Mamici de Noiembrie -Decembrie 2005(13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

RaluD, si eu cred ca legatura intre frati este indestructibila. Tine de voi ca parinti sa le stimulati sa fie apropiate si sa imparta totul. Atentie, a se accentua totusi caracterul fiecareia in parte.
Eu si sora mea suntem super apropiate, dar fiecare are viata ei. Diferenta intre noi este de 3 ani (ea fiind mai mica).

Referitor la cafea, atentie cofeina spre deosebire de nicotina nu se transmite la fat, deci nu il afecteaza. Problema este sa nu aiba efecte negative asupra mamei: accentuarea starii de stres sau oboseala, inhibarea poftei de mancare, deshidratarea (cafeaua fiind diuretica) Info suplimentare: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=31

Noi suntem bine, un pic obositi si tristuti din cauza vremii,,, dar ne revenim

IrinucaR 17+

Nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul, parca mai ieri scriam 5+ si mai e un pic si deabia asteptam

www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Lavi02, mi-am facut eco la CMU din Piata Alba Iulia, insa era 2D si nu 3D. Eu am mers pe alta filiera la Iosup, deci nu prin programarea obisnuita la clinica, asta insemnand ca stia ca vin din partea lui Tutunaru.
O intrebare: cand te-ai programat la clinica, ai cerut expres sa faci eco 3D? Nu stiu daca el face eco 3D aici, la CMU din Alba Iulia. Mai bine suni sa-ntrebi.
Oricum, omu' e foarte priceput si vede si la 2D tot ceea ce e de vazut. Daca, insa, tu tii musai sa faci 3D, mai bine verifica dinainte daca se face sigur si la CMU - Bd. Unirii 57, parca.

Hai bafta multa!
Lordra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Lordra, thanks pt raspuns; eu cand mi-am facut programarea la CMU prin telefon, am precizat la inceput ca vreau 3D si la sfarsit am intrebat inca o data daca e 3D si mi s-a raspuns ca da. Costa 2.400 sau asa ceva si 300.000 in plus daca vreau si inregistrare pe caseta video, cu caseta adusa de mine. Probabil la eco prin filiera Tutunaru o fi mai ieftin de atat (sper, daca e 2D, e pe un ecograf mai ieftin). Stiu ca nu e nici o diferenta dpdv al analizelor asupra lui bb, eu vreau 3D strict pt impresia artistica si ca sa il pot arata pe caseta video si familionului.

Daca vrei iti spun pe PM care e banuiala mea cu IR-urile, dar totul e bazat pe presupuneri si pe zvonistica, nu e nici o dovada concreta, asa ca iti poate face mai mult rau tie psihic, mai ales ca tot te-ai decis sa ai incredere in dr. Daca vrei sa-ti zic pe PM, spune-mi, daca nu, inchidem sobektu.

Oricum, dpdv al meu (pur personal si egoist) m-ai linistit ca Iosup stia ca esti pacienta lui T. Mersi mult, mult, mult ca mi-ai spus.

Lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Eu cu Victor avem bIII amindoi, decit e super Ok pentru noi, stiam ca acele grupe care nu sunt compatibile creaza anticorpii, mai ales daca rh la unul dintre ei este negativ.
Am avut o prietena care din luna a 5 a luat anumite chestii, sincer nu stiu ce si cind s-a nascut bebelu i-au facut transfuzii de singe, pt ca ea avea rh negativ cu incompatibilitate de grupa.
Cel mai bine pentru cele cu astfel de probleme , e sa sune si sa programeze o intrevedere cu medicii lor.
Multa sanatate!!!!!!


Lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Lavi, pai baga privatu' sa vedem ce zice zvonistica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Bine ai venit la noi MadaU,bebel sanatos si sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Lordra, totusi cred ca nu-i frumos din partea mea. Scuze pentru toate insinuarile. Please nu te supara pe miiiiiiiiiineeeeeee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Multumesc de primire !!!
Lordra, ce coincidenta, si eu sunt pacienta Dr. Tutunaru. Sincer eu sunt foarte multmita pana acuma de el mi se pare un bun profesionist si mai presus de asta un super OM. Chiar am incredere in el si am auzit numai lucruri bune pana acum referitor la competenta lui. Am vazut ca ai DPN tot in decembrie ca si mine, voi sunteti un pic mai maricei e drept, dar poate vorbim cu T si ne face un brad la spital.
Eu azi ma duc la el sa facem echo sa vedem ce mai face gogoshica in burtica. Sper sa fie totul ok ca am niste emotii.....
Va pup.

Madau si gogoshica 12 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Lordra, am uitat sa te intreb ceva. Cu cat timp inainte l-ai sunat pe Dr Iosup sa te programeze pt echo? Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

o foarte mare rugaminte, se pricepe cineva la contabilitate ! multumesc frumos anticipat

Lavi

Mergi la inceput