alegem sa spunem "Hit me baby one more time"...




Alyssa,bine ai revenitcutremurator cantecul dk ai trait asa ceva.si dk nu ai trait cred k pare la fel.esti puternica.sigur k nu trebuie sa rabzi,e oribil sa iti vezi mama batuta.atata neputinta simti.si ura pt bestie,asa se ofileste copilaria.copilaria trebuie sa fie plina de lucruri frumoasa k sa poti sa infrunti viata cu capul sus.

Briana,faci cea mai buna alegere.sa iti spun k mama nu a divortat,am ajuns k sa ma lupt pt viata mea,sa ia cutitul nebunul si sa ma apar.eu-copil de 13 ani.si sa ma feresc de resoul aprins care a ars covorul nu pe mine,etc.nu mai vreau sa povestesc,am un nod in gat deja...
ma bucur inca o data k nu veti trece prin abuzuri.meritati o viata mai buna.va pup.



de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Am gasit si videoclipulwww.youtube.com/watch?v=WP5AsY0Wevs&search=Kelly Clarkson" target="_blank">Because of you

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alyssa......pe la noi n-ai mai postat,dar nu ma pot abtine sa nu intru aici si sa-ti spun si eu,chiar daca off-topic,bine ai revenit!
Cred ca poti fi un sprijin real pt.unele persoane de aici,de pe forum,tocmai pt.ca experienta,zic eu,ne face un pic mai intelepti....

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Brenda, iti multumesc pentr invitatie, am sa vin. Chiar mi-am facut cafeaua si am facut cam multa in ibric...Poate mai serveste cineva de pe acolo... Cafea turceasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Citesc aici toate mesajele voastre de incurajare si STIU ca nu sunt singura ! Chiar daca uneori imi vine sa tip ca mi-am batut joc de mine atatia ani , ma consolez cu ideea ca intr-o dimineata m-am trezit si am spus STOP !!!!

Stop batailor, stop adulterului, stop jignirilor...

Ceea ce nu stiti voi pentru ca nu am spus este faptul ca suportam toate astea (inclusiv reprosuri ca nu inteleg faptul ca el are nevoie si de alte femei pentru diversitate) in conditiile in care EU eram si barbat si femeie ! barbat la modul ca DOAR EU munceam, DOAR EU avem serviciu ....el stia doar sa tipe in telefon ca nu am platit rata la masina sau ca...de ce nu sunt bani , ori mancare in frigider !!!!

Si veneam obosita de la serviciu, stateam cu copii....si tot eu eram cea urata, proasta, taranca, nesimtita, curva.........etc etc

NICIODATA nu i-am reprosat ca nu are serviciu si ca nu intretine familia....GRESEALA MEA !! A vazut ca se poate...si a fost din ce in ce mai rau !!!!!

Insa acum, sunt mai linistita....! Nu imi trebuie nimic decat sa imi vad fetele seara, sa adorm plangand sau zambind, sa imi beau cafeaua dimineata cu amandoi ochii curati...

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determinã abilitatea cu care intelegem prezentul.”


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Brianamica, frumoasa si curajoasa, mama minunata si Femeie!...... ai scapat de o cocoasa! Indreapta-ti spatele si uita-te increzatoare in viitor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Alyssa, multumesc de incurajari......

Adevarat am scapat de cocoasa, m-am convins pentru a nu stiu cata oara ...ieri seara !!!! Offf ca uneori nu stiu cu ce am gresit de am parte de asemenea lucruri !

Crede-ma ca incerc din rasputeri sa ma privesc increzatoare in viitor, care din pacate, acum nu este conturat aproape deloc !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determinã abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Briana,nu te mai intreba cu ce ai gresit,nu te tortura.s-a terminat cu bine.esti puternica si trebuie sa fii k ai 2 fete superbe si viitorul arata atat de liber"fara batai,adulter,jigniri"sa nu uiti sa zambesti atunci cand iti bei cafeaua cu ochii curati,uita-te la fete dk nu iti vine sa zambesti si sigur vei zambi involuntar.ele au atata nevoie de calm,sunt in perioada cea mai frumoasa a vietii si isi vor aminti cu duiosie de copilarie,negura sigur va pali pt k ai facut pasul decisiv.iar dk zici k tu il intretineai si pe el,atunci trebuie sa va fie mai bine d p de v financiar cu 1 trantor in minus.
va pup pe toate 3.


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput